sever čech a western

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#1 » sob 24. lis 2018, 21:29

Ahoj,chtěl jsem se jen tak zajet podívat na nějaké westernové závody(zvědavost a třeba i víc)je někde něco tady na severu čech???Nic nového jsem nenašel.Jaro je sice daleko,ale mám čas na přemýšlení a momentálně laboruji s .45LC.Díky všem.Pirda

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » ned 25. lis 2018, 08:17

Kalendář AWS je zde:
https://www.aws-czech.cz/zavody.html ,
ale na severu není nic, pokud se nepletu.
Z akcí mimo AWS vím nejvíc na sever o Velvarech, kde je několik akcí v roce.
Samozřejmě nemusím vědět o všem.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 25. lis 2018, 11:04

SWS pořádá také něco. Střelnice v Žalanech...

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#4 » ned 25. lis 2018, 16:44

JJ díky,ten kalendář jsem už zkoukl.Vím že se dřív střílelo třeba v Krupce,nebo v Ludvíkovicích u Děčína.Ale nic jsem nenašel.No počkám na teplo a pojedu někam ,,na kukačku,,na motorce.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#5 » ned 25. lis 2018, 16:55

Zkoušel jsem ti napsat SZ, ale nejspíš jsi přehlédl. Zkus se domluvit s někým, kdo jezdí i dál - za týden v sobotu je Lišov a ze severu tam určitě někdo pojede. Ono to pak vyjde levněji, když se vás sveze víc jedním autem.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#6 » ned 25. lis 2018, 20:54

Já ještě nejsem rozhodnutý.Proto to nechám na jaro až bude teplo,udělám si výlet a uvidím.Potom by se nevylučovalo s někým se dohodnout.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#7 » pon 26. lis 2018, 02:19

Nevím co je pro tebe sever Čech, ale mám pocit, že westernoví střelci něco dělávali na střelnici za Korozlukama (kousíček od Mostu). Pokud je to tvým směrem, možná by stálo za pokus kontaktovat pana Opplta, který má prodejnu zbraní v Mostě, myslím že bude vědět.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#8 » pon 26. lis 2018, 17:12

Golem píše:Nevím co je pro tebe sever Čech, ale mám pocit, že westernoví střelci něco dělávali na střelnici za Korozlukama (kousíček od Mostu). Pokud je to tvým směrem, možná by stálo za pokus kontaktovat pana Opplta, který má prodejnu zbraní v Mostě, myslím že bude vědět.



Jsem z Chřibské,ale je to dobrý tip.Stejně to ale nechám na teplejší počasí.Zatím mám jen jeden revolver(.45LC) a teprve se seznamuju :D Tedˇzkouším různé laborace,černý prach ,BA 10..........váha střel apod.A bankovek zatím není takový přebytek,abych zvládl dokoupit další hračky.A prodávat něco z toho co už je doma se mi nechce,Takže bude další trezor,další revolver a potom teprve dlouhé :| Prostě nic není hned :) Ale i tak díky všem za rady a ochotu. :thumbup:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#9 » pon 26. lis 2018, 19:23

Jestli už máš revolver, tak si pořiď pušku. Hlídej si bazary. Koupit novou můžeš vždycky, ale objevují se pušky o dost levněji. Zkusit závody můžeš ve speciální české kategorii Little Traditional - jeden revolver, puška a brokovnice. A druhý revolver dodáš časem až tě to chytne.

Jinak pozor na černý prach. Je nebezpečně návykový, hlavně na westernu. Taky jsem napřed střílel bezdýmákem, ale pak jsem zkusil černý a už mi to zůstalo. A hlavně je to stylové :-)

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#10 » pon 26. lis 2018, 19:52

Bazary sleduju.Brokovnici pořešit nebude problém,ale pákovka ano.Chci .45LC ,za ,,a,,budou v té ráži dva revolvery a za ,,b,, ta ráže se mi líbí .Černý prach už jsem zkoušel,ale to čištění bylo strašné.Rána byla ale perfektní,měkká a příjemná.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#11 » pon 26. lis 2018, 20:56

Je třeba mazat. A když vychytáš správné mazání, čištění je pak brnkačka - prdelkové ubrousky vyčistí, pak jen vezmeš olejem a je to.

Je tu o tom vlákno. V případě, že se chytneš westernu alespoň bezdýmákem, najdeš dost lidí, co ti poradí.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#12 » pon 26. lis 2018, 21:03

Když jsem střílel perkusem(replika colt a remington.44) tak jsem čistil mýdlovou vodou kartáček jsem namáčel do vařící vody a bylo to.Teď jsem revolver vyčistil taky,ale ty nábojnice byl masakr.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#13 » pon 26. lis 2018, 21:14

Nábojnice naházet do horké vody s jarem a vyprat. Nejsou krásné, ale pak je projedu ve vibrační pračce a dají se. Krásné lesklé už nebudou, no.

Jinak na čištění beru vlhčené ubrousky z Kauflandu - důležité je, aby nepěnily. A je čisto.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#14 » pon 26. lis 2018, 21:21

No jo,když já byl zvyklej po návratu ze střelnice nasypat nábojnice do dvou až tří pytliků z monterkoviny a šup manželce mezi prádlo.Jenže BP nic nevypralo(asi to bude chtít i předpírku :-) )

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 26. lis 2018, 23:22

Na BP nábojnice funguje ukládání do vodní lázně s jarem a následné čištění namokro s kompoundy na leštění mosazi. Ale s monterkami by to mělo fungovat také... ;) Jen s nesmíš bát, ani manželky :-D
Problém je, že je třeba to udělat ihned....
Na čištění zbraně pak opravdu nejlíp fungují ty mokré ubrousky...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti