Uberti 1860 army druh závitů

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Sorbus
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pon 25. kvě 2020, 19:56

Přeji všem dobrý den. Mám dotaz jaký typ závitů používá firma uberti, konkrétně u modelu 1860 army. Jedná se mi hlavně o dva ze tří šroubků, kterými je přišroubován lučík k rámu. Na obrázku jsou označeny číslem 32. Děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#2 » úte 26. kvě 2020, 07:44

Lze změřit závitovou měrkou. Přiložíš měrku ke šroubku proti světlu a pokud licuje se závitem, přečteš si stoupání uávitu na měrce.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 26. kvě 2020, 15:11

Předpokládám, že pokud by měrky měl, tak je umí použít, pravděpodobně nemá šroubky a chce je nechat udělat, v díře jsou mu měrky stejně na nic. Vyzkoušet závitníky jestli nějaké budou pasovat, metrické to nemusí být - W, Unc, Unf taky dost možné.



Sorbus
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » úte 26. kvě 2020, 19:21

Děkuji za odpovědi. Měrky skutečně mám, ale už mají dost za sebou. Myslím si, že se jedná o závit M4 x 0,7, ale jistý si nejsem a protože potřebuji opravit závit v rámu, radši bych si jistý byl. :)



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#5 » úte 26. kvě 2020, 21:19

Pokud je to metrický závit a měrka se stoupáním 0,7 "sedí"na šroubku, tak si myslím, že to asi tak bude. Protože u M4 jsou pak již jen varianty 0,5 a 0,35, což je od 0,7 dostatečně daleko na to, aby se v tom dala udělat chyba v měření. M4 x 0,7 je základní závit pro průměr šroubu 4 mm. U těchto šroubků nevidím důvod, proč by výrobce používal závit s jemným stoupáním pro tak triviální spojení, jako je upevnění lučíku.

Viz tabulky závitů:

http://www.landsmann.cz/img.asp?attid=70846

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti