Rossi Puma 92

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 362
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » ned 2. srp 2009, 21:15

Ee. Tadle puška je od jednoho kamaráda, který si vždy něco koupí, pak se v tom vrtá a až to chodí jak má, tak si koupí něco jiného a začíná znova... Ale na zakázku co to nedělá...



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#32 » pon 3. srp 2009, 09:17

musim říct, že Rossina je velmi kvalitní a přesná puška...není to na rychlý střílení, ale na to ani nebyla konstruována...kdybychom nepotřebovali střílet rychle, tak bychom jí s travisem neprodávali...byla super...

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#33 » pon 3. srp 2009, 18:50

Hungry: úplně toho kamoša chápu, kdybych to uměl a tedy bavilo by mne to, dělal bych to také tak. Opravdu je rossina kvalitní puška, ale na CAS není úplně nejlepší. Budu na ní stále rád vzpomínat.

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#34 » úte 20. dub 2010, 20:27

asi nie vsetci chodite aj na strelectvi.cz preto si dovolim rovnaky prispevok vlozit aj sem...

pani prosim o nazor:

dnes som vypalil z mojej rossi puma m92 120 ks tovarensky prebijanych ares eprx 158gr a zbran sa chovala nezvycajne. vsetky naboje boli odpalene a hilzne vytiahnute z komory. asi 10 krat vsak bola prazdna hilzna vyhodena tak ze ledva vypadla z ramu alebo isla do tvare (paku ovladam so zaprenou/zapazbenou zbranou) a 2x prazdna hilzna ostala volne polozena v rame na dalsom naboji ktory nosic dvihal hore pod zaver smerom do komory. stacilo zbran naklonit a hilzna vypadla volne von. vo vacsine pripadov vsak zbran vyhadzovala tak ako obvykle - vysoko a daleko za strelca. kontroloval som stav vytahovaca aj vyhadzovaca a vsetko vyzera OK. pruzina vyhadzovaca sa zda byt dostatocne silna, mozno az prilis. zavadu zatial pripisujem prebijanemu strelivu ktore moze mat rozmerove odchylky od normy hoci prebijance triedim tak ze kazdy prezeniem najtesnejsou revolverovou komorou ktoru mam doma... stretli ste sa uz s tymto? najake postrehy co s tym?

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#35 » stř 21. dub 2010, 16:32

Boris: tady se dočkáš stejných odpovědí jako na Střelectví, bo jsme všichni všude. Moje postřehy jsou zde již sděleny a není třeba je opakovat. Tedy: W 1873, 1866. Howgh!

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#36 » stř 21. dub 2010, 18:17

mas pravdu. rossi je take indianske DODO. uz som asi prisiel na to v com sudruhovia urobili chybu... :?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#37 » stř 21. dub 2010, 22:24

V čem?

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#38 » čtv 22. dub 2010, 09:16

Patrik - myslim ze problem je nezalesteny nabeh do komory ktory brzdi vytahovanu nabojnicu ak je tato mierne deformovana (prebijanim). pripajam svoj prispevok zo strelectvi:


"vyhadzovac som kontroloval len bez rozborky tak, ze som skusal dovierat a popustat zever. na tej kratkej viditelnej drahe cca 3- 5 mm sa zdalo ze pekne zabera o hranu komory a pruzi bez zadrhelov. bez rozborky ale nezistim nic viac."

"...dnes som do rosiny postupne strkal hilzne z prebijancov a zistil som ze niektore hilzne pri extrakcii strasne drhnu hoci som vsetky naboje pred strelbou prehnal cez jednu velmi tesnu komoru revolvera. drhnutie je naozaj sposobene ostrymi hranami vo vrchnej casti hrany komory v miestach vybrusu pre vytahovac. nejaky otrep tam doslova ryje do hilzne drazku cim ju pri extrakcii tak zbrzdi, ze hilzna sa vysmykne spod vytahovaca a ostane visiet nad podavacom. ked s pakou razantne zaverglujem takato brzdena hilzna aspon lenivo vyleze z ramu.

skusim teda opatrne zalestit vrchnu cast nabehu do komory a problem dufam zmizne. snad by na to mal stacit jemny smirglovy papier. kazdopadne chcem casom do rosiny nahodit tento action job kit: http://store.stevesgunz.com/index.php?m ... c65k1c7br0 "



chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#39 » pon 12. led 2015, 17:40

Tak jsem si také koupil tuhle pumpu  Nevím proč se na tu Rossinu tolik kydá. Je to kvér za ty kačky OK. Prostě 1/3 cena jiných kousků, ale v porovnání ceny a výkonu to je slušný výsledek. Pokud je i šikovnost v rukách a vybavení, tak je to velmi slušná zbraň za ty kačky. A svou práci odvede. Na atak předních příček vítězů to bude s hodně dodo, ale i tak nemůže konkurovat konstrukci „rychlejších“ bratříčků. To je prostě dané konstrukcí a tady není co lavírovat. Ale jinak první dojmy to je solidní kus za ty kačky.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#40 » úte 12. dub 2016, 20:34

Solidní kus :lol: :lol: :lol: k tomu má teda hodně daleko. Nedávno jsem si koupil novou Rossinu 92 - 357 v nerezu. Chod zbraně velmi hrubý, s velice drhnoucím pocitem jako by byla plná písku. Všechno ostré hrany, otřepy a dnes po sundání předpažbí zpod něho vypadly piliny po obrábění. Jo a dneska jsem ještě našel nezačištěné ústí vývrtu, takže je tam otřep jak to vzali tupou kudlou na soustruhu. A to nemluvim o tom, že po prvních pár ranách mi uletěla perlička z mušky.
Shrnuto jako polotovar pro domácího kutila, dobrý. :mrgreen:



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#41 » sob 15. dub 2023, 11:46

Ozivim toto vlakno.Myslite si,ze vsetky Rossiny(.357, .44M a .45LC) pouzivaju rovnaky matros hlavne a zaveru?Podla mna ano.Len kolega co si chcel strelit par mojimi nabojmi(strela .45ares 250gr eprx a podsypana 16gr D036 :oops: ) v jeho revolveri ma presviedcal,ze .45LC su robene z ''blata'',kedze naboje .45LC su nizkotlakove.Ja si myslim,ze vyrobca by tazko robil jeden typ zbrane z matrosa rozlicnej pevnosti.Nejako sa k tomu neviem dopatrat.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#42 » sob 15. dub 2023, 15:17

To používáš proti tankům a jiným obrněncům nebo k lovu slonů, či dinosaurů?
Podle tabulek Lovexu je max. navážka pod 250 grs LFN střelu 12,3 grs prachu D036 a dosahuje Pmax. 1100 barů, což je současně max. tlak podle CIP.
Do GRT jsem zadal střelu 250 grs, dlouhou 16,8 mm, OAL 40,64 mm, podsypanou 16 grs D036 a Pmax. vyšel 2491 barů, tj. 1391 barů nad Pmax. podle CIP.
Stejné hodnoty jsem zadal do QL a Pmax. vyšel 2443 barů, tj. 1343 barů nad Pmax. podle CIP. Tvoje laborace odpovídají přibližně tomu, jako bys sečetl Pmax. podle CIP s tormentačním tlakem.
Pak se ale nemůžeš divit, že to revolver nevydrží a tvrdit, že je z bláta !!!



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#43 » sob 15. dub 2023, 17:38

Sorry,som to napisal ako blb :oops: .Takze to opravim.Ja tu navazku pouzivam ako redukovany naboj do mojho revolveru(casull.454) a nechcel som tie naboje dat kolegovi ktory ma vaguera,kedze ten je stavany na .45LC.Ja som v mojom revolveri este dakych 1500,ci 1850 bar pod maximom.Akurat tie naboje davam aj do rossiny,kedze si myslim,ze je z rovnakeho matrosa ako rossi v .44M,co ma zas dalsi kolega.Akurat tento co ma vaguera vravel,ze rossina v .45LC je z blatovejsieho matrosa ako v .44M,co sa mi nezda.Aj jamky z tvrdomera ukazuju na rovnaku tvrdost matrosa.Len nik nablizku nema tuto pakovku v .454Cas. aby som mohol porovnat tvrdost.
Mne podla QL dava tento naboj 2050bar a gula by mala by z 20'' hlavne letiet cez 500m/s,ale leti max 470.Asi je ta moja sarza D036 daka slabsia a ja neviem v QL zmenit jeho vykon.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#44 » sob 15. dub 2023, 18:58

Rossi Puma 92 je dobrá puška, akorát mne sere, že nejsou k ní k dostání náhradní díly, a když, tak na druhém konci světa za nehorázné ceny. Zlomila se mi pružina u nabíjecí klapky. U prodejce Kozap jsem nepochodil, jinde už vůbec, a tak mi nezbyla jiná možnost, než kutit doma, tu pružinu udělat a ke klapce přinýtovat. Kdo tu pušku zná, ten si dovede představit, co je to za práci... Dalkší věc je, že puška je komorována na 38 Special/357 Magnum, ale bezvadně přebíjí jen "magnumky". S kratším nábojem má při nabíjení ze zásobníku problém.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#45 » ned 16. dub 2023, 06:33

S dielami na rossiny mas pravdu.Dokonca sa mi ani nepodarilo zistit,ci naozaj vsetky pusky robia z jedneho matrosa.Ale myslim,ze ano,podla udajov tvrdomera.Pruzinu klapky som este nemal zlomenu,ale novy vyhadzovac som kamosovi uz pilnikoval....to bola spravna jebacka :( !
Inak,za tie prachy je to vyborna flinta.Ja som na mojej akurat prelestil par dielov,odrotil otvor pre klapku,nabeh do komory,dal slabsiu pruzinu vyhadzovaca a obrusil botku,ktora presahovala obrys pazby.Akurat ma sere,ze ked som ju kupoval,tak u nas sa nedala zohnat pakovka v razi .454,aby som ju mohol krmit rovnakym zradlom ako revolver.Tak robim trocha naslapnutejsie LC naboje.Rozhodoval som sa medzi Rossi a Uberti,ale zamykanie klinmi u Rossi sa mi vidi pevnejsie ako klbom u Uberti.Na sutaze nechodim,tak ma trocha pomalsie cyklovanie netrapi.
Neskusal si trocha zaoblit nabeh do komory,aby ti lepsie zasuvalo .38ckove naboje?Ak ich seka nosom strely o hranu komory.Pripadne vysunut strelu z nbc o tie 3mm,aby sa simulovala dlzka .357 naboja.Ak teda prebijas.Ci ich seka z trubice na podavac?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti