Harrington & Richardson

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#16 » pon 25. lis 2013, 17:50

Ta mosaz tomu může slušet ...



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 29. lis 2013, 10:38

Tak už mi Buffalo dorazilo. Vypadá dobře, elegantní bizonobijka. Střílet půjdu až v neděli a tak přidávám jen pár prvních fotek, tak jak vypadla z krabice. Nafotil jsem jen pár detailů spíše "ala China" než USA Ilion NY, ale je to farmářka :) , to hlavní až po střelnici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » sob 30. lis 2013, 09:37

Ta fotka s odtaženou kovovou botkou .... tak tu jsem myslel, že jen dotáhnu šroub, ale ten už za mně někdo v jůesej úspěšně strhnul a pouze ho nasunul do otvoru, asi aby nechyběl. :)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#19 » sob 30. lis 2013, 10:00

Bude to chtít doladit, je to trochu výzva, ale jinak to nevypadá zle ;)



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » stř 11. pro 2013, 22:51

Tak prvních pár výstřelů s 405gr olovem dopadlo dobře , cca 6cm na 100m, bylo to prvních 15 ran, bude se dál ladit. Jen jsem narazil na tvrzení , že zlamovací kulovnice v hist. době ovlivňující současnou westernovou střelbu nebyly. Měly by se kupovat pro toto určení Sharps, High Wall a pod. O to více mně potěšil článek zde : http://www.cascity.com/article0899-2.htm od Tuolumne Lawman, SASS# 6127. Zřejmě to tvrzení o absenci zlamovaček v časech oněch, pramení z prodejních cen uvedených dražších typů jednoranných kulovnic. :) HR je za cca 13tis , vypadá dobře, střílí dopředu a dobře a co víc můžu pro začátek chtít. Brzy dodám fota terčů a další podrobnější laborace.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#21 » čtv 12. pro 2013, 08:09

To, že zlamovačky nebyly, je samozřejmě blbost. Otázkou je, co za ně lze považovat, ale jen v rychlosti se mi vybavily perkusní karabiny jako Galagher nebo Smith.

U nábojovek to bylo obdobně....

Obecně byl sortiment daleko širší, než si běžně připouštíme, byla to doba překotného vývoje a spousty malých výrobců.

(Dodatek: Vzpomněl jsem si, že zrovna nedávno jsem narazil na originál lámací kulovnici Lancaster podobného systému jako H&R, vyrobenou v inkriminované době ...)

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 79

Příspěvek#22 » stř 18. pro 2013, 17:41

Zdravím.
Tady je ta mosaz Buffalovi.Udělám lepší fota.
Old Death
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#23 » stř 18. pro 2013, 18:01

No pěkně!



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » stř 18. pro 2013, 19:30

Moc pěkná úprava, obávám se, že tolik šikovnosti v sobě nenajdu :) . Co ten plastový lučík, ten jsi nějak upravoval?

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 79

Příspěvek#25 » stř 18. pro 2013, 22:52

Ten mosazný díl mi dělal kamarád,nasnímá to plastové ve 3D,hodí do stroje odpovídající kus mosazi a je hotovo.Teď pracuje na lučíku,ale jsou vněm uchycené nějaké díly a bude to složitější.Dám vědět.
Old Death



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 24. pro 2013, 14:21

Tak za poskytnuté rady díky a všem do nového roku vše nej. PeS
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » sob 28. pro 2013, 19:01

Zdar,
narazil jsem na jeden problém, pokud chci používat střely 405gr (prachu SO60 35gr) mám na 50m soustřel cca 3 cm, ale ve spodní části terče (kolem 6). S dioptrem jsem až na konečném rozsahu, výše už se nedostanu. Nemáte někdo zkušenost s montáží nějakého dioptru s větším rozsahem ? Jako je např tento : http://www.buffaloarms.com/Detail.aspx? ... 5&CAT=4069

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#28 » sob 28. pro 2013, 19:10

K vyššímu dioptru zas budeš potřebovat vyšší lícnici, zkusil bych líznout mouchu pilníkem.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#29 » ned 29. pro 2013, 23:38

Na mouše bude stačit pár desetinek.

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 79

Příspěvek#30 » pon 30. pro 2013, 00:22

Já k tý flintě dostal asi 7 různých vložek do tunelu mušky a mám asi 3 výšky mušek,pak různá průhledítka,dá se tam vybrat.
Old Death

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host