Jaké střelivo do historické zbraně??

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » pát 11. črc 2014, 17:21

Dobrý den,

nevím jestli jsem ve správném oddělení fóra nebo jestli se to tady už neřešilo, ale nenašel jsem to, takže jestli to tady někde je omlouvám se za duplicitní téma.
Lze u nás sehnat střelivo použitelné do historické zbraně např. Winchester model 1887 cal.12, Winchester Rifle 1873 cal.44-40 a podobných?
Ptal se mě na to kamarád a já si s tím moc nevím rady. Nemá a nechce si dělat zbroják, ale nějaká takováto hračička by se mu líbila.
Myslím, že střelivo do těchto zbraní je černopraché a použitím současného střeliva např. brokového náboje ráže 12 by došlo k zničení zbraně kvůli vyšším tlakům. Samozřejmě by si je asi mohl sám přebíjet, ale tomu by se chtěl taky vyhnout.
Zajímá mě proto jestli se u nás dá koupit srřelivo splňující parametry starých historických nábojů. Jestli se neprodávají náboje například plněné černým prachem nebo plněné bezdýmým prachem, ale laborované na nižší tlak, tak aby to zbraň nezničilo?
Určitě se nechystá střílet nějak moc. Spíš mu jde o to si to poprvý zkusit a pak vědět, že může ;) .
Je jasný, že střílet ze zbraně, která stojí docela dost peněz je škoda a střílet originálním nábojem je, pokud by vůbec vystřelil, přinejmenším plýtváním penězi.

Díky

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » pát 11. črc 2014, 18:42

1) Pokud chce střílet z historické zbraně tak musí mít platnou tormentaci jako každá jiná. Ta se provádí podle současných CIP norem takže zbraň s platnou tormentací unese běžnou munici.

2) Win.1887 je v ráži 12/65 a snese v pohodě seriové náboje. Mám ji, vyzkoušeno.

3) 44-40 a podobné westernové ráže se vyrábějí i v takzvaných "Cowboy loads" se sníženým výkonem. Jejich smysl je sice trochu jiný ale pro použití v historickém originálu jsou vhodné.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 11. črc 2014, 19:12

Pro originály typu Winchester 1887, 1873 apod. bych já osobně použil výhradně černý prach. Na to se také dají tyto zbraně nechat otormnentovat (černý prach má své značky).



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#4 » pát 11. črc 2014, 22:10

sided píše:1) Pokud chce střílet z historické zbraně tak musí mít platnou tormentaci jako každá jiná. Ta se provádí podle současných CIP norem takže zbraň s platnou tormentací unese běžnou munici.

2) Win.1887 je v ráži 12/65 a snese v pohodě seriové náboje. Mám ji, vyzkoušeno.

3) 44-40 a podobné westernové ráže se vyrábějí i v takzvaných "Cowboy loads" se sníženým výkonem. Jejich smysl je sice trochu jiný ale pro použití v historickém originálu jsou vhodné.



Díky

ad 1,Na tormentaci by to asi nedával, ale třeba bude mít štěstí a koupí to už s platnou tormentací a tím by se to zjednodušilo :P

ad 2,Win 1887 by mu slušela a myslel jsem na to, že by to mohlo jít. Dáváš tam jakoukoliv sériovku nebo máš vyzkoušenýho něco konkrétního?

ad3, Myslel jsem si, že něco takovýho by se asi mělo prodávat. Dají se ty laborace "Cowboy loads" koupit u nás?

Nebude střílet nijak divoce, je to usedlej, slušnej pán. Bude to mít mnohem víc jako sběratelskej kousek, kterým uspokojí kluka v sobě :) . Přived jsem ho na tu myšlenku, že se něco takovýho dá koupit bez zbrojáku, ale v tomhle já moc nefrčím a tak ho nechci navézt do nějakýho nesmyslu.


Dík



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#5 » pát 11. črc 2014, 22:13

Hungry píše:Pro originály typu Winchester 1887, 1873 apod. bych já osobně použil výhradně černý prach. Na to se také dají tyto zbraně nechat otormnentovat (černý prach má své značky).


Když to nebude mít platnou tormentaci už udělanou, tak asi nebude mít chuť riskovat zničení ve zkušebně. Je ale jasný, že by to bylo jistější.

Uživatelský avatar
havran
Příspěvky: 16

Příspěvek#6 » pát 11. črc 2014, 22:30

Jenom nevím jestli mu do toho ty náboje prodají. I kdyby je někde meli asi budou na ZP.



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » pát 11. črc 2014, 22:48

havran píše:Jenom nevím jestli mu do toho ty náboje prodají. I kdyby je někde meli asi budou na ZP.

Jemu bez zbrojáku samozřejmě ne. ;)
Ale jak říkám, usedlej pán co s tím určitě nebude nic vyvádět.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#8 » sob 12. črc 2014, 10:12

Jenom upozornění, jestli má zálusk na něco z toho co se objevuje na Aukru atp. tak jsou až na řídké vyjímky v žalostném stavu. O ceně radši nemluvím :roll:



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#9 » sob 12. črc 2014, 12:30

sided píše:Jenom upozornění, jestli má zálusk na něco z toho co se objevuje na Aukru atp. tak jsou až na řídké vyjímky v žalostném stavu. O ceně radši nemluvím :roll:



Zatím mi posílal pro příklad tohle:

http://www.americkezbrane.cz/zbrane-na- ... rokovnice/

http://www.americkezbrane.cz/zbrane-na- ... 58-rarita/

http://www.americkezbrane.cz/zbrane-na- ... cal-38-40/

Nejde mu o co nejlevnější kus železa, ale bere to jako spíše jako zajímavou investici, která zároveň udělá radost. Ale vybrat něco, aby to nebyl vrak, nebylo to předražený (nebo obojí) bude asi taky docela ořech. Specialně na Aukru to chce určitě obezřetnosti dvojnásob.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » sob 12. črc 2014, 13:42

K nabývání střeliva do zbraní kategorie D bez ZP jsem na jiném fóru našel přiložené stanovisko MV, podle kterého neexistuje důvod toto držiteli zbraně bez ZP neprodat. Ovšem vysvětlit to prodejci, navíc stále tumpachovému z nového registru, bude možná dost problém.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#11 » sob 12. črc 2014, 14:57

Pupak píše:K nabývání střeliva do zbraní kategorie D bez ZP jsem na jiném fóru našel přiložené stanovisko MV, podle kterého neexistuje důvod toto držiteli zbraně bez ZP neprodat. Ovšem vysvětlit to prodejci, navíc stále tumpachovému z nového registru, bude možná dost problém.


Dneska jsem to řešil s prodavačkou u Brymový, že dvacet policajtů se k tomu postaví dvaceti různejma způsobama. Ale tohle by mělo být závazný pro všechny.



Frank
Příspěvky: 11

Příspěvek#12 » pon 14. črc 2014, 13:21

Všechny zminované zbraně byly a jsou určeny pro použití s BP a i když v některých případech by bylo možno použít bezdýmák v žádném případě
to nelze brát jako všeobecné pravidlo. Náboje Magtech Cowboy Loads
jsou naprosto nevhodné, stále mají vysoký výkon a co je rozhodující
průběh tlaků u bezdýmáku je naprosto odlišný od BP, proto nelze srovnávat rychlost střely nebo energii. Česká zkušebna tyto zbraně bezproblému odzkouší
a označí značkou pro černý prach,pokud bude zbran zkoušená BP.
Jelikož náboje s BP se téměř nevyrábí ( a dovoz z US je teoreticky nemožný )
zbývá jen možnost přebíjení, což není nic složitýho ...



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » pon 14. črc 2014, 15:26

Frank píše:Všechny zminované zbraně byly a jsou určeny pro použití s BP a i když v některých případech by bylo možno použít bezdýmák v žádném případě
to nelze brát jako všeobecné pravidlo. Náboje Magtech Cowboy Loads
jsou naprosto nevhodné, stále mají vysoký výkon a co je rozhodující
průběh tlaků u bezdýmáku je naprosto odlišný od BP, proto nelze srovnávat rychlost střely nebo energii. Česká zkušebna tyto zbraně bezproblému odzkouší
a označí značkou pro černý prach,pokud bude zbran zkoušená BP.
Jelikož náboje s BP se téměř nevyrábí ( a dovoz z US je teoreticky nemožný )
zbývá jen možnost přebíjení, což není nic složitýho ...



Toho jsem se trochu obával.
Pro něj přebíjení nepřichází moc do úvahy, protože na to nemá vybabení, nechtělo by se mu to asi ani dělat a určitě by se to na těch pár ran co si vystřelí ani nevyplatilo pořizovat.
Asi by jsem mu musel maximálně sehnat nějakýho nadšence, kterej si přebíjí pro sebe a něco by mu odprodal.
Trochu jsem doufal, že je sem bude někdo dovážet.



Frank
Příspěvky: 11

Příspěvek#14 » pon 14. črc 2014, 15:34

A kdo by je kupoval ? Viš kolik pak by to muselo stát ? Kdo by to zaplatil ?
Jakou ráži potřebuješ ?



Tomik
Příspěvky: 13

Příspěvek#15 » pon 14. črc 2014, 16:21

Frank píše:A kdo by je kupoval ? Viš kolik pak by to muselo stát ? Kdo by to zaplatil ?
Jakou ráži potřebuješ ?



Jak jsem psal, kamaráda jsem přivedl na myšlenku, že by si chtěl koupil pro radost nějaký historický originál, protože se mu to líbí, ale nemá zbroják a dělat si ho ani nechce. Bere to jako hezkou investici, ale přeci jenom by si rád vystřelil, ale žádný velký blbnutí, on by to byl asi i hřích huntovat takovýho krasavce :)
Prosil mě, aby jsem mu k tomu řekl nějaký podrobnosti z praxe. Já těmhle historickejm krasavicím rozumím jen hodně povrchně a tak mu nechci říkat nějaký bludy, ale zase si rád rozšířím obzory, tak jsem mu slíbil, že zkusím zjistit víc.
Na první pohled se mi zdála nejreálnější na sehnání munice broková 12 nebo ta .44 ale není to podmínkou.
Kolik by to stálo, jsem se snažil zjistit. Určitě by to bylo levnější než historický originál. Třeba 8mm Kropatschek se novovýroba prodává za 165,- a kdyby ho nikdo nekupoval, tak ho neprodávají. Já se do svýho Werndla taky chystám pár patron koupit, jen aby jsem si zkusil jaký to je. Žádná velká kanonáda to určitě nebude. Jednak by mi ho bylo líto a navíc by jsem si radši koupil něco dalšího než to jen prohnat laufem ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti