Hodný, zlý a ošklivý

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 23. dub 2015, 19:21

Zdar přátelé střelci. Mám jednu westernovou nejasnost. Ve filmu Hodný, zlý a ošklivý mají Clint Eastwood a Eli Wallach Colty, zřejmě Navy ale na jednotný náboj i když válec mi moc konverzi nepřipomíná, i scéna kde Eastwood rozebírá revolver (to odjištění hlavně) je zvláštní. Kdo ví jak to zde s těmi revolvery je??? :) PeS

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#2 » čtv 23. dub 2015, 19:54

Když se koukneš pozorněji, zjistíš, že místy je to mix revolverů i v rámci jedné scény. Viz třeba to, jak Tuco "nakupuje" revolver. Složí si z dílů ideální zbraň, podle válce perkusní. Hned si řekne o jednotné náboje, které nabije, a dál má na krku pověšený perkusák :-) Myslím, že si tvůrci moc nelámali hlavu se zbraněmi.

Eastwood má nějaký druh konverze. Ale jakou, to je mi záhadou - má opěrnou desku a kohout jako perkus, ale válce dlouhý a bez pistonů. Hledí zřejmě na kohoutu. Richards konverze by měla přidanou navíc opěrnou destku, která by pokryla místo po pistonech na válci, OpenTop (i když už to není konverze, ale normální řada Coltů) má zase hledí řešené jinak.

Já mám doma tohoto filmového Eastwoodova křížence - rám z OpenTop, válec taky, hlaveň s nabíjecí pákou, která je dělená a lze jí použít jako tyčku na vystrkování nábojnic, hledí v rybině před přechodovým kuželem.



bigbejcek
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » čtv 23. dub 2015, 20:57


Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#4 » pát 24. dub 2015, 05:31

Takhle detailně fotky jsem nikdy nezkoumal, ale skoro jsem se trefil - rám z OpenTop, hlaveň jako u perkusáku (jen mě mate nepřítomnost hledí). A dokonce je na tom odkazu vidět ten mix u Tuca - perkus/náboják.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 26. dub 2015, 11:24

Jo, díky za spoluúčast v bádání :) . Když už to člověk vidí po několikáté, tak se holt začne šťourat v detailech. Hlavně ta nákupní skládačka od Tuca je "pěkná".



Motyl
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » ned 26. dub 2015, 23:27

Colt nemá hledí na rámu, ale má drážku v kohoutu, která při natažení má funkci hledí.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#7 » pon 27. dub 2015, 05:57

Jistě. Normální perkusní Colty to tak mají. Ještě některé konverze to měly - ty měly přidanou navíc opěrnou desku, která zabrala místo na válci po části s pistony. Hledí zůstalo na kohoutu. Některým konverzím už se hledí přesunulo právě na tu přidanou opěrnou desku. Další řada Coltu - OpenTop už měla kohout bez hledí, válec delší a hledí se přesunulo na hlaveň - těsně před přechodový kužel.

Když se pozorně koukneš na fotky zbraní z toho odkazu výše, uvidíš tam rám právě z OpenTopa. A kohout, který už hledí nenese - prostě by se tam nevešlo.

Filmová replika Eastwoodova revolveru, kterou prodává Uberti a nese označení No Name má hledí posazené na hlavní normálně v drážce.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 27. dub 2015, 11:47

Mám dvě Richardsovy konverze pro CAS střelbu. Na fotkách z mého archivu jsou pěkně vidět různé varianty úprav... Přechodový model Open top se mi nelíbí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 28. dub 2015, 20:14

Jo Hungry, fotky pěkné, 1860 je asi to nejpohlednější z perkusních revolverů, jen v té konverzi zo už ztrácí určitou uhlazenost. To ovšem nic nemění na tom, že obchod kde "nakupoval" Tuco by jsem přál každé větší obci :) .

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#10 » úte 28. dub 2015, 20:21

Nakupovat jako Tuco můžeš zkusit v každém obchodě se zbraněmi. Jen prodavač by asi nebyl tak vyděšený a většina z nich určitě nosí u sebe něco modernějšího než perkusák :-D

Každopádně zbraně v těhle westernech staršího data výroby jsou chaos. Až v těch novějších si to začínají hlídat. To je pak radost sledovat.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 29. dub 2015, 09:41

Petr PeS: Ano, také považuji Colt 1860 v perkus. za designově nejhečí revolver :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#12 » stř 29. dub 2015, 10:32

1860ka je pekna, ale za mna je teda najkrajsi perkus jednoznacne Remington 1858cka. A obe konverzie maju tiez svoje caro. Tusim budem musiet zase TG, tB and tU skuknut - vcera som si pustal zaverecne sceny z "Pale Rider" kde Reverend meni valce ... proste krasa ... :mrgreen:



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 29. dub 2015, 20:12

To s tím Eastwoodovým reverendem je opravdu pěkný film i ta závěrečná scéna, dostřílel jsem, vyměním, pokračujem... kde prodávají ten klid? :) , málo kde se objevuje i ten jeho typ opasku, náboje + náhr bubínky. Je pravda, že pro určitou praktičnost a i pohlednost ( a ovlivněn Clintovým reverendem) jsem lehce propadl shánění rem 1858 new army a párkrát jsem už v inz servrech otočil poptávku na tuto zbraň. Je pozitivní, že nejsou westerny pro samé rychlostřílení opomíjeny či zapomenuty.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 17. kvě 2015, 08:35

Tak díky mojí zmínce mezi řádky v tomto tématu a hlavně díky MM je už Remington doma.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti