Colt 1860 od Piety - vůle na ose válce

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 10. kvě 2015, 13:57

Je to sice mimo filmové téma, ale když už jsme u těch perkusů... měl by jsem prosbu o radu, u mého Coltu 1860 od Piety se mi objevila vůle na ose válce. Je to nějak opravitelné? Máte s tím zkušenost? Díky Petr

Téma odděleno. Peggy



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 10. kvě 2015, 14:03

Špatně jsem to popsal, ta vůle je - když sejmu hlaveň a válec a vezmu za osu válce, ta se viklá.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 16. čer 2015, 17:29

Tak ta osa válce se stále viklá, stále viklá.... :) . Nevíte někdo co stím? Nebo o někom šikovném, kdo by pomohl?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#4 » stř 17. čer 2015, 17:42

Měl jsem stejný problém na svém Sherifovi. Osu jsem vzadu jak prochází rámem rozdůlčikoval a zatím drží.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 18. čer 2015, 16:54

To by jsem musel ze strany válce, nějakým odborným poklepem zkusit. Asi to tak dopadne, jen jsem měl obavu aby se při výstřelu z toho nestalo puzle.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#6 » čtv 18. čer 2015, 17:18

Navíc to můžeš posichrovat céočkem, když je rám ocelový. U mosazného to nejde.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 22. čer 2015, 10:29

Kudrnáči: To je takové jézedácké řešení... :-)
Petr PeS: V zadní části rámu, v drážce pro kohout je vidět osa a její aretace kolíkem. Ten je třeba odvrtat, osu vyšrubovat. Pak přesně směřit vůli, udělat podložku, vytěsnit závit, zašrubovatv a znova zajistit kolíkem...



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 22. čer 2015, 11:52

Díky, tak to mi přijde jako trochu sofistikovaný strojařský návod :) . Hledal jsem kam umístnit ránu, ale nějak jsem neuspěl. To co popisuješ hned večer vyzkouším.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#9 » pon 22. čer 2015, 12:23

Ja to mel taky.Vyresil jsem to jednou provzdy tak ze jsem pocinoval zavit osy valce a zavit v ramu a zasrouboval rozpalene na sporaku.Od te doby se to ani nehlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti