NORINCO pump action 1897

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 1. bře 2016, 13:20

Zdravím, dostala se mi do trezoru nová pumpa od Norinca, neměl by jste někdo prosím pár typů na zlehčení chodu nabíjecího mechanizmu? Je pravda, že vystříleno nemá nic, ale to fabrické/surové se stejně asi samo "neochodí" . Za případné rady děkuji. Petr

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#2 » sob 5. bře 2016, 13:45

Máš nové Norinco od Norconie s chokama, nebo starší kousek? Záleží jak hodně tomu rozumíš. Pokud moc né, tak jenom rozebrat, vyčistit od zatuhlé vazelíny, namazat nějakým mazivem na zbraně a začít střilet a nečistit mechanismus. Když vystřílíš alespoň 500-1000 nabojů, tak znovu rozebrat a kouknout kde se to od sebe dře a tam to zahladit. Vnitřek zbraně vypadá jako když součástky vyráběl někdo na koleni za použití velmi hrubého pilníku. :lol:



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 9. bře 2016, 15:13

Je to nové r.v. 2014 se zahrdlením.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#4 » sob 1. říj 2016, 13:22

Netuší někdo kdo by uměl tuhle flintu rozchodit? Už jsem s rozumama v koncích, a pořád někde něco drhne.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#5 » sob 1. říj 2016, 19:03

V které fázi ? Hned při otvírání, nebo později ?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#6 » sob 1. říj 2016, 19:21

Otevírání jsem už vyléčil, ale při pohybu závěru dopředu je to někde přidřené a často mi to zasouvá náboj s vyoseným zadkem směrem ven z okna, takže se nábojnice šprajcuje v polovině nábojové komory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#7 » sob 1. říj 2016, 21:15

Když se podíváš do okna při zavřeném závěru, tak je tam takový lichoběžníkový plech.Ten vždycky při zavírání vyjede nahoru a brání vypadnutí náboje z okna. Když při otevřeném závěru zespodu potlačíš podavač nahoru, ta ten plech bude pěkně vidět. Měl by jít lehce stlačit dolů.
To drhnutí při zavírání, zkus jak zatlačíš ten podavač nahoru, zavřít závěr. Mělo by to jít lépe.
Mě to jde zavřít i pouhým zatlačením palcem do závěru. Ten odpor co tam je, je způsoben
drážkou na levé straně podavače. Řídí pohyb podavče.
Popřitahuj veškeré šroubky a pro začátek napatlej do té drážky takovou tu měděnou pastu, osvědčila se mi nejvíc.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#8 » sob 1. říj 2016, 21:27

To drhnutí mi přijde jak jede závěr přes kohout, pak už tam není.
Ten plech co brání vypadnutí náboje se zvedá, ale vystouplej šroubek v přední časti záveru z boku ho zase zatlačí zpět, a pak za šroubkem vyjede znova. Má to takhke být? Nebo má ten šroubek bejt utopenej?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#9 » ned 2. říj 2016, 20:33

Kohout jsem musel zabrušovat a leštit, taky to drhlo. Zkus ho šroubovákem stlačit dolů, místo tam je a potom zavři závěr. Uvidíš jestli to půjde lépe. Myslím ale, že to bude způsobeno pohybem podavače, jak jezdí kulisa v jeho dřážce. Bude tam možná ostřejší přechod a proto je potřeba větší síla pro jeho překonání. Chce to mazat a hrkat, časem se to ochodí. Nebo rozborka a leštit.
Akorát je mi divné to vyosení nábojů při nabíjení. Podle toho jak to popisuješ, funguje to tak jak má. Nemělo by to nikam uhýbat. Ten plech se zasunuje pomocí šikmé drážky, ten šroubek má jinou funkci, ale taky mi to po něm jezdí. Zkoušel jsi různé délky nábojů ? To vyosení můžou způsobovat snad jen hodně krátké náboje, které se ještě nestačí dostat do komory a plech už se snižuje.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#10 » ned 2. říj 2016, 21:03

Vnitřek jsem celej zaleštil hned jak jsem to koupil, protože to z výroby vypadalo jako když to někdo vysochal velmi hrubym pilníkem. Střílím jenom délku 70, takže tím to nebude. Ale zajímavé je, že jsem s ní dneska odstřílel celej závod, a ani jednou se mi to nestalo. Takže bych řekl, že se to stává především při střelbě s podrženou spouští. Akorát mi zase z ničeho nic přestala odpalovat, a šel sotva každej druhej, takže jsem musel utáhnout šroubek pružiny spouště na krev, aby to fungovalo jak má.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#11 » ned 2. říj 2016, 21:25

Ten šroub se poměrně často uvolňuje. Na posledním mistrovsví Slovenska se to stalo hned dvěma střelcům jen v mé skupině. Holt je potřebe častěji kontrolovat dotažení šroubů.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#12 » ned 2. říj 2016, 21:48

Ale blbé je že to odpaluje jen když je utaženej na max. A při tom jsem někde na webu v USA cetl, že to často trochu povolujou. Nejde tomu odpalování nějak pomoci? Třeba odlehčit úderník.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#13 » ned 2. říj 2016, 22:08

Těžko říct, taky může být rozdíl v síle bicího péra. Když odlehčíš úderník, tak zase nemusí mít kvůli nižší váze dostatek energie. Taky může být kratší, nebo nemá hladký chod, ať už z důvodu nečistot, nebo hrubého opracování.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#14 » ned 2. říj 2016, 22:16

Úderník jsem nevyndaval, tak ho zkontroluju, ale minimalně má problém v tom, že není ve středu a klepe jen u okraje zápalky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host