.45 LC do historického revolveru

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Colt_Frontier
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 27. led 2017, 21:49

Poradíte někdo kde sehnat pár nábojů .45 Long Colt do historické zbraně = tedy plněno černým prachem a střela z měkkého olova?



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#2 » pát 27. led 2017, 22:29

V této ráži se dodnes vyrábí Colt SA 1973 a i další zbraně jsou na tento náboj, například některé repliky winchestrovek.Takže stačí jen nakoupit nábojnice, zápalky, střely a černý prach a můžeš si nadělat nábojů, kolik je libo.



CZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » pát 27. led 2017, 23:18

Díky za odpověď, to já vím. Ale mně jde ale jen o pár kusů střeliva do historického, sbírkového revolveru. Takže se mi rozhodně nevyplatí kupovat lis, matrice, atd... Tedy hledám kde koupit pár nábojů přebíjených černým prachem. Btw: ZP mám a tím pádem i pár moderních kousků (CZ, Glock, Ruger ...), takže na pravidelné střílení to opravdu nepotřebuju.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#4 » pát 27. led 2017, 23:40

Na černý prach nepotřebuješ lis ani matrice. Kolegové, co střílejí černým prachem z 38 SP a Colt LC, normálně dělají náboje doma na stole jen za použití prachovnice a paličky, vážit prach nemusíš, nasypeš do nábojnice, co se tam vleze a ještě udusáš, max na zápalkování použijí nějakou tyčinku. černý prach nábojnice tak nenafukuje, takže kalibrovat také nemusíš, je to odzkoušeno.



Colt_Frontier
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » sob 28. led 2017, 00:21

Díky! Tak to už zní reálněji. A co zápalky? Na ty není potřeba nějaké udělátko?? Tou tyčinkou se vyklepne stará zápalka, a jak se tam nasadí a upevní nová?



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#6 » sob 28. led 2017, 09:01

no a co koupit lee loader
http://cs.strobl.cz/lee-loader/?p=2
na těch pár nábojů byto mělo stačit a je to asi lepší než ručně a není to zas tak drahý

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#7 » sob 28. led 2017, 11:10

Nemusíš ani používat ogivály, stačí zkalibrovaná pětačtyřícítková kule, zatlačit do hylzny a zamáznout. A máš příjemnou ránu, bez obav o originál.



CZ
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » sob 28. led 2017, 19:00

Diky za tip. Jeste ohledne zapalek - jake pouzit pro tu .45 s cernym prachem?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#9 » sob 28. led 2017, 19:46

Do ciernoprachych .45LC pouzivam rovnako ako pri prebijani bezdymym prachom normalne S&B Large Pistol.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: sided a 1 host