Situace LOS

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#16 » ned 3. led 2010, 16:08

Trefil jsi to přesně, je problém s hmotností těchto zařízení.Ocel cca 12 mm na malém popperu je cca 40-50 kg. Samostavěcí mechanizmus opět něco váží a hlavně to na střelnici nemůžeš nechat nainstalované, protože jsou tu sběrači kovů a Ti to ukradou na druhý den a zavezou do šrotu.Pořád to schovávat a převážet někam do skladu a zpět, to Tě přestane za chvíli bavit.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 4. led 2010, 10:12

Koukni se sem: http://www.israeli-weapons.com/store/ta ... ystems.htm

Někde jsem k tomu viděl i videa (youtube?), ale to už sem nevyhrabal.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#18 » pon 4. led 2010, 11:47

Znám i tohle, vzhledem k ceně by to bylo drahé. Terče s reaktivní oceli / pancíře / to by mi tu nikdo asi nevyrobil a pokud jo, tak bych to nezaplatil.Používá to armáda a složky policie, jsou perfektní a minimalizují odraženou kulku i z velkých ráží na minimání vzdálenosti.Naše terče a hračky pro IPSC se dělají a osadit je platem s fototerčem stačí.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 4. led 2010, 12:29

Co udelat neco z hardoxu? Nestacilo by?

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#20 » pon 4. led 2010, 12:43

To je otěruvzdorná ocel s vyšší povrchovou tvrdostí, nevím jestli by byla vhodná, dost by se to odráželo. Také cena nejlevnější hardox 400 -varianty plechu v 5mm je okolo 80kč/kg tak popper / 50 kg / by tě vyšel na 4000,-Kč jen materiál a to nepočítám to nechat vypálit plazmovou řezačkou.Chtělo by to kousek tohoto materiálu a párkrát do toho vystřelit větší ráží, třeba z kulovnice a vyzkoušet to. Našel jsem u nás ještě jiného výrobce - http://majerterce.webnode.cz/produkty/

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 4. led 2010, 13:35

No hardoxovy terce uz nekdo na strelectvi testoval (zavesenej plat ve tvaru postavy) a prej docela dobry - sklopenej trochu dolu ...

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#22 » pon 4. led 2010, 13:59

jj, na střelectví jsou fotky, šel do toho i s kosou a myslím, že jediné co nevydrželo byl závěs a když trefil opravdu hranu, tak tam udělal důlek.
začíná to tady, na straně 7, ale má jen gongy a někde tam má icenu, co to stálo.
http://www.strelectvi.cz/forum/terce-t4 ... lit=hardox

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#23 » pon 4. led 2010, 14:29

Díval jsem se na to ale ta deska je v šířce tak 10 - 12mm a povrch docela drží, ta kulka se rozprskne na atomy.Ten náboj na testech má okolo 2000J ta to je slušné a vydrží to asi velkorážní pistole na LOSu okolo 500 J v pohodě.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#24 » pon 4. led 2010, 14:43

no myslím, že pokud jde jen o tu pistoli, nemusí to být zdaleka hardox, podle mne co mají kluci v GC a i jinde poppery a gongy, tak to zase tak kvalitní (a drahá) ocel není, většinou jen trochu silnější kus "slušného" železa, což by se dalo pořídit snad i za rozumnou cenu někde, kde s tím pracují a mají nějaké kousky (alespoň na ty gongy) jako odpad. případně zkusit výkupny, třeba by se mezi šrotem našlo taky něco použitelného. potom najít někoho, kdo by to za slušnou cenu nařezal a případně posvařoval.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pon 4. led 2010, 14:46

Ten hardoxovej plat stal snad pod litr, a gong asi tri kila, docela jsem cumel

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti