Pravidla od 1.9.2023 - veřejná debata

Moderátor: LOS vedení



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#136 » čtv 20. črc 2023, 07:46

Ahoj.Měl bych 2 dotazy na který jsem nevyčetl v pravidlech odpověd.
1/Může střelec,který zcela jasně spadá do divize Kpi se přihlásit dobrovolně do pistole?A to z důvodu,že prostě chce soutěžit proti (sportovním zbraním)
2/Ta samá otázka je jestli se střelec z pistole může přihlásit do Opt?Je taky v nevýhodě proti Opt,jelikož nemá lasery atd.,ale chce se s nimi měřit a soutěžit.
Oba případy jsou posun nahoru a vlastě jsou lidi,kteří se chtějí posouvat dále,zlepšovat a né brečet,že na něco nebo na někoho nestačí,když mají (horší zbraň,vybavení,atd.)místo toho,aby trénovali a zlepšovali se.
Toto nejsou otázky na debatu,ale spíš na tvůrce pravidel a na objasnění.Díky



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#137 » čtv 20. črc 2023, 10:40

Ano to muže. Je to i v pravidlech, že když se nesejde dostatečný počet závodníků tak se přesouvá do vyšší divize.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#138 » čtv 20. črc 2023, 12:04

Prosím přečti si to pořádně.Nejde o to jestli se sejde nebo nesejde divize,ale jestli se může střelec přihlásit dobrovolně.



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#139 » čtv 20. črc 2023, 12:11

ja to cetl, ano muzes.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#140 » čtv 20. črc 2023, 12:14

Nevím podle přezdívky kdo jsi,ale předpokládám,že jsi jeden z tvůrců pravidel.



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#141 » čtv 20. črc 2023, 16:35

nejsem z tvůrců pravidel. Ale na zavody jezdím, jsem i rozhodci. Máš maximální limit na zbran do té dané kategorie ne minimální. Třeba MCR 2019 vyhrála v Pi vyhrál člověk s MPi.



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#142 » čtv 20. črc 2023, 17:10

Ahoj Martine,
Možný (a snad i logický) klíč jak se lze dobrovolně pohybovat mezi divizemi je:
Střelec s MPI může do KPi, Pi
Střelec s KPi může do Pi
Střelec s Pi nemůže nikam, leč mu chybí optoelektrická mířidla (platí i pro MPi a KPi)
Střelec s MRe může do Re

Jiný pohyb zpět nelze, narazí na pravidla pro velikosti zbraní a seznam vyloučených zbraní.

Míra Starčevič

PS: toto nebylo úplně předmětem jednání Rady, leč jsme předpokládali, že strelec má střílet v divizi kam jeho zbraň patří.



martin kovar
Příspěvky: 55

Příspěvek#143 » čtv 20. črc 2023, 18:54

Ok



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#144 » ned 23. črc 2023, 20:40

No s omezeními v kapacitě v Re by snad bylo přijatelné, abych při nabíjení na plných 8 ran střílel velkým revolverem ve velké pistoli, ne?



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#145 » pon 24. črc 2023, 04:13

Ahoj PaFe
Osobně bych samonabíjecí pistole a revolvery vůbec neslučoval. Chápu použití věnečků při přebíjení a porovnávat to s přebíjením zásobníků.
Ale jak jsi sám psal, skupina revolverářů má vzestupnou tendenci, tak bych se přimlouval za to, aby si každý šel svou cestou.
Poslední slovo má ŘLOS, potažmo pořadatelé.

Míra Starčevič



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#146 » pát 22. zář 2023, 18:54

Zajímal by mě rozumný důvod, proč pistole G43X je povolená zbraň v MPi. Je to zbraň, která je důležitými rozměry blíž G19 než G43. Podle mě tohle nemá v MPi co dělat. Výškou je dokonce vyšší, než G19. A ty 2 cm v délce závěru nehrajou vůbec roli. To si to nějakej známej u vedení vybrečel??? Protože co si pamatuju, tak původně v MPi listu G43X nebyla. To je to samý, jako kdyby v kompaktu mohl být G19X :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#147 » sob 23. zář 2023, 08:58

Původně v Mpi listu nebyla protože splňovala kritérium délky hlavně.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#148 » sob 23. zář 2023, 09:59

Albert píše:Původně v Mpi listu nebyla protože splňovala kritérium délky hlavně.


...tomu úplně nerozumim. Nebyla tam, protože splňovala??

Mě jde spíš o to, že pokud Honza napíše tohle - ... botka +3 či +4 na Glock 43 už zajišťuje úchop téměř nebo úplně fullsize zbraně a o tom jaksi divize MPi, ale ani KPi není)... a následně se v MPi objeví G43X, který má úchop jako G19, tak to podle mě není dobře. Nějak se nám ty malý pistole zvětšujou... :? . Pak by skutečně G19X, který má zas úchop jako G17, mohl být v KPi, což by byla taky blbost.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#149 » sob 23. zář 2023, 16:22

Tak jinak... podle starých pravidel byla malá pistole definovaná délkou hlavně a tuto délku Glock 43X splňoval. (takže nepotřebovala být jako výjimka být na MPI listu) V MPI listu byli pistole které měli hlaveň delší ale bylo rozhodnuto že více méně splňují definici malé obranné pistole, že to jakoby ještě není úplně Compact a velká už vůbec ne.



Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#150 » úte 26. zář 2023, 09:28

Teď jsem si pro jistotu znovu pročítal pravidla platná od 1. 9. 2023 a narazil jsem na:
19.2.2.2. přidané kompenzátory nebo kompenzátory, se kterými nebyla zbraň vyrobena (platí pouze pro divize Opt, Pi, KPi, MPi, Re, MRe);

nemělo náhodou z divize OPT vypadnout i omezení kompenzátorů? Nebo kde jsem nabral ten pocit?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti