Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#226 » pon 25. dub 2016, 11:55

Zdravím, chystám se na svůj první LOS do Čelákovic, bude to zkouška ohněm. Chápu správně, že počet nábojů není omezen, ale počítají se vždy jen 2 nejlepší zasahy/shozeni popperu? Závodíte někdo v kategorii malá pistole, prý tam nemám šanci s malorážkou poppery shodit, je to pravda?

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#227 » pon 25. dub 2016, 12:21

Pokud situace neni zamyslena s nucenym nebo taktickym prebitim, je to na tobe. Papir 2 zasahy, plech do spadnuti. Uz jsem parkrat videl, ze i 9L neslozila napoprve, takze ano, muze byt problem...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#228 » pon 25. dub 2016, 12:25

viewtopic.php?f=66&t=5010

PS - Blacky tu malorážku nakonec vzdal (překecali jsme ho) a vídám ho s plnotučnou pistolí a před měsícem i s boknou :) Na posledním pistolovým losu v Čelákovicích jeden s .22 přeci jen byl. Většinu kovů neshodil a z toho co jsem viděl se domnívám, že podruhé, už to takto nebude chtít absolvovat (navíc si užil i spoustu "srandy" se zásobníkovou pojistkou).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#229 » pon 25. dub 2016, 13:17

Potvrzuji. :) Mám W P99 a střílim stím. .22 leží v trezoru a beru jen na blbnutí s mladou, nebo když chce někdo "začít" a kouknout jak to na střelnici chodí.

Ad. Brokna. Yep. To byl prima závod. (zaplať pánbu, že letos nebyla ta otáčecí hvězda :) )



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#230 » ned 1. kvě 2016, 20:14

Tak teď vážně nevím....Zkoušky mám až v létě, nicméně jsem plánoval, že po nezbytném úvodním nastřílení releantního počtu ran bych se odvážil na nějaký ten LOSík. Kvůli zdravotnímu omezení potřebuji pistoli s co nejmenším zpětným rázem, čili masově doporučovaná 9 je pro mě moc silná káva, pár výstřelů na zkoušku dám, ale střílet s tím rutinně, to bych nejspíš časem dostřílel. Malorážka je pro mě jasnou volbou, ve vlákně k Berettě 71 mi doporučili 71 na tréning a pro radost a 70 v 7,65 na LOSíky případně obranu. Jenže když to tady čtu, tak se asi ani s 7,65 nechytám (nepadající poppery)? O umístění mi nejde ( v rámci možností, být pořád úplně poslední taky není úplná legrace), chci se prostě jen naučit průměrně dobře střílet a v případě potřeby umět zbraň použít. Takže mám jít do malorážky, občas střílet na střelnici do terče a na LOSíky prostě zapomenout, nebo má ta 7,65ka smysl?



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#231 » ned 1. kvě 2016, 20:44

Když si koupíš nějakou těžkou železnou full-size devítku (např. SP-01), nebude její zpětný ráz o mnoho větší jak malé a lehké Beretty 70. Dle mého názoru je 7,65 nesmysl (pokud nemáš po dědovi doma bednu nábojů) ;)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#232 » pon 2. kvě 2016, 05:26

V Losiku nejsou poppery - jen terce.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#233 » pon 2. kvě 2016, 11:13

Díky za upřesnění, sice jsem se byl na jednom podívat, ale nemohl jsem zůstat na celý, tak mi to uniklo.
Čili když to shrnu, nejdřív zkoušku :wink:, potom malorážku, střílet a střílet, s ní asi tak na jaře pár Losíků a průběžně si půjčovat a zkoušet větší ráže kdyby jednou došlo i na LOS nebo denní nošení. 7,65 nebrat. Trochu se mi to rozrůstá, nejdřív jsem jako asi většina začátečníků myslel, že vystačím s jednou, potom se zdálo, že budou potřeba dvě, a teď to vypadá málem na tři (fullsize asi na případné nošení nebude úplně ideální, :roll: ale to už je samozřejmě v jiném vlákně...). Ještě, že jsem stejně pro jistotu chtěl i na jednu trezor.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#234 » pon 2. kvě 2016, 12:29

Zdalo se mi zdalo... ze se pletou dohromady LOS a LOSik ;)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#235 » pon 2. kvě 2016, 17:33

Na zaklade vety: "na jaře pár Losíků a průběžně si půjčovat a zkoušet větší ráže kdyby jednou došlo i na LOS" predpokladam, ze CMD rozlisuje LOS a LOSIK.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#236 » pon 2. kvě 2016, 17:44

Ano, snažím se rozlišovat, i když ty poppery mi utekly. Navazoval jsem na starší téma "Jak začít...", i když s LOSem, subfóra tady jsou LOS, IPSC a Ostatní, v ostatních jsem na LOSík nenarazil, i když pokud je blíž drillům než LOSu, tak to tam patří, ale LOSík je přece malý LOS, nebo ne :lol: ? Ale vážně, pokud jsem špatně, omlouvám se a případně prosím o nasměrování na správné vlákno, chápu, že v očích zkušených střelců asi LOSík ani nepatří do sportovní střelby. Každopádně všem díky za odpovědi.



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#237 » pon 2. kvě 2016, 18:59

Vlákno je Jak začít s LOSem, a sem myslím LOSík patří.
Na LOSíku nejsou poppery , navíc se střílí 12 ran, takže můžeš i s Berettu 71, jen budeš potřebovat druhý zásobník.
Na "velký" LOS pak uvidíš co ti bude vyhovovat. Ale jak někdo psal výše, tak těžká fullsize hodně tě energie pohltí. A pokud bys měl slabší střelivo, tak není co řešit ;)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#238 » stř 4. kvě 2016, 11:55

Dobře nastavenej popper se dá shodit i dvojstřelem/vícestřelem do hlavy. Není to ale vůbec jednoduchý a mnohdy se to nepovede. Takovej Lekar.T by mohl vyprávět.

Známe pak i takové střelce, kteří sice střílejí devítkou, mnohdy is dlouhým zásobníkem a na pět popperů jim nestačí ani 30+ ran :D

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#239 » čtv 5. kvě 2016, 05:54

Zdravím, možná je to blbý dotaz, ale jak je to se zásobníky, když mi během LOSu dojde střelivo, mohu zásobníky napáskovat nebo tím akce končí a já tedy musím mít tolik zásobníků kolik myslím že budu potřebovat?

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#240 » čtv 5. kvě 2016, 07:56

Pravidla dopáskování nebrání, i když z hlediska hodnocení se takové dostřelování zpravidla nevyplatí. Otázka je, jak striktně se vykládat upuštění nebo vypadnutí zbraně při řešení situace. Pokud by pod to spadalo i kontrolované odložení, musel bys páskovat s pistolí v ruce. Někteří na poslední terč dohazovali náboje přímo do komory ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů

cron