Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#286 » stř 19. říj 2016, 13:57

Je to na tobě, ale ono koukání ti toho stejně moc neřekne. Je to podobné jako když se podíváš na nějaký závod na videu. Když řekneš rozhodčímu, že jsi začátečník, tak tě na stagi dá mezi poslední a klidně ti situaci ještě jednou vysvětlí. Žádný učený z nebe nespadl :) každej někdy začínal :)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#287 » stř 19. říj 2016, 14:49

Fajn :D Jsem přesvědčený :D Teď si jen sladím termíny a někde se ukážu ;)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#288 » pon 7. lis 2016, 08:19

tajny-uzivatel píše:...
Tak mě napadlo (a nenašel jsem tady vhodné téma), jak jste začínali vy? Především mě zajímají "samouci", a největší radost mi samozřejmě udělá majitel Glocku 17. 8-)

Je jedno jakou máš zbraň, Glock je podobný SA zbraním. Ale s počátkem učení střelby to nesouvisí, což pochopíš velice brzy.
1. Pokud to máš po terči jako kropenku, zkus malorážnou pistoli. Slabší odezva zbraně ti hodně napoví v tom, co děláš špatně.
2. Až zvládněš mířenku, zkus nějaký kurz. (Tento krok jsem přeskočil ale neodsuzuji jej)
3. Dalším krokem je aktivní střelba - LOS. Trénink pudové střelby na blízko.
4. Hodně lidí co začínalu u LOSu zkusilo IPSC a zcela jistě to vede k výraznému zlepšení ovládání zbraně. Důvod je jednoduchý. LOS je zaměřen na obranné situace s malým počtem ran. IPSC dává střelci prostor k pohybu, více ran poskytuje lepší trénink.

To je v hrubé osnově vše co si o tom myslím, resp. takto to probíhalo u mě. Zkušenější kamarád, který tímto prošel není na škodu...většinou. Ovšem musí za ním stát nějaké ty výsledky. Je to indicie toho, že to nedělá úplně blbě.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#289 » pon 7. lis 2016, 08:39

Jak se komunita LOS a IPSC dívá na začátečníky? Převládá spíš pozitivní pohled, nebo: "proč sem tenhle loser leze?"
V blízké či vzdálenější budoucnosti bych něco takováho rád zkusil. A nědělám si ambice, že bych se někdy na takových soutěžích slušně umísťoval. Spíš mi jde o to posunout se někam dál a zkusit cokoliv, co zvýší moje šance úspěšně vyřešit reálnou obrannou situaci, pokud by někdy nastala.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#290 » pon 7. lis 2016, 09:21

Komunita LOS i IPSC má začátečníky ráda, protože se chce rozvíjet, nabírat další střelce. Pokud dorazíš na závody vyzbrojen alespoň základní znalostí pravidel a bezpečné manipulace (stačí - prst mimo spoušť. bezpečný směr, vše na pokyn rozhodčího) všude tě rádi uvidí,

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#291 » pon 7. lis 2016, 09:57

Přesně jak píše KarlosP. Není třeba se bát i když tréma je v počátku zcela přirozená. Stačí rozhodčím říkat, že jsi začátečník a budou se ti věnovat s větší péčí.
Znalost bezpečné manipulace, seznámení se s pravidly a když nevím tak se nebojím optat - to je to co potřebuješ když jdeš poprvé na LOS. LOS je ideální pro zlepšování návyků, dril a trénink. Také je zde co okoukat a nasbírat zkušenosti, které sám doma nikdy nezískáš.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#292 » pon 7. lis 2016, 10:04

oldlamehand: Je to jak píše KarlosP a platí to i o jiných disciplínách. Z mého ohledu je to dobrý nápad, klidně se nejprve podívat, seznámit se a postupně se zapojit sám. Jsou i akce přímo určené začátečníkům. Dá se toho o tom i zde dost najít :
viewtopic.php?f=66&t=2082&hilit=los%C3%ADk

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#293 » pon 7. lis 2016, 10:33

Ještě trochu potrénuju, nejspíš absolvuju nějaký základní kurz obranné střelby, a někdy z jara bych možná LOS zkusil.
Předpokládám, že souteže LOS objíždějí jak profíci, kteří střílí téměř denně tak i lidé, kteří si jsou na střelnici zapráskat třeba dvakrát do měsíce, a LOS vidí jako možnost zlepšit svou střeleckou kondici, což by asi tak byl můj případ.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#294 » pon 7. lis 2016, 12:47

Na ten počet začátečníků je LOS a podobných akcí sakra málo a v některých oblastech se nepořádají :-(

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#295 » pon 7. lis 2016, 12:57

oldlamehand píše:Jak se komunita LOS a IPSC dívá na začátečníky? Převládá spíš pozitivní pohled, nebo: "proč sem tenhle loser leze?"
V blízké či vzdálenější budoucnosti bych něco takováho rád zkusil. A nědělám si ambice, že bych se někdy na takových soutěžích slušně umísťoval. Spíš mi jde o to posunout se někam dál a zkusit cokoliv, co zvýší moje šance úspěšně vyřešit reálnou obrannou situaci, pokud by někdy nastala.


Ahoj, tak v tomhle jsi stejný jako já. Kdyby mi někdo řekl, že jsem ten příspěvek napsal já, odkýval bych to.

Takže :

1) Zbroják mám snad ani ne půl roku a zůčastnil jsem se teď spíše ze zvědavosti tohoto : http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/756/
- co ti budu povídat...Byl to mazec :-D Vstřícnost naprosto maximální, někteří se na mě MOŽNÁ dívali jako na debila, ale s těmi, co jsem měl mmožnost mluvit to bylo vždy s přístupem - možná jsi nula, ale nikdo se nenarodil s prstem na spoušti, takže za mě - já jsem byl s přístupem fakt spokojený, příjemně překvapený a když člověk polkne skutečnost, že dělá to či ono špatně a má to v hlavě v pořádku, odjede obohacený ozážitek a zkušenost.

2) "Sportovat" taky nehodlám, jen nechci tam, kde přijedu být poslední :-) Mám to tak, že mi stačí, že na 25m trefím postavu (kamkoliv) a s tím jsem relativně v pohodě. Ta moje pistle taky není žádnej sportovní speciál

3) K tvé poslední větě - v tom případě hlavně střílej a házej si klacky pod nohy. Trénuj na větší vzdálenosti, zobtížňuj si trénink například tím, že budeš střílet jednou rukou...bez brýlí (ty vole ale abys taky něco viděl ! :-D ), střílej třeba 2, přebití a zase 2, můžeš si různě nasimulovat závadu. Střílej ze zákrytu, v kleče, vleže na zádech (ne všude je povoleno - nenabádám k porušování provozního řádu střelnice ! ) Hlavně trénovat tasení a pokud neplánuješ nosit v komoře, tak já tomám třeba spojeno tasení+natažení+výstřel. A budu se učit střílet z DA, neboli se spuštěným kohoutem, kdy to je práve ta situace, která by mě čekala. Neplánuju nosit v komoře a kdyby náhodou, tak určitě ne s nataženým kohoutem na pojistce.

Takže za mě - určitě si nějaký LOS nebo Losík zkus.

P.S : A když ti někdo řekne, že to je soutěž pro začátečníky, tak tomu nevěř :-D Vždycky tam potkáš někoho s Tacticalem nebo STI, kdo bydlí blízko a šel si bouchnout :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#296 » pon 7. lis 2016, 13:31

oldlamehand píše:......... "proč sem tenhle loser leze?"........

čím dřív zvedneš (_x_) od PC a zajedeš se podívat jak to v reálu probíhá, (co, čím a jak se střílí,..)
tím rychleji se posuneš dál od teoretiků, jež Ti tu prezentují stovky svých svý praxí nepolíbených názorů coby užitečný informace přičemž mají sami mnohdy "mokrý razítko" na ZP
všichni byli někdy looseři a nějak začínali, sezením u PC nezačínáš, jen to oddaluješ
nač čekat do jara ??
http://los.zbranekvalitne.cz/rocniky/2017/#kpm

P.S. za loosera budeš, pokud dorazíš na čumendu bez brejlí a sluchátek :lol:



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#297 » pon 7. lis 2016, 13:37

4mike píše:P.S. za loosera budeš, pokud dorazíš na čumendu bez brejlí a sluchátek :lol:

Konečně kloudná rada :D :lol:



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#298 » pon 7. lis 2016, 13:53

jirka87 píše:P.S : A když ti někdo řekne, že to je soutěž pro začátečníky, tak tomu nevěř :-D Vždycky tam potkáš někoho s Tacticalem nebo STI, kdo bydlí blízko a šel si bouchnout :-)


To je sice pravda, ale ani tak mu nikdo hlavu neutrhne. Já se na první (nebo druhý) IPSC závod přihlásil na LVL.1 do Hodonic. Už tam nebylo moc míst a tak jsem se zařadil do posledního squadu, myslel jsem, že tam budou nazdárci. Byla tam kompletní zbrojovka UB, většinou OPEN. Kamarád který tam pískal mi říká: "S těma střílíš? Tak se na ně vůbec nedívej. :-) Oni třeba stříleli situaci za 17s, já přes 40s. Nikdo to neřešil, v pohodě, v klidu.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#299 » pon 7. lis 2016, 14:06

Na prvním místě je bezpečnost, pak až vše ostatní. Je fakt, že výhodou je, když si ze sebe člověk umí udělat legraci.

Mě se na první situaci tak příšerně rozklepaly ruce, že mě musel "velitel" mírnit abych tam někoho nezabil (velmi přehnaně řečeno). Ale mohl jsem bejt metalovej bubeník, kdyby mi dali do ruky paličky. Pak se to přehouplo a dobrý...A byla to nervozita z toho, že něco poseru. Pohledy ostatních nevnímám, když jsem k nim zády. Nésu kozatá baba :-D Necítím pohledy :-D

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#300 » pon 7. lis 2016, 17:28

4mike píše:všichni byli někdy looseři a nějak začínali, sezením u PC nezačínáš, jen to oddaluješ

Tak já jen nesedim U PC. Krom rekreačního sportování jako třeba běh doma celkem intenzivně sušim, trénuju tasení s nataženim a chodim na střelnici, jak mi čas a finance dovolí :-)
Jinak pokud budu "soutěžit", asi budu používat to co nosim, tedy G26. Vím, že s tim na LOS díru do světa neudělám, ale chci prostě co nejlépe ovládat zbraň, kterou nosim pro účely případné sebeobrany.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů