Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#301 » úte 8. lis 2016, 07:08

s G26 nemáš handicap, máš svou divizi, čili Mpi
pamatuju mistrák, kdy S.K. s G26 vyhrál overal hodnocení, tedy i proti fullsize pistolím :lol:
takže pokud máš fyzičku na úrovni zmíněnýho desetibojaře, je to určitě plus ale je to jen něco málo z abecedy toho,
co by jsi se měl ještě naučit

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#302 » úte 8. lis 2016, 09:22

Začátečníkům doporučím podívat se do kalendáře LOS, jestli se někde poblíž nekoná LOSík - je to standardní střelecké cvičení koncipované pro úplné nováčky, není se čeho bát - nejde o závod jako takový... ;)

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#303 » úte 8. lis 2016, 16:36

Asi někdy vyrazim na LOS vyrazím, i když pro začátekjen na čumendu. Vidět někoho, kdo to s pistolí trochu umí, je vždycky motivující. :-)
Zatím jsem rád, když se při rychlém tasení a střelbě bez většího míření (rychlém v mých měřítkách :-) ) trefím na 5 metrů do černého ve standardním pistolovém terči. To zatím na soutěžení moc není.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#304 » úte 8. lis 2016, 18:25

Rozhodopádně jed na nějaký LOS. Tvař se nenápadně. Koukej jak to probíhá, dej si klobásu a limču. V duchu si představuj, jak bys to řešil ty. Připoj se do hloučku diskutujících lidí. Třeba budeš mít kliku a potkáš někoho známýho dáš se do řeči a už to jede :)

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#305 » pon 14. lis 2016, 15:34

Takový trošku hloupý dotaz, když vynecháte Glocky, jaké zbraně jsou vhodné a použitelné na LOSíky?



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#306 » pon 14. lis 2016, 15:42

Co se týče použitelnosti, na LOSík v zásadě asi kteroukoliv, pro kterou budeš mít pouzdro (viz. pravidla). Pro budoucí závody LOS (a jiné) bych asi doporučil něco v 9 Luger.

A vhodná je ta, kterou nosíš / chceš nosit.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#307 » pon 14. lis 2016, 20:59

Diky :-). Zatim nosit nechci, Makarov mi prijde tezkopadnej a Shadow je pry uz velky. Tak premyslim, co, kdyz zatim nechci Glocka.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#308 » pon 14. lis 2016, 21:13

Neco mezi je compact, at uz cz nebo g19



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#309 » úte 15. lis 2016, 08:37

Kralycek: Osobně mi přijde na LOS použitelný Makarov (spadá do MPi) i Shadow. Já chci pár losíků zkusit s klasickou ČZ 50/70, ze 7.65 Br se mi střílí příjemněji než z 9L. Podstatné je mít v kategorii MPi dost zásobníků (těch 7 povolených v zásobníku je dost málo, člověk si užije přebíjení).
Ale také jen začínám, t.j. hledám se. Doufám, že se v prosinci/lednu dostanu aspoň na nějaký LOSík (zatím nemám pouzdro na skryté nošení).

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#310 » úte 15. lis 2016, 10:05

vgj: viditelně jsme na tom podobně :). Takže asi pro začátek seženu pouzdro a další zásobníky na Maka a pak se uvidí.
Díky za rady.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#311 » úte 15. lis 2016, 10:24

Kralycek píše:Diky :-). Zatim nosit nechci, Makarov mi prijde tezkopadnej a Shadow je pry uz velky. Tak premyslim, co, kdyz zatim nechci Glocka.


Já si myslím, že je rozhodně lepší začínat s velkou pistolí. U LOSíku to ještě není takový rozdíl (nabíjí se 6+6 a střílí se na velmi krátké vzdálenosti), ale na LOSu se budeš s velkou pistoli trefovat podstaně lépe a nebudeš si komplikovat situaci s přebíjením. Ze začátku budeš mít už tak dost zamotanou hlavu. Píšeš, že nosit nechceš, tak pak nechápu proč by měl být Shadow velký. Naopak, čím větší a těžší tím lepší (delší záměrná, menší zpětný ráz). Ja bych šel rozhodně do full-size. A to nemluvím o IPSC, tam jsi bez velké pistole úplně ztracený (i když vím o 2 střelcích, co používali G26 :) )

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#312 » úte 15. lis 2016, 13:51

KarlosP: to zní dobře. Podstatné vlastně pro mě je, že můžu použít obě, stačí pořídit potřebná příslušenství. Nemusím kupovat třetí kus jen specielně na LOS(íky). Já jen, že někdo na střelnici říkal, že na takovéhle akce je Shadow na hranici, tak jestli nejsou kromě praktického hlediska i nějaká omezení pravidly. Ale pokud platí, čím větší, tím lepší, je to super :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#313 » úte 15. lis 2016, 14:19

Kralycek píše:......někdo na střelnici říkal,....

a kolik ten někdo má za sebou LOSů ?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#314 » úte 15. lis 2016, 14:26

Pravidla mluví pouze o skrytém nošení - do toho bys měl ukecat i samopal bez opěrky, pokud bude v opaskovém pouzdře a pod kabátem. Občas někdo startuje s dvanáctiranným zásobníkem do 1911, to už je taky slušná hokejka. Shadow je úplně v pohodě.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#315 » stř 16. lis 2016, 10:44

vgj píše:Kralycek: Osobně mi přijde na LOS použitelný Makarov

Makarov má na LOS/LOSík pár nevýhod oproti G (a podobným):
  • titěrná, na kryté střelnici špatně viditelná mířidla
  • vypouštění zásobníku dole (potřebuješ druhou ruku)
  • velký odpor spouště v DA (+/- 7 kg), s velkým rozdílem oproti SA
Pokud jedeš na výsledek, Makarov ideální nebude. Nicméně já mám Maka rád a je to moje pistole na nošení, takže s ním střílím i LOSík. Vypouštění zásobníku se dá řešit pažbičkou od FAB Defense - mně se ale nelíbí a nosit s ní nebudu, takže s ní střílet LOS/LOSík mi nedává smysl (na body nejedu). DA odpor se dá pořešit "revolverovým" spouštěním ohybem mezi prvním a druhým článkem a sušením :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů