Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#106 » čtv 12. črc 2018, 08:05

Já jsem taky pro zrušení zákazu kolimátorů. Je to plně v souladu s "duchem LOS". V úvodu k pravidlům se píše: "Pravidla se mohou měnit v souvislosti se změnami příslušné legislativy, technickým pokrokem v oblasti výstroje a výzbroje a zkušenostmi, které se na závodech ukázaly jako přínosné." Ceny už jsou také lidové, takže zrušení tohoto omezení kromě LOSí rady nic nebrání.

Není třeba tvořit novou divizi, stačí kolimátory povolit v rámci stávajících divizí. Zároveň jsem ale přesvědčený, že hned první sezónu po zavedení bude závodníků s kolimátory více, než jich startuje v malém revolveru (v ročníku 2016 jsem jich napočítal 15).

Nositelné to bezesporu je, bavíme se o podobných pistolích:
LOS_optics2.jpg


Málokdo asi bude závodit na LOSu s tímto (ale ať, když chce):
DVC-Open_side-right.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#107 » čtv 12. črc 2018, 10:20

Dragunov píše:kolombo: No to máš určitě pravdu. Ale kdyby se tě někdo zeptal jestli chceš střílet na dvacet metru do otáčecího stromečku s terčíky průměru 15cm max tak si vybereš mou neladěnou XDM 3.8 nebo Shadow 2 se střílením ze singlu? :D


Kyvky a otáčecí terče vyloženě miluji a trefuji se jen náhodou. A střílím klasickou ČZ P-07 v továrním stavu, kydex pouzdro. Ať je to, co je to. Na velké závody nechodím a na to IPSC a LOS, co pořádají v Liberci mi to stačí. Poslední jsem ještě nebyl a první nebudu určitě.

Základ je, že na zbraň musíš být zvyklý, ne co je to za zbraň.



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#108 » čtv 12. črc 2018, 10:51

Teď možná kopnu do vosího hnízda, ale - proč vlastní kategorii pro zbraně s kolimátorem? Vždyť mohou být v kategorii zbraní z otevřenými miřidly.

Pokud suboptimálně zapíchnu na cíl zbraň s otevřenými miřidly, velmi snadno chybu opravím, protože obrazec miřidel mi napoví, jakým způsobem mám opravu provést. Pokud udělám stejnou chybu s pistolí s kolimátorem, tak budu tu nešťastnou tečku doslova lovit a nedostanu žádnou nápovědu, kterým směrem mi utíká. A to stojí spoustu času.
Dle přílohy 5 pravidel může být nejvýše 10% terčů vzdálených více než 15m a většina jich je podstatně blíž. Zásadní výhoda kolimátoru, umožňujícího přesné zamíření na větší vzdálenosti, se tak příliš neuplatní.
Obava, že střelci s kolimátorem snadno deklasují střelce s otevřenými miřidly jen díky optice je tak dle mého názoru lichá. Ale to nezjistíme, dokud to nezkusíme ;-)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#109 » čtv 12. črc 2018, 12:15

kolombo. No já taky, ono moc standard LOS závod to nebyl. (IMO)

Jako i s kamaráda si regulerně jeho bratři ve zbrani dělali srandu, že ten jeho Sig P226 je prostě OP. :D Já neříkám, že je to všechno o zbrani. I já kterej jsem závod zprasil na 3 situacích ze 4 vím, že mi to nezprasila zbraň, ale přeto mi prostě přijde vtipné když tam někdo přijde v podstatě IPSC výbavou jak ježek a ve 35 stupních na sebe dává před situací softshellku.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#110 » čtv 12. črc 2018, 18:26

To máš tak, někteří mají už zkušenosti a ví, že to naopak pomáhá velice. A to i bez zkoušení.... LOS má být závod pro lid = masy a to lidovými zbraněmi. Zjednodušeně řečeno něčím, čím je v IPSC divize Production, max. Standard, nikoliv OPEN.

McD píše:Teď možná kopnu do vosího hnízda, ale - proč vlastní kategorii pro zbraně s kolimátorem? Vždyť mohou být v kategorii zbraní z otevřenými miřidly.

Pokud suboptimálně zapíchnu na cíl zbraň s otevřenými miřidly, velmi snadno chybu opravím, protože obrazec miřidel mi napoví, jakým způsobem mám opravu provést. Pokud udělám stejnou chybu s pistolí s kolimátorem, tak budu tu nešťastnou tečku doslova lovit a nedostanu žádnou nápovědu, kterým směrem mi utíká. A to stojí spoustu času.
Dle přílohy 5 pravidel může být nejvýše 10% terčů vzdálených více než 15m a většina jich je podstatně blíž. Zásadní výhoda kolimátoru, umožňujícího přesné zamíření na větší vzdálenosti, se tak příliš neuplatní.
Obava, že střelci s kolimátorem snadno deklasují střelce s otevřenými miřidly jen díky optice je tak dle mého názoru lichá. Ale to nezjistíme, dokud to nezkusíme ;-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#111 » čtv 12. črc 2018, 18:50

Shadow 2, cena 28500,- to je lidovka, ale takovy Canik s pripravou na kolimator 18000,-(p10c za 19800)+kolimator od 5,5 do10tis. je nelidovka.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#112 » čtv 12. črc 2018, 19:22

Ach jo, asi to nepochopíš, ale zkusím to. Zatím to vypadá, že prostě není vůle pro kolimátory. Kdo pořádá a zastřešuje, má pravo i stanovit si pravidla. Nesouhlasíš? Založ vlastní soutěž a diktuj pravidla...



Pezot
Příspěvky: 21

Příspěvek#113 » čtv 12. črc 2018, 20:35

glock69: Přesně tak. Všichni, kdo se tady přimlouváte za kolimátori v Losu si uvědomte, že Vám, až půjdete večer třeba z návštěvy tchýně, bude naprd, protože když budete přepadeni a budete muset tasit za účelem NO nebo KN, budete ve stresu a budete střílet tzv. pudovkou. A právě proto LOS vznikl. Je to obranná střelba zaměřená na práci se zbraní, tak jak ji každej z nás nosí. Tzn. rychle pro ni šáhnout pod mikinu do vnitřního pouzdra a zásobníky někde po kapsách a řešit vzniklou situaci. No a LOS je na toto skvělej.


kolombo píše:
Kyvky a otáčecí terče vyloženě miluji a trefuji se jen náhodou. A střílím klasickou ČZ P-07 v továrním stavu, kydex pouzdro.

To je taky moje, sypu to na ně jako divej, kde jinde si takhle člověk zastřílí, že? :lol:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#114 » čtv 12. črc 2018, 22:00

@Honzajan: To je zbytečný řešit, prostě se jim to nelíbí, tak to nedovolí. Ale dočteš se tu o pudovce, a pak vidíš na LOSu situace v leže na 15-20 metrů, nebo IPSC pouzdra a mag holdery jsou jenom třešnička na dortu ;) Nakonec se dozvíš, že když se ti to nelíbí, máš si založit vlastní soutěž... To je logika, jak "Nelíbí se ti stav politiky? Tak se odstěhuj." :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#115 » pát 13. črc 2018, 06:50

glock69 píše:..........Založ vlastní soutěž a diktuj pravidla...

když se Ti nelíbí současná garnitura politiků, nikdo Ti nebrání v založení vlastní partaje
což bylo jádrem pudla a G69 to pochopil přesně
uspořádej si vlastní akci,(akce) třeba pod názvem "civilní ochranná střelba" s pouzdry třeba dle specifikací IDPA, pro divize, jež uznáš za vhodný na terče , jež Ti přijdou smysluplný
třeba převálcuješ LOS natolik, že jej nahradíš, nebo aspoň prokážeš životaschopnost (poptávku po změně) a LOSí rada to zapracuje do pravidel :idea:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#116 » pát 13. črc 2018, 07:38

Nová partaj = nová divize. Nová soutěž = nové státní zřízení... Ale jak jsem psal, nemá smysl to řešit, nic se nezmění.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#117 » pát 13. črc 2018, 08:08

můžeš se třeba na protest upálit :lol:
ale pokud chceš aby Tvé námitky bral někdo vážně a nemáš za sebou pár sezon v LOSím kolotoči, pár desítek odpískaných či zorganizovaných závodů (není to podmínka ale spíš záruka toho, že jsi pochopil, jak to funguje a o čem to je - čili kompetentnost v danné problematice)
tak jsi v pozici kubánskýho turisty, jež sem přijel poprvé na dovolenou a rozčiluje se, že to tu nefunguje podle jeho představ.
Nejsem obhájcem současných pravidel ani zvyků tak jak doslova a do písmene existují
(ikdyž jsem pravděpodobně podle zmíněných kriterií zřejmě kompetentnější) ale nedává mi to právo plivat na leta práce desítek lidí ani zpochybňovat smysl toho, co se na LOSím dvorečku odehrává.
Nemusím se toho účastnit, nemusím kvůli tomu ani opustit republiku, prostě se můžu věnovat nějaké jiné formě střeleckého sportu.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#118 » pát 13. črc 2018, 08:16

Kubánský turista se nepodílí na financování LOSu skrz členství v LEXu ;) A pořád netuším, kde se bere ta zcestná myšlenka, že se něčeho musím dlouhodobě účastnit, abych do toho mohl mluvit. Takže politiky může volit a podněty jim posílat zase jen politik? To by naše zbraňová legislativa dopadla vtipně :lol:
Naposledy upravil(a) ViralWinter dne pát 13. črc 2018, 08:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#119 » pát 13. črc 2018, 08:24

však nemusíš, a on taky ne :lol:

btw
kolimátory do LOSu se řešili vloni
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=66&t=8674
poptávka a nabídka
co takhle tohle řešení
dej do kupy tolik střelců požadujících kolimátorovou divizi
(ochotných si to pořídit a jezdit po závodech),
že Vám to pořadatelé umožní
(poněvadž za diplomy neutratí víc, než vyberou na startovným)

P.S. politiky volíš až dosáhneš věkové hranice, od niž můžeš volit, takže předpokladá se , že v 18 letech už máš krom tr. odpovědnosti i nějaký rozhled a něčím opodstatněný názor na to jak to má vypadat
Naposledy upravil(a) 4mike dne pát 13. črc 2018, 08:29, celkem upraveno 1 x.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#120 » pát 13. črc 2018, 08:27

Tak se do toho vlákna podívej pořádně...

coffee píše:Tato diskuze byla otevřena nedávno ve vláknu k pravidlům. Návrhů, co by kdo chtěl střílet, by se našlo vagony. Bohužel tím komplikujete značně život organizátorům - medaile by chtěl každý. Je to ryze sportovní divize a i když je LOS sportovní střelba, po stopadesáté odkazuji na úvodní preambuli pravidel. u IPSC se rádi budeme inspirovat v oblasti bezpečnosti, ale nemá význam se jim přibližovat pojetím. Jestli chceš zkusit něco nového, zkus IPSC.
Skutečně kvůli jednotlivcům se divize rozšiřovat nebudou.
Nic nebrání si uspořádat svůj závod.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti