Novela zákona o zbraních a nové testové otázky od srpna 2016

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » sob 6. srp 2016, 16:19

Ani předtím to rozdílné nebylo, minimálně ne oficiálně. Prý mohli žadatelé dostat testy s výběrem otázek více pasující k jejich skupinám, ale žádné oficiální rozdělení neexistovalo a neexistuje, tudíž chce-li žadatel mít jistotu, že projde, pak se musí naučit otázky všechny.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » sob 6. srp 2016, 16:31

MarK : Promiň ale existovalo. Dokonce o tom hovoří i nařízení vlády č. 315, které zatím nikdo nezrušil. Skutečně byly testy rozdělené podle skupin nebo i několika skupin a měly být přidělovány podle tohoto klíče.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » sob 6. srp 2016, 20:38

Ok, beru zpět, oficiálně to tedy je dokonce v nařízení, v tom předpisu jsem si toho asi nikdy nevšiml.
Ale i tak, zařazení otázek do jednotlivých skupin nikdy zveřejněno nebylo, pokud je mi známo, tudíž to pro žadatele stejně znamená naučit se vše.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » ned 7. srp 2016, 20:05

No možná ne někde tištěně ,ale já měl ofiko koupený zákon a bylo tam přiložený CD s testy na nečisto ,něco jako zde na fóru. Pokud jsem neškrtl skupinu C tak mi to nikdy nedalo otázku typu dvoják,dvojka atd. Pokud jsem si C zaškrtl tak se tam tyto otázky vyskytovaly. Trénoval jsem jenom pro svoje supiny. Ale bylo to vydaný ve spolupráci s ministerstvem.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 7. srp 2016, 20:12

Na něco takového si pamatuju. Ale já skupinu C nemám, přesto jsem tyhle otázky, myslím, u zkoušky měl. Prostě bych spoléhal jen na na oficiálně zveřejněné informace a naučil se celý soubor.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#21 » ned 7. srp 2016, 20:16

Dnes už určitě. Ke skupinám by měl komisař přihlédnout jen při manipulaci ale je to stanoveno hodně obecně a samozřejmě se podle skupin střílí. Současná novela to, pokud vím, nijak nemění.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#22 » ned 7. srp 2016, 21:24

Já taky sk. C nemám. Jonom píšu jak jsem trénoval. A u zkoušky jsem opravdu myslivecký otázky neměl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » pon 8. srp 2016, 20:34

Stačí se zeptat jakéhokoliv komisaře, který působil před 1. 7. 2014. Dokonce to bylo stanoveno tak, že pokud nebyla správná kombinace skupin k dispozici, měla být přidělena ta nejbližší, s tím, že neměla obsahovat skupinu ZP, kterou si uchazeč nezvolil.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#24 » úte 9. srp 2016, 12:48

Za nás to bylo tak, že to opravdu rozdělené měl (a zrovna se měnilo to, že soubory otázek neměla už střelnice, ale komisař si dovezl svoje) a nehrozilo, že by kdokoliv než "C" dostal ty šílenosti trojáček/čtyřče apod. Krom oprávnění a popisu střelby té konkrétní skupiny to asi byly jediné otázky, kterými se ty testy lišily.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#25 » úte 9. srp 2016, 13:58

Komisař si někdy vozil testy? Já měl za to ,že je vždy přivezou policajti a zase odvezou. Tak to tedy funguje dnes.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 9. srp 2016, 14:36

Dělal jsem zbroják v roce 2012 a to si komisař dones testy svoje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#27 » úte 9. srp 2016, 15:32

Xerxes : Divné, v těchto letech dávno nosili testy ke zkouškám policisté ale asi zas záleželo na místní tvořivosti.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#28 » úte 9. srp 2016, 17:16

To ale sedí, 2012 si dovezl komisař svoje. Do té doby to dělali na střelnicích tak, že měli různé sady a vhodnou optimalizací se snižoval počet otázek na naučení. Pro skupiny ABCDE měli jen jednu sadu, takže čistě teoreticky se stačilo naučit těch "pár" otázek v něm. Proto jim to zatrhli a začali si to vozit komisaři sami. A nakonec to dopadlo tak, že to vozí policajti.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#29 » úte 9. srp 2016, 17:24

Zajímavý postřeh. ABCDE určitě nebyla jen jedna sada. Myslím, že 5, pokud se dobře pamatuji. A komisaři si je u nás dávno nevozili právě z toho důvodu aby nemohli udělat dohodu s uchazečem a nechat ho naučit jen určitou sadu testů. Vozili je policisti a já bych to jinak ani nikdy nechtěl. Dnes je situace ve StČ kraji ještě jinší a žádná dohoda mezi komisařem a uchazečem v podstatě není možná ale i tak je to takto lepší.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#30 » úte 9. srp 2016, 20:54

U nás je to stejné. Policajti přijedou na zkoušku , dají mi podepsat záznam o začátku kontroly a potom mi předají sadu testových souborů a vyhodnocovací tabulku. Hned po vyhodnocení teoretické části odevzdám testy s vyhodnocovací tabulkou a pokračuje praktická.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů