Nový web loslex.cz

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz
Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » pát 26. dub 2024, 09:37

kolombo píše:Ještě mne napadl jeden šikovný filtr:
Volba "Zobrazit moje registrace"
Ale není to akutní ani nutné a už takhle je ten web o 110% lepší, než předchozí systém.


Takový filtr není v plánu. Zato časem bude něco jako uživatelský panel, kde člověk uvidí podrobnosti své existence na webu - mimo jiné i závody, které odstřílel, nebo na které je přihlášený, možná i pořadí v poháru.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#92 » pát 26. dub 2024, 13:47

To je přesně ono :-)
Díky :-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#93 » pát 26. dub 2024, 14:48

Nebylo by, prosím, možné ukázat přehledy všech střelců? Něco jako je pohár, ale bez omezení na druh závodu, případně s volbou ročníku, druhů závodů a divizí? On totiž ne každý střílí pohárové závody, díky čemuž pak nejde dohledat.
Díky předem.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » pát 26. dub 2024, 15:15

Nerozumím otázce. Jaké přehledy všech střelců máte na mysli?
Jestli máte na mysli to, co myslím, k čemu přesně potřebujete dohledávat jiné střelce? Se spolustřelci se můžete srovnat v rámci výsledků daného závodu, jiné plošné srovnání výsledků různých tréninků, LOSíků a klubovek mi nedává moc velký smysl. Zkuste ale svou myšlenku nějakým popisným způsobem rozvést.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#95 » pát 26. dub 2024, 16:34

Potkám známého, bavíme se, že střílí los. Chci se podívat jak mu to jde, a nemůžu ho najít. Pak zjistím, že střílí jen klubovky. Řekne mi, kde byl naposledy, tam ho najdu, ale další jeho výsledky najdu jen tak, že proklikám všechno a budu hledat, kde je. To je velmi nepraktické.
Druhá věc, rád bych věděl, jaké počty lidí s jakými výsledky střílí jaké závody. Nebo vůbec los.
A pokud jde o srovnání, tak když se na závodě nepotkáme, tak si hrubé srovnání provedu prostřednictvím jiných závodníků, které oba, někdy potkáme, mívají-li konzistentní výsledky. Ovšem k tomu je třeba podívat se zase na ně...
Tak snad jsem to vysvětlil.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#96 » pát 26. dub 2024, 17:51

Je ale otázka, jestli ta data existují a ještě v porovnatelné formě.
A u klubovek je to často významně jiný typ závodu, než klasický LOS.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » pát 26. dub 2024, 21:07

Jarda.Jezek píše:Potkám známého, bavíme se, že střílí los. Chci se podívat jak mu to jde, a nemůžu ho najít. Pak zjistím, že střílí jen klubovky. Řekne mi, kde byl naposledy, tam ho najdu, ale další jeho výsledky najdu jen tak, že proklikám všechno a budu hledat, kde je. To je velmi nepraktické.
Druhá věc, rád bych věděl, jaké počty lidí s jakými výsledky střílí jaké závody. Nebo vůbec los.
A pokud jde o srovnání, tak když se na závodě nepotkáme, tak si hrubé srovnání provedu prostřednictvím jiných závodníků, které oba, někdy potkáme, mívají-li konzistentní výsledky. Ovšem k tomu je třeba podívat se zase na ně...
Tak snad jsem to vysvětlil.


Jestli vůbec někdy k něčemu takovýmu dojde, tak tohle bude až úplně na dně seznamu priorit. Nic ve zlým, ale tenhle web jsem projektoval a psal na podporu závodů LOS a jejich vyhodnocování, ne proto, aby se tu závodníci lustrovali navzájem, jak kdo kde nebo kdy střílí. Navíc si myslím, že zrovna takováhle funkcionalita by byla informačně zneužitelná. Stejně jako nějaké detailnější statistiky ve stylu "kdo střílí co a kde".
Ano, možnost manuálního proklikávání jednotlivých závodů, jak jsi popsal, tu samozřejmě je, ale to není chyba systému.
Tedy - proberu to s ředitelem a dalšími spolupachateli, ale nemyslím si, že taková realizace je dobrý nápad.
Mnoho střelců si chrání své soukromí a mají k tomu různé důvody. Nemyslím, že by zrovna takovouhle lustovací funkci ocenili.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#98 » pát 26. dub 2024, 22:20

Tak pohár už taková statistika je. Jen tam nejsou klubovky a losíky. Zruší se pohár pro ochranu před lustrováním?

Není podporou moci zjistit a říct, kolik lidí opravdu los střílí? Občas slýchám, že je to jen pro pár lidí a nemůžu odpovědět podloženým číslem.

Kolik střelců se pro ochranu svého soukromí nechalo smazat z výsledkových listin nebo z poháru?

Jak je vůbec pojat princip ochrany soukromí v LOSu coby veřejné soutěže? Kdyby o to někomu šlo, tak aby to věděl...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#99 » sob 27. dub 2024, 09:02

Pohár jsou výsledky poháru. Není to vyhledávání přes všechny (navzájem nesrovnatelné) závody, bez rozdílu toho je-li to pohár, klubovka, losík, nebo třeba nějaký vypsaný trénink.

Mnoho střelců na starém systému se do registrace zapisovalo pod různými více či méně nápadnými pseudonymy - ať už z důvodů pracovních nebo soukromých. I proto jsme na novém systému zavedli registraci a bez přihlášení jsou jména všech závodníků anonymizována. Není to ochrana před cíleným vyhledáváním (kterého se dožaduješ ty), tomu se jde bránit jen těžko. Je to jakási forma ochrany před plošným vyhledáváním napříč Internetama.

Pokud tě zajímají statistiky závodů, přijeď na Valnou hromadu LEX, tam ředitel LOSu každý rok nějaké statistiky počtu závodů a jejich účastníků dává. Opět, nevidím žádný významný přínos v tom mít online počítadlo odstřílených člověko-závodů.

Například IPSC tohle vůbec neřeší - jména ve výsledkových listinách dohledáš Googlem. Ani na IPSC webu jsem ale nenašel žádnou takovou funkcionalitu lustrování, jaké se dožaduješ ty.

Takže - podtrženo a sečteno, díky za návrh, ale tohle asi odložím k ledu a půjdu se věnovat jiným, užitečnějším funcím, které je na web potřeba dopsta. Frontu úkolů mám. :geek:

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 339

Příspěvek#100 » sob 27. dub 2024, 17:41

teda Davide klobouk dolů nad tvojí trpělivostí ;) ... škoda, že ten ztracený čas nad stupidními příspěvky typu "známý má známého a já nevím, jak ten známý známého střílí, tak chci statistiky", nejde nijak nahradit :) ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#101 » ned 28. dub 2024, 18:56

To, že tu někdo nadnese nějaký nápad, co by ten web mohl umět rozhodně neznamená, že se musí všeho nechat a okamžitě realizovat. U programů a produktů pro uživatele prostě vzniká spousta připomínek k užívání a funkčnosti. Bez zpětné vazby od uživatelů to prostě nejde, nikoho nikdy nenapadne všechno.

My sem prostě píšeme a je na někom jiném, aby posoudil co a jak se bude nebo nebude dělat.

A platí to jak u komerčních produktů, tak u nekomerčních řešeních. A osobně vidím výrazně větší chápaní potřeb uživatelů u bezplatných produktů.

Takže děkujeme za aktuální verzi a těšíme se na další vylepšení :-)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#102 » pon 29. dub 2024, 08:02

Nenechej se mýlít, já tady ty příspěvky a návrhy čtu. Zhusta jsou to nápady, který už máme "na seznamu". Pak se tu mihlo několik drobných jiskřiček, které jsem v rozumné míře implementoval (například filtrování podle krajů). Ten zbytek jsou nápady... neperspektivní. Takových je bohužel nejvíc a po zralé úvaze je vyřazuju.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#103 » pon 29. dub 2024, 10:57

Já spíše připomínkoval to, že náměty a nápady "co ještě" jsou špatně.

Že to čtete je vidět a že to důkladně přebíráte je jasné taky.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#104 » pon 29. dub 2024, 16:01

Upřímná a pravdivá odpověď na přímo položené a vážně míněné věcné otázky dostane stupidní nálepku? Snad to bylo dobré aspoň k polechtání ega.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#105 » pon 29. dub 2024, 16:23

Upřímnou a pravdivou odpověď jsi dostal, Ježku. Jsem už ve věku, kdy už si nemusím hrát na eufemismy a politickou korektnost a v odpovědi jsem použil přímočaré hodnocení návrhu slovy "zneužitelná" a "nepřínosná".
Přednesl jsem tuhle tvou myšlenku nezávisle na sobě jednak svému spolu-programátorovi, druhak i kolegovi rozhodčímu z Rady LOS, v obou případech ale došli tito pánové ke podobnému závěru, jako já. Nenechej zlost, aby cloumala tvým majestátem. :wink:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host