Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#3316 » pon 19. úno 2024, 12:17

Libi se mi schranky pod postel, vysoke akorat, hluboke taky, siroke podle potreby. Sice o trosku stoji vice nez bych cekal, ale minimalne splnuji nejaka zakladni esteticke parametry - nejdou videt, jsou skryte. Vaha se da pekne rozlozit. Daji se tam dokoupit organizery.

Samozrejme nejvetsi limitace je vyska a pak ve vysledku prace s prostorem. Za stejnou cenu se da koupit imho nevzhledna krychle, ale s vetsim uzitnym prostorem. Myslim, ze do bytu je to fajn reseni.

Ma to nekdo? Pokud ano, nejake dalsi limitace (neresme vlhkost pod posteli atp. to se da vyresit)

Resim jenom pistole, ale nechci si zavrit dvere na dlouhe - kdyby nekdy, jednou...

https://www.adsafe.cz/500151-11/supliko ... d-s1-80-kl
https://www.adsafe.cz/500152-11/supliko ... -s1-100-kl



tatra21
Příspěvky: 345

Příspěvek#3317 » pon 19. úno 2024, 12:57

A to máš/plánuješ pod postelí přišroubované k podlaze ?



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#3318 » pon 19. úno 2024, 13:28

Moje naivni predstava je takova, ze splnim zakon. minumum a nepujde to videt, respektive bude to malo vadit nez velka trezorova skrin. Takze vubec neplanuji zadne kotveni, sroubovani - podloha je drevena plavoucka.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3319 » pon 19. úno 2024, 13:32

Ať už to bude výrobek náš nebo někoho jiného... Tak opravdu kotvit. Je to jako kdybyste se jel projet s navoněným autem, které má čerstvou technickou, nové ultra přilnavé pneumatiky, keramické brzdy a super havarijní pojištění a pak s tim šlehnul do zdi ve 130 km/h - aniž byste byl připoutaný.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#3320 » pon 19. úno 2024, 13:36

Tomu rozumim, ale pokud nechci porozbijet mistnost/plovoucky, tak to tezko muzu k necemu kotvit.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3321 » pon 19. úno 2024, 13:41

Pokud chcete bránit zbraně před dětmi, tak asi dobrý, ale jinak to nemá smysl - pokud k Vám dorazí zloděj a odnese to celé, tak se připravte na okamžik, až budete volat PČR a vysvětlovat jim, že ZROVNA TADY jste to měl schované... Ani trezor samotný není 100% ochrana, ale když nebudou splněny všechny legitimní cíle (zabezpečení zbraně), tak je to podle mě zbytečné.... Stejně jako kdybyste dal do ukotveného trezoru x zbraní, ale nechal dveře otevřené. Je to jen ta tenká linie mezi tím SPLNIL / NESPLNIL



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#3322 » pon 19. úno 2024, 13:53

LK píše:Tomu rozumim, ale pokud nechci porozbijet mistnost/plovoucky, tak to tezko muzu k necemu kotvit.


Zrovna ta plovoucka je ten nejjednodussi pripad. Bud ji vyriznout a trezor postavit na hrubou podlahu a kotvit, nebo udelat treba 4 body pro kotveni v rozich a do plovoucky vyfrezovat jen otvory pro distancni sloupky odpovidajici vysky a pres ty pek trezor kotvit.

Ja teda nevim, co mas za plovoucku a v jake plose, ale pomer ceny plovoucky vuci cene trezoru a zbranich v nem mi vychazi v neprospech te plovoucky. A to mam v baraku od nejlevnejsich papirovych (tam, kde se to meni co tri roky - moje pracovna) az po vinyl (kuchyne) a prirodni drevo (obyvak).



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#3323 » pon 19. úno 2024, 14:01

Ok. Je to moje naivni predstava. Primarne jsem chtel mit splnene zakon. minimum a znepristupnit zbrane rodin. prislunikum. Dekuji za update.

Jenom, jak presne kotveni zabrani tomu, ze to zlodej odnese? Dela se nejake bezpecnostni kotveni anebo je to mysleno jako dalsi - obtiz kterou zlodej musi prekonat?

JInak kotveni mi dava logiku, za normalnich okolnosti bych to delal, jen mi to prijde jako overkill v byte kde nevim jestli za pul roku/rok budu.



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#3324 » pon 19. úno 2024, 14:14

Chemickou kotvu z betonu jen tak nevytrhneš. 4x 12mm štefty a hotovo.

A to zákonem dané minimum - spousta plechovek to minimum splní, až když jsou ukotvené, ale to je tu debata o tom tak 2x do roka.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#3325 » pon 19. úno 2024, 14:53

Diky vsem za info. Kazdopadne to jeste prehodnotim. Sice netusim, jak to udelam...ale to kotveni dava smysl. Preci jenom vaha 50-60 kg je na odnos relativne v pohode.



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#3326 » pon 19. úno 2024, 15:33

Obecne plati, ze trezory se nekuchaji na miste, pokud to jde. Na miste neni klid na praci. Proto se i bankomaty radeji urvou a pak pitvaji nekde v klidu garaze pri prijemne muzice. Takze vzdycky pocitej s tim, ze co jde odnest, bude proste odneseno. Dva blbi, ale silni, se s tim proste na miste drbat nebudou.



lumír
Příspěvky: 8

Příspěvek#3327 » pon 19. úno 2024, 17:19

Já mám Safetronics ZSL 4 M. Přikurtované k panelu 4 x 10mm ocelová kotva. Ano, určitě by se to dalo nějak vyrvat a odnést. Je to malý prcek. Ale mám čisté svědomí. V baráku jsou taky kamery. Takže tak….



kiv61
Příspěvky: 581

Příspěvek#3328 » úte 20. úno 2024, 00:07

LK:
stačí jedna díra a M8 kotva, práce tak asi na 5 minut.
Šance, že by se tím chtěl někdo párat je reálně víceméně nulová .. :)



tomas.s
Příspěvky: 20

Příspěvek#3329 » úte 20. úno 2024, 09:54

Dovolím si korekci - pletou se zde dvě věci
A. Certifikace sejfu / trezoru na určitou třídu je podmíněna i příslušným kotvením. Mimochodem splnit požadavky na to kotvení vůbec není tak jednoduché.

B. Požadavky na uložení zbraní se týkají čistě pouze samotné skříně, na kotvení požadavek není.

Ad B) myslím, že zákonodárci nad tím i přemýšleli, protože ne všude je možnost požadovaného kotvení (nájemní byty, dřevostavby, cihla ... apod.). Nicméně souhlas, že jakékoli kotvení znesnadňuje zlodějům práci a popravdě i kotvení do pevné příčky vestavěné skříně podstatně sníží možnost odnesení sejfu / trezoru.



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#3330 » úte 20. úno 2024, 10:09

Nahodnej zlodej hlavne nevi, jak je to kotveny. Takze zkusi pohnoout, nejde, prdi na vec a bud to zkusi pres zamek, nebo holt jde o dum dal. Pokud to neni cilena akce, pak se na to zlodej vykasle, vybere zasuvky, sebere to nejcennejsi, co vidi a zdrhne. Takze neni nutny nejak slozite vymejslet megakotvy. Staci, kdyz s tou pixlou nejde snadno pohnout.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti