Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#3421 » úte 12. bře 2024, 10:09

Díky za info ohledně Tuzy. Mátě někdo konkrétní dveře a můžete někdo konkrétně komentovat firmu, kvalitu, montáž i provedení ?? Vzali jsme Justry a naprostá katastrofa. 70tky dveře nakonec vyšly na 80 a ohledně kvality rozhodně nejsme spokojený, skoro bych řekl, že problém byl prakticky všechno. Nechci házet špínu, případně dotazy do SZ.



jenikw
Příspěvky: 86

Příspěvek#3422 » úte 12. bře 2024, 10:33

Mám trezorovou místnost a jsem naprosto spokojen, pro držitele většího množství zbraní rozhodně doporučuji, kromě požadavků zákona tím především vyřešíte místo, zejména na střelivo, do trezorů se toho prostě tolik nevejde. Místnost jsem vytvořil zazděním spižírny v rohu domu (bez oken), náklady cca 80 tisíc (výroba a montáž dveří, dozdění stěn do požadované šířky, betonový překlad, nahození, malba, vybavení a zabezpečení - v cenách před válkou). Mám dveře od Tuzy, šíře 70 cm v základním provedení, s certifikátem. Pro běžného uživatele úplně dostačující. Objednal jsem je, zaplatil zálohu, asi za měsíc byly hotové, přijeli dva pracovníci, upevnili dveře do zdí, zabetonovali, jen jsem po nich dodělával drobnosti, jinak práce perfektní, asi za 3 hodiny bylo hotovo. Dveře jsou jednoduché na obsluhu, mám elektronický zámek (příplatek 5 tis.), lze samozřejmě i běžný klíčový zámek a pro provoz stačí jedna baterie 9V, naprosto primitivně vyměnitelná z venkovní strany dveří, nehrozí, že se dovnitř nedostanete z důvodu vybití/selhání baterie. Pana Tuzu určitě doporučuji, komunikace vstřícná, služby dobré. A jako bonus se policajti tvářili spokojeně.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#3423 » úte 12. bře 2024, 11:37

Justra doveze, ukotví a zbytek si synci dolepte, dozděte, dořešte. Justry nemaji a ani neumí překrytí pro napasování do zdi jako např. klasická plechová záruběn. S panem Tuzou jsem právě mluvil a byl velmi vstřícný.



jenikw
Příspěvky: 86

Příspěvek#3424 » úte 12. bře 2024, 12:33

Tak já jsem si objednal dopravu a montáž a dostal jsem opravdu dopravu a montáž, ne jen narvat do zdi a pápá. Dveře přivezli na místo, slícovali do otvoru ve zdi, ukotvili do zdi, svařili, zamalovali sváry barvou a zárubně vylili betonem. Jediné co jsem dodělával bylo trochu dobetonování v horní části zárubní, kde zůstala malá mezera a trochu jsem to dohladil a dočistil, práce na půl hodiny s trochou betonu. Zvládnul jsem to i já, takže nic zásadního to nebylo. Výhodou bylo, že jsem stavěl zeď novou a tudíž jsem připravil otvor pro dveře podle zadání p. Tuzy. Reklamaci po několika letech nemám žádnou, dveře fungují, jak mají, i ta 9V baterie vydrží dlouho. Vlhkost po stavbě jsem vyřešil běžným elektrickým vysoušečem, při zdění jsem si nechal v rohu malý otvor a zavedl jsem dovnitř elektřinu pro osvětlení i pro zásuvky.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#3425 » stř 13. bře 2024, 11:12

Mám zkušenost s fy Jinova. Nejprve přijeli, vše si změřili, domluvili jsme typ, barvu atd, dali nabídku. Pak přivezli, namontovali, vše ukázali a po sobě uklidili. Úplně v pohodě. Nicméně je to moje jedna zkušenost na konkrétním místě. Za mě super, ale nevím, zda je to tak vždycky nebo jsem měl kliku.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#3426 » čtv 28. bře 2024, 19:51

Vybírám něco na uložení krátkých, tak abych si mohl odložit po příchodu domů. Předvybral jsem ZSL 43 M - https://www.adsafe.cz/I-061/nabytkovy-sejf-zsl-43-m
Problém je, že bych jej potřeboval s levými panty kvůli umístění/otevírání. Dělá se takový trezor vůbec? Nikde se mi levopanté trezory nedaří najít.
Neřešil jste to někdo?

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 59

Příspěvek#3427 » čtv 28. bře 2024, 20:03

Mam od justra a v konfiguraci bylo mozno za maly peniz navolit panty vlevo



Gatling71
Příspěvky: 29

Příspěvek#3428 » pát 29. bře 2024, 21:19

Redsnake píše:... ZSL 43 M - https://www.adsafe.z/I-061/nabytkovy-sejf-zsl-43-m
Problém je, že bych jej potřeboval s levými panty kvůli umístění/otevírání...

Pardon, možná hloupost, ale zrovna u tohoto modelu by snad stačilo jej umístit "vzhůru nohama", ne?
Dvířka tedy z pantů vypadnout snad nemohou, to bych se divil...



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#3429 » pát 29. bře 2024, 21:43

Hloupost to není, je to naopak velmi dobrá připomínka. zkusím to prozkoumat v showroomu. Díky!



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#3430 » pát 29. bře 2024, 21:55

Redsnake> bude mit kotevni otvory ve dne a (pokud to ma ZSL stejne konstruovane jako NTR) police drzi v uchytech gravitaci hackama, vzhuru nohama spadnou.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#3431 » pát 29. bře 2024, 22:15

kotevní otvory nahoře by mi asi nevadily, kotvit budu stejně do zdi, zezadu. Bez polic se popravdě asi obejdu.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#3432 » sob 30. bře 2024, 15:53

Stačí pořádné dveře, dělené jsou doma ale závary a panty jsou pevné a samotné dveře mají 1 a čtvrt tuny. samotné dveře jsou na 12 pantech.
Tady bych pochyboval že ti někdo něco vezme či ti odnese. Tloušťka dveří je 27 cm a materiál z kterého dveře jsou je hardox 600 a síle 1,2 cm

Tudíž je vše děláno z původních dveří trezoru banky které jsem před lety sehnal v Regensburgu a upravil to ....... Mezistěny jsou z 0,5 plechu a vylity betonem v kterém jsou armatury, na stěnách je posléze vlepen polystyrenový oplet a zakryto palubkami .......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#3433 » sob 30. bře 2024, 16:31

V nadpisu je chyba.. Po tvem prispevku, atomove dvere a jina zarizeni ;D

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#3434 » sob 30. bře 2024, 17:55

Na jednu stranu máš pravdu :-) trezorová místnost je koncipována i jako kryt s tlakovými dveřmi i stěnami + je to jako pánský pokoj kde nechybí gauč, záložní zdroj, potraviny a podobně. Jinak zbraně na stěně ve stojanu a menší kulečníkový stul co se dnes dá koupit snad všude :) :) :)
Ale hlavní takovej i ten kout na čištění zbraně kde máš na vše klid ;)

Ale ještě to není hotovo, ještě tak půl roku práce než to bude jak to má být..................už se s tím paplám přes rok, pak dám konečné foto až to bude ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Corwin_102
Příspěvky: 15

Příspěvek#3435 » sob 20. dub 2024, 13:21

Jedete bomby ;-)

Zdravím a mám dotaz v úplně jiné úrovni. Momentálně řeším ZP (29.4. jdu na zkoušky) tak budu řešit nějaké to železo a jeho uložení. I když si dělám i "'E" zbraně chci hlavně v režimu držení.

Můžete doporučit nějakou skříň na zbraně - do cca 5ti ks dlouhých a nějakou tu krátkou? Nebo alespoň značku? Sice na začátku budu pod limitem 2ks zbraní a 500ks munice, ale už kvůli dětem zabezpečit chci i tak..

Skříň bude v garáži (propojená s RD) - což jak jsem tady četl v jiné vlákně není problém. (A ano moje žena nemá ráda zbraně ;-) - ale bude tam i prostor na jejich servis a přebíjení munice (a je to spíš taková moje dílna - auto tam nesmí ;-) ), takže skříň do obytných prostor ani nechci... :-) )

Nechci do toho dávat moc financí, ale zase nechci žádný šrot. Přemýšlel jsem spíš na kód než zámek.

Koncepčně něco takového (ale je to jeden z prvních obrázků co na mne vypadli):

https://www.gigamat.cz/trezor-na-zbrane ... escription

Díky moc za rady

M.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti