Starý trezor bez certifikátu?

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#1 » úte 20. lis 2012, 07:41

Zdravím,
mám dotaz, jestli nějak lze "zajistit" certifikát na starší trezor, aby splňoval podmínky zákona.
Mám ohromnou starší trezorovou skříň, odhaduji šedesátá léta, rozměry odhadem: výška 150, šířka 80, hloubka 60. Tloušťky plechu na dnešní poměry nevídané, dva zámky na "oboustranné" klíče, ohromná vnitřní zamykací schránka...zkrátka za 500,- kč vyřazený ze staré firmy zadarmo (v kovošrotu by za něj bylo mnohem víc) a je mi líto ho nevyužít. Má s tim někdo zkušenosti?



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#2 » úte 20. lis 2012, 08:13

Myslím, že z pohledu zákona není podstatný certifikát, ale vlastnosti jako takové. Zákon nevyžaduje certifikát, ale nějaký odpor k překonání (dle počtu zbraní). Jestli si seš jist, že splní požadavky, certifikát nepotřebuješ, ten jen deklaruje ty vlastnosti.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#3 » úte 20. lis 2012, 09:36

To jsem si určitě jist. Ty kulatiny co z dveří vyjížděj jsou s běžnýma "certifikovanýma" skříněma na dlouhé zbraně nesrovnatelný. Stejně tak tloušťky materiálu a zřejmě i jeho kvalita. Nechtěl bych to flexou řezat. A pokud se zloděj nevloupá s jeřábem a vysokozdvižným vozíkem, těžko to odveze :D
Díky za odpověď, žil jsem v tom, že ten certifikát právě zákon požaduje...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 20. lis 2012, 10:07

Zákon ten certifikát bude po tobě vyžadovat až dojde k průšvihu a přesvědčen o nedobytnosti můžeš být jak chceš. Kdybys někdy dostal vyjímku (nebo licenci) tak rovněž budeš muset předložit při kontrole doklady.
Starý trezor ti ocertifikuje soudní znalec patřičného oboru (v Ostravě můžu doporučit). U starého trezoru není problém konstrukce ale zámky, nesmí být vychozené, pak zkušený zloděj nepotřebuje flexu aj. ale během několika minut se dostaně dovnitř bezhlučně přes zámky. Mám rovněž jeden starý kousek, váží 1,5t a je vylitý betonem, 14 cm silné stěny vnitřní schránky, 3 zámky z toho jeden na 25 cm dlouhý klíč ale přesto jsem musel kvůli tomu certifikátu nechat ty zámky seřídit, udělat nové klíče hlavní zámek vyměnit a i přes původní výhodnou cenu už to nakonec nebyla tak dobrá koupě. Ale zato mám doma raritu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#5 » úte 20. lis 2012, 10:24

Patrik má pravdu, staré trezory neprojdou většinou kvůli zámkům. To že to na laika dělá dobrý dojem nic neznamená. Řešil jsem to párkrát se zámečníkem a když mi otevřel podobnou skřín během několika minut bez jakéhokili poškození a nářadím který měl zrovna po kapsách tak jsem sklapnul :). Netvrdím že by moderní plechovku neotevřel stejně rychle ale tam jsi krytý právě papírem že to je OK. Možná to je na palici ale je to tak.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#6 » úte 20. lis 2012, 14:31

No já každopádně koupě nelituju. Váží krásnejch 350kg (dneska jsem ho vážil v autě na váze v kovošrotu, před a po vyložení doma v garáži), takže za 500,- je to koupě jak bejk, i kdybych ho v tom kovošrotu měl rovnou vyložit :lol: . Zámky vybehaný určitě nejsou, nikdy v něm nic nebylo, nicméně je možný, že bude potřeba je pro splnění dnešních podmínek nějak seřídit. Je prakticky novej, klíče jsou ještě svázaný drátkem s alumíniovou visačkou, zřejmě byl jen odzkoušenej a sloužil jako nezamykací skříň. :lol:
Nemám ZP na sběratelský účely, o žádný vyjímce neuvažuju, takže na to zatím asi kašlu. Kdyžtak zkusím někoho, kdo by mi ten certifikát za nějakou stovku vyplnil sehnat, ale zatim mi to je jedno.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 20. lis 2012, 21:12

Carloss ma svym zpusobem pravdu - pokud nepotrebujes certifikat jako takovy a spolehnes na to, ze v pripade prusvihu obstoji skrin pred soudnim znalcem a prokaze se, ze jsi zbrane dostatecne zajistil, jsi v poho. Ale je to hra vabank - resi se az v pripade, ze neni cesta zpet.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#8 » pát 21. pro 2012, 22:58

tak to se můžu jít se svým 4hákovým jít vycpat když to tu tak čtu...ale je to kvalitní kovařina jíž se někdo neúspěšně někdo snažil vyloupit odvrtáním 1čepu z 24,přitom klíč celkem jednoduchej.také výroba z první republiky.no skladuji v tom právě jen ty dvě,ale dlouhá se tam složená nevejde tak budu muset zabrousit do novovýroby.jen mi manželka nechce schválit umístění..nevíte jak na ni?teď to mám v ložnici a okolo toho jsem vyrobil skříňku.. :-)



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#9 » pát 21. pro 2012, 23:09

Tak si vem flintu do postele. Na případnou poznámku od ženy pak řekni, že ji musíš mít pod kontrolou, když na ni není trezor... Uvidíš, jak rychle ti to schválí. ;-)

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#10 » pát 21. pro 2012, 23:36

necituj přímo předcházející příspěvky - M.

ale jo dobrej fór..pobavil:-) ona mi každé místo které jí navrhnu vysvětlí že se jí to tam nelíbí..napadá mě jen schodiště z kuchyně na půdu,kterýžto průchod opravdu nepoužíváme cca5let .kamenný.(vytvořil jsem jiný)jenže když já tam teď zazdím trezor schopný pojmout vícero klacků,tak si mladej v dospělosti vzpomene,že tamtudy vlastně jde sejít do kuchyně.. a nahoře chce bydlet..teď to tak není..no prostě takticky nevyužitelný dům..kde?vlastně kdekoliv!zdi mají 90cm!...já jsem nechtěl zasahovat do konstrukce zdiva..



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » pát 21. pro 2012, 23:43

Pokud je to starý dům se silnými stěnami, tak by neměl být problém najít nějaký výklenek nebo si nějaký vyrobit. Případně do skříně, komory, podlahy... možnosti je spousta, já řešil taky problém s umístěním a najednou se našlo místo na celou trezorovou místnost z nepoužívané chodby.



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#12 » pon 21. led 2013, 17:03

Patriku - jake ma ten tvuj trezor rozmery? Nejak si nedokazu prestavit manipulaci s tim, dostat ho do uz hotoveho objektu :-) Navic, podle parametru - kdyz vevnitr odpalis ananas, tak uslysis jen tlumenou ranu, ne? :-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » pon 21. led 2013, 20:22

120×75×180, má trochu horší stabilitu takže přesun po trubkách musí být hodně opatrný, teď jsem stěhoval soustruh a frézu tak jsem si to nacvičil. Zatím je venku pod střechou a navíc mám už trezorovou místnost tak mně to tak netlačí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti