Zabezpečení zbraní během dovolené...



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#16 » pon 21. kvě 2012, 09:08

Jj. asi to tak bude. Já nejsem ten,který bere zákon doslovně a tak se mnohdy dopouštím drobných přestupků. A jak se říká,co oko nevidí,to srdce nebolí aneb není-li žalobce,není soudce. :) Nechci návádět k přestupkům,ale já bych ji šoupl ke kámošovi a pro dobrý pocit bych nechal jednu z hlavních části zašitou doma.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#17 » pon 21. kvě 2012, 09:46

trochu nechapu co se jeste resi :) zamcene zbrane doma jsou v bezpeci, i pred zakonem v pripade kradeze. To jsou ty dve pistole to nejcennejsi co je doma, ze o nic jinyho strach neni?

A jestli z nejakeho duvodu nevyhovuje si je nechat nekde proste uskladnit (coz by mela byt schopna prakticky kazda strelnice vzhledem k tomu, ze to je stejna skupina jako pujcovani zbrani), tak bych navrhoval proste zvysit zabezpeceni domu/trezoru nebo nekoho poprosit/zaplatit, aby hlidal. Nebude to horsi, nez kdyz je clovek v te praci.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 21. kvě 2012, 11:28

Ono nejde o to že by zbraň byla to nejcenější v domě, ale když ti ukradnou nedostatečně zabezpečenou televizi 1) nemohou s ní napáchat nic moc zlého (upřímně kdo kdy viděl přepadení pošty s televizí v ruce) a 2) nezpůsobí ti to další problémy.. v případě ukradení zbraně hrozí obojí.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#19 » pon 21. kvě 2012, 12:37

Jestli nekomu nestaci zamknout bouchacku do trezoru, tak doporucuji pred odjezdem na dovolenou vsechno prodat. Jedine tak budes mit jistotu ze "tu zodpovednost" za ne, bude mit nekdo jinej. Ale pocitu, ze s tvoji "bejvalkou" nekdo muze vyloupit benziku se uz nezbavis nikdy. Ten cejch, zes ji nekdy vlastnil je navzdy!
p.s. samozrejme trochu prehanim a ironizuji :)



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#20 » pon 21. kvě 2012, 12:40

To je dobrej nápad prodat a ještě budeš mít prachy na tu dovolenou :lol:



muel
Příspěvky: 4

Příspěvek#21 » pon 25. bře 2013, 20:55

Já jsem jel na 14 dní pryč a udělal jsem to následovně:

zbraň jsem rozebral a hlavní části zbraně jsem poschovával na různá místa v domě, který je elektronicky zabezpečen. Krom toho se o dům staral člověk, kterému opravdu věřím a je rozený pacifista ( i když v poslední době ho nahlodávám ;) ) neměl tušení, kde jsou ty části poschovávané.

když jsem přijel, našel jsem všechny části, vybalil je z novin a o5 složil dohromady...



orwell_farm
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » sob 13. zář 2014, 12:59

muel píše:Já jsem jel na 14 dní pryč a udělal jsem to následovně:

zbraň jsem rozebral a hlavní části zbraně jsem poschovával na různá místa v domě, který je elektronicky zabezpečen. Krom toho se o dům staral člověk, kterému opravdu věřím a je rozený pacifista ( i když v poslední době ho nahlodávám ;) ) neměl tušení, kde jsou ty části poschovávané.

když jsem přijel, našel jsem všechny části, vybalil je z novin a o5 složil dohromady...

jel jsem na tři týdny na dovolenou a udělal jsem to stejně. Problém je v tom, že jsem sklerotik a už si nepamatuju kam jsem některé části dal a teď už druhý měsíc prohledávám byt a hledám kam jsem to schoval. ;-)



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#23 » sob 13. zář 2014, 14:17

Takhle jsem si jednou "zabezpecil" brokovnici, kdyz jsem jeste nemel trezor a ckovek by nerekl, jak je po roce tezky, ty dve hlavni cast zbrane v rodinnym dome najit. Trvalo mi to cca mesic a uz jsem byl fakt bezradnej :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti