Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1306 » stř 7. zář 2016, 18:20

Slušný ceny! Tohohle výrobce neznám. Prostuduju, díky.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1307 » čtv 8. zář 2016, 11:15

Nakonec to vypadá na http://www.jinova.cz/nove-trezory/do-10 ... e-zbs-08-3
Mají k tomu dokoupitelný příslušenoství, což je super.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1308 » čtv 8. zář 2016, 15:00

No, já nevím, ale raději bych s ohledem na ochranu investic kupoval trezor, který splňuje nejméně třídu 0 podle EN 1143-1. Je to sice dražší, ale čekám, že EU úředníci i tady budou chtít prosadit nějaké "potřebné" změny ohledně zabezpečení zbraní. Už proto, že se tak dá krásně tlačit na majitele zbraní.



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1309 » čtv 8. zář 2016, 15:28

Zpřísnění bych nečekal. Lidi po celé Evropě mají nakoupený obyčejné skříně s úplně nejnižším možným zabezpečením 15 RU.

Tyhle ZBS jsou ve třídě Z2, tedy mají navíc certifikovanou bezpečnostní třídu. Není to bezpečnost na omdlení, ale na zbraně to bude dobrý i po zpřísnění legislativy (leda by najednou vyžadovali třídu 0 nebo I, což by byl ale mazec pro milion lidí).



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1310 » čtv 8. zář 2016, 15:30

Octopuss píše:Řeším mírně obskurní problém. Mám několik pistolí a samopal, ale zároveň jsem si jistej, že časem pořídím jednu dlouhou zbraň. Potřebuju trezor s místem primárně na víc krátkých, ale zároveň se tam musí vejít zároveň dlouhá. Napadá někoho něco?


Napište si poptávku a vyrobí se trezor ZBS 8 na dvě dlouhé a zbytek police...



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#1311 » čtv 8. zář 2016, 15:36

Mně naopak sjednocení podle předpisů EU přijde jako docela logický příští krok. A že to postihne milion lidí? Vždyť právě o to odpůrcům zbraní jde. Ale ať si každý se svými penězi dělá co chce a investuje je, kam se mu líbí.



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1312 » pát 9. zář 2016, 10:43

Rozumím, známe všichni ten Kocourkov a nesmyslná nařízení :-) Já jen říkám, že by to šlo dost obtížně, každý stát má svoje normy pro základní bezpečnost, svoje nařízení pro uložení zbraní. "Milion" lidí má doma trezor, který by najednou nesplňoval. Mimochodem, norma na trezory EN 1143 je uznávaná 33 státy a Evropa má asi 50 - 60 států.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1313 » pát 9. zář 2016, 13:52

Svítíte si v trezorech? Snažím se najít nějaký vhodný LED svítídlo, ideálně se zapínáním na čidlo (ale není to podmínka). Nedaří se mi nic najít - asi nevím, co přesně googlit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1314 » pát 9. zář 2016, 14:03

Co takový to detský kulatý na baterku? Zmáčkneš zap/vyp.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1315 » pát 9. zář 2016, 14:08

Normálně čínskou lampičku s magnetem ("čočka") na stropě trezoru na ruční zapínání (např http://www.smartdoor.cz/372/magneticke- ... vetlo.html ). Druhou lampičku na čidlo jsem míval před trezorem, abych viděl na otevírání (nyní řešeno trvalým přísvitem okolí z jiných důvodů).



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1316 » pát 9. zář 2016, 14:12

Já bych spíš viděl jako rozumnější požadavek, než zvyšovat třídu trezorů na zbraně, povinné EZS s napojením na hlídací agenturu.
Např. pokud by se ka mě někdo dostla do baráku, když jsem na delší dobu pryč, tak si tam může jakýkoli terzor v klidu rozpárat třeba flexou, a nikdo se nad tím nepozastaví. Tedy pokud to bude dělat přes den ...

A co se týká osvětlení terzoru. Co třeba něco podobného:
http://www.koupelnovevybaveni.cz/led-pasek-14-4w-m-samolepici-tepla-bila-lds4144?gclid=CMOf2petgs8CFeYp0wodrygPaw
Pokud by to vyhovovalo, tak není se problém poptat na potřebné věci v nějakém elektro velkoobchodu. Mělník neznám, ale určitě tam něco bude ...

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1317 » pát 9. zář 2016, 14:42

Irish_terrier píše:A co se týká osvětlení terzoru. Co třeba něco podobného:
http://www.koupelnovevybaveni.cz/led-pasek-14-4w-m-samolepici-tepla-bila-lds4144?gclid=CMOf2petgs8CFeYp0wodrygPaw
Pokud by to vyhovovalo, tak není se problém poptat na potřebné věci v nějakém elektro velkoobchodu. Mělník neznám, ale určitě tam něco bude ...

To sice vypadá pěkně, ale nemám nejmenší tušení, jak se to zapojuje :) Tchán má něco podobnýho v dílně, ale to musí být zapojený v zásuvce.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#1318 » pát 9. zář 2016, 17:26

Záleží, jaký je k tomu zdroj. To se právě dozvíš ke konkrétnímu druhu u odborného prodejce. Proto doporučuji tohle shánět ve velkoobchodech, nejlépe ověřených. Tam vědí co prodávají, mají katalogy a většinou dovedou i poradit ...
Ono tech LED polotovarů. či hotových svítidel je kvanta ...
POdle hodnot zdroje to pak zapojíš buď přes zdroj na síť nebo si "uděláš" napájení přes baterky. Jde sehnat držáky na různé druhy monočlánků v různých počtech. Podle toho máš pak i výsledné napětí bateriového kompletu.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#1319 » pát 9. zář 2016, 19:14

Pokud tomu pořádně nerozumíš určitě nedělej samodomo světlo, některé LEDky se umí pořádně rozehřát. Doporucuji lampicku na baterky s mgnetem a jen misto zapinani na stlaceni vyvest napr. mikrospinac, ktery umistis ke dverim a po otevreni trezoru se lapicka rozsviti. Baterky tam vydrzi dlouhou dobu, pokud do trezoru necucis jak do TV [GRINNING FACE WITH SMILING EYES].
Nebo bez spinace neco s PIR https://www.alarmsecurity.cz/www-alarms ... ohybu-bile


Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#1320 » pát 9. zář 2016, 19:20


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů