Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#256 » pon 13. úno 2012, 21:57

KITTbx píše:Nechápu kde tady někdo chodí na to, že musím schovávat doklady 10let, to je tedy pěkná hloupost.
je to možný někde sem to četl že by člověk měl skladovat doklady po určitou dobu ale třeba se dotyčnej pletl. tak či tak citovat zákon nemá smysl ,byl tu na těch 17 stránkách citován snad 200x . pokud mu plně rozumíš je to dobře já sem ale amatér a dělám vše proto abych pochopil co tím autor chtěl říct.

výběr správnýho trezoru je dost komplikovaná věc protože v normách se málo kdo vyzná. výrobci uvádějí jiné normy než zákon a ve finále ti nalžou cokoliv aby ti trezor prodaly . pravděpodobně nejsem jedinej kdo to tak vidí, jinak by tahle diskuze neměla 17 stran. Dostát liteře je pak docela problém.

Jak je vidět o pár článků dříve celkem nejasně se mluví o střelivu respektive jeho komponentech.

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#257 » úte 14. úno 2012, 09:04

Potreboval jsem otevrit zabudovany trezurek ve zdi. Prace s akuflexou a pajcrem tak na 15 minut. Takze bych spise sazel na neco kvalitnejsiho
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#258 » úte 14. úno 2012, 09:35

poucne.co to bylo za trezor?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#259 » úte 14. úno 2012, 09:40

Při stanovování odolnosti se vychází i z toho, že na místě se zloděj bude snažit dělat co nejmenší hluk, takže těžko bude někde v noci používat rozbrušovačku, tam záleží spíš na tom aby si jej nemohl lehce odnést někam kde ten kravál už nebude vadit, protože někde kde mu nebude hrozit odhalení se dostane do čehokoliv.

Uživatelský avatar
sekernik
Příspěvky: 57

Příspěvek#260 » úte 14. úno 2012, 10:38

praalien píše:
KITTbx píše:Nechápu kde tady někdo chodí na to, že musím schovávat doklady 10let, to je tedy pěkná hloupost.


Asi si ten někdo plete pojmy. Zřejmě si někde přečetl něco jako je toto:

Nejdříve archivujeme
Lhůty pro archivaci účetních dokladů najdeme zejména v zákoně č.563/1991 Sb., o účetnictví, v §31 a v §32. A také v §27 zákona č.235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. Dozvíme se zde, které doklady a jak dlouho je nutné archivovat.
Dokumenty se zákonnou dobou archivace 5 let:
Účetní doklady
Účetní knihy
Inventurní soupisy
Účtový rozvrh
Odpisové plány
Přehledy
Účetní záznamy, kterými účetní jednotka dokládá formu vedení účetnictví
Dokumenty se zákonnou dobou archivace 10 let:
Účetní závěrka
Výroční zpráva
Daňové doklady rozhodné pro stanovení daně z přidané hodnoty
Zákon o účetnictví dále stanoví v §32: „Použije-li účetní jednotka účetní záznamy a dokumenty i pro další účely: zejména pro účely trestního řízení, opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, správního řízení, občanského soudního řízení, daňového řízení, výběru archiválií ve skartačním řízení nebo mimo něj, nebo pro účely sociálního zabezpečení, veřejného zdravotního pojištění anebo pro účely ochrany autorských práv, postupují po uplynutí dob úschovy uvedených výše tak, aby byly zajištěny požadavky vyplývající z jejich použití pro uvedené účely.“ Tato dlouhá věta neříká nic jiného, než že pokud se například o něco soudíte, nemůžete skartovat potřebné doklady (rozuměj důkazy) ani tehdy, když uplynula zákonná lhůta pro jejich archivaci.
Kromě zmíněných dob je nutné brát v úvahu i další okolnosti, jako je například záruční lhůta: pokud je záruční lhůta delší než archivační doba stanovená zákonem, uschovává se doklad po celou dobu této záruky.


Pokud se na Tebe nevztahuje zákon o účetnictví a zákon o dani z přidané hodnoty, tak se archivační lhůty na Tebe dle těchto zákonů neuplatňují.



Láďa
Příspěvky: 5

Příspěvek#261 » úte 14. úno 2012, 13:53

jhora píše:
Missak píše:a nebo něco podobného:
já sice mám i ten z Baumaxu (řešil jsem tím první krátkou) a osobně mi to zase taková srágora nepřijde. síla materiálu mi přijde podobná, jako plechy u některých certifikovaných skříní (ne trezorů), na svou velikost je to celkem i těžké. odolnost zámků nedokážu odhadnout - nejsem zkušený zloděj.


Je to právě v odolnosti zámku - mnou zmiňované otevření spočívá v tom, že člověk silou otáčí "kličkou" a zároveň prudce udeří na určité místo té "krabičky" kde je klička a číselník. Tlusté stěny jsou ti pak samozřejmě prd platné. A našel jsem to video, kde otvírají trezor bramborou.


Tak jsem to zkoušel,mám doma přesně takový sejf (je to od Comsafe) a nejde mi to. Podle mě je to fake.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#262 » úte 14. úno 2012, 14:17

Já to psal už včera že je to totální nesmysl. Mrkni se sem dokonce jsem to i nafotil. Na ten bakelit můžeš klepat jak chceš. Pod ním se totiž kromě klávesnice nic neukrývá, všechno je to přišroubované z druhé strany dveří.
viewtopic.php?f=33&t=2023

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#263 » úte 14. úno 2012, 17:51

praalien píše:poucne.co to bylo za trezor?

prastary trezurek nekdy z 80 let. Stena dvirek tak 3-5 mm silna. Subjektivni dojem, ze mnohem kvalitnejsi nez ruzne ala trzory z tesca. Na zvuk flexy v panelaku nikdo nereaguje. Takze si poradne priplatit za kvalitni trezor a nejlepe zabudovat, pak to ma smysl, vse ostatni sice naplni literu zakona (do poctu zbrani dle zbr. zakona), ale pro zlodeje zadny problem.

Davam jeste jedno foto z boku dvirek pro predstavu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#264 » úte 14. úno 2012, 21:01

Jsem v klidu, tenhle trezůrek / viz předešlé foto /rozhodně neměl bezpečnostní třídu, kdyby snad měl, nechal bych ho otevřít, i za větší prachy odbornou firmou, a používal bych ho v pné síle. Sory.

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#265 » úte 14. úno 2012, 21:15

to: Gobey
S těma 15 minutama jsi mě rozesmál.
Mám na baráku zabezpečovačku a dojezd BA je do 5 minut.
Tebe by u mě chytnul i starej chromej vrátnej ze zetoru. :mrgreen: :lol: :D
15 minut nikdo nevykrádá ani banku :shock:

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#266 » úte 14. úno 2012, 21:20

Bohuliby píše:Jsem v klidu, tenhle trezůrek / viz předešlé foto /rozhodně neměl bezpečnostní třídu, kdyby snad měl, nechal bych ho otevřít, i za větší prachy odbornou firmou, a používal bych ho v pné síle. Sory.

odoborné firmy stejně zvolej destruktivní metodu. jednoduše proto že to je snadné a druhak proto že ti obratem nabídnou nový trezor což je pro ně zajímavější.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#267 » úte 14. úno 2012, 22:10

To je opravdu zbytečná diskuze, o blbostech můžeme diskutovat do aleluja ! Důležité je jen jedno,vyhovět zákonu, a vše k vůli sobě zabezpečit tak, abychom po první vloupačce nepřišli o vše.
Myslím, že naprosto vše již bylo řečeno a proto alespoň já tuto diskuzi považuji za vyčerpanou !

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#268 » stř 15. úno 2012, 10:35

tuareg píše:to: Gobey
S těma 15 minutama jsi mě rozesmál.
Mám na baráku zabezpečovačku a dojezd BA je do 5 minut.
Tebe by u mě chytnul i starej chromej vrátnej ze zetoru. :mrgreen: :lol: :D
15 minut nikdo nevykrádá ani banku :shock:


proto se zivim jako advokat a ne lupic :) :) :)

Uživatelský avatar
Gobey
Příspěvky: 54

Příspěvek#269 » stř 15. úno 2012, 10:58

Jasně souhlas, trezor není jediné, PCO v dojezdu a kvalitní trezor je dobrá volba. Chtěl jsem jen ukázat praktickou zkušenost na různé levné plechové krabičky a je jedno, jestli ji dám do zdi nebo do skříně. Chrání před manželkou, dětmi, ale ne před zloději.

Ještě k té metodě otvírání profesionální firmou. Otevřít starou popelku (takové ty krásné trezory z přelomu 19 - 20 století) trvalo asi tak 10 minut a potřeboval odborník k tomu vyvrtat 3 malé dírky na každý zámek. Po výměně zámků a renovaci naprosto nezjistitelné poškození. A dle jeho vyjádření (mimochodem znalec v oboru trezory), je takto nedestruktivně možné otevřít téměř každý trezor.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#270 » stř 15. úno 2012, 11:05

Zajímavé, že by to ve zkušebně nevěděli?
A jak potom nějaký trezor může dosáhnout třeba 15RU?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti