Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2686 » ned 24. led 2021, 01:25

Lukowicz, tak to ale pak neumíš to lepidlo používat. Jednou jedinkrát jsem viděl vyrvanou kotvu na chemii, a to jen kvůli tomu, že to někdo dal špatně do porobetonu. A i tak to vyletělo ven i s tím materiálem, ne že by se vytáhla ta zalepená tyčka jen z díry.

Většinou špatná chemie, stará, nebo se to špatně smíchalo, což se dá poznat teda podle barvy. Nebo samozřejmě to zásadní, příprava otvoru, to chce vzít i kartáčem a pořádně odrhnout, vysát a vyfoukat. To nestačí jen vyvrtat a halabala vysát, je opravdu nutné dostat všechen binec ven, jinak se lepidlo přilepí na ten binec a ne na materiál. Anebo se lidi ještě vykašlou v dírovaných cihlách na tu síťovanou trubičku.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2687 » ned 24. led 2021, 02:04

@greenhorn, @Choze: řeším provedení a materiál, na vlastní výrobě nic není ani kdybych to měl skládat z hranolů. Ale je fakt, že nad tím asi moc přemýšlím, dvě desky z dřevotřísky na sebe. Je to levný a dostupný



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#2688 » ned 24. led 2021, 10:07

scourge> přemýšlel jsi o tom, že bys ten trezor mohl chtít někdy umístit jinam? Chemická kotva mi přijde jako příliš definitivní řešení.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2689 » ned 24. led 2021, 10:53

Chemická kotva není definitivní řešení, samozřejmě, že i pak jde trezor přestěhovat. Podívej se na princip uchycení trezoru.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#2690 » ned 24. led 2021, 13:25

scourge píše:Druhá věc - nemám odhad kolik malty tam natlačit, aby se mi moc nevyvalila a třeba nepřilepila i záda trezoru ke zdi. Budu ji tam tlačit přes trezor a tak nevím jak to nejlíp odhadnout, protože to, co se vytlačí ven kotvou nepůjde nijak otřít. Tak třeba jestli k tomu někdo nemá nějaký fígl. Zalepovat kotvy nejdřív a pak se na ně pokoušet nasadit trezor raději zkoušet nebudu, i když se s ním dá hýbat celkem dobře (cca 120kg). Díky za jakoukoliv připomínku.

Nejsem profi, ale určitě bych netlačil přes trezor. Pokud máš vyzkoušeno, že předvrtané díry přesně pasují na otvory v trezoru, tak nevidím důvod, proč tlačit přes trezor. Jen bych doporučil nějakou fakt kvalitní masivní pistoli na tmel, žádný plech. Už se mi stalo, že se mi mechanismus zhroutil do sebe uprostřed tlačení, protože patrona s chemií potřebovala docela tlak (bylo to přes síťovanou trubičku). A když nemáš po ruce náhradu, tak to v lepším případě znamená málo chemie v díře.



scourge
Příspěvky: 9

Příspěvek#2691 » ned 24. led 2021, 14:16

kolemjdoucí: Samozřejmě, je to nájemní byt, takže nutnost časem přemístit je jasná. Ale trezor bych z toho sundal, kotvy uříznul flexou do omítky a zasádroval/zafinišoval a je to. Trochu horší bude asi to sundávání, protože to pak budu muset nějak vykývat, ale to půjde, s tím trezorem se docela dobře hýbe. Jinak na chemickou maltu kotví v podstatě všichni, co prodávají trezory a mají kotvení jako službu, ptal jsem se na to. A i bych si to nechal od Justry rovnou udělat, ale z původního bytu, kam trezor dodali jsem se stěhoval, takže by to na těch pár měsíců nemělo smysl.

hackerjack: ano, díry se mi povedly krásně přesně, jsou tu velmi dobré zdi a omítky, takže se do toho vrtá neskutečně, když bych si uhlídal +/- vystředění, tak by to na mělo jít teoreticky nakývat / nasunout, ale protože ta kotva kouká celkem ven, tak to bude dělat problémy kvůli úhlům, už jsem zkoušel třeba trezor odklopit od stěny s tím, že dám kotvy a pak ho jen přiklopím a ouha, nejde to, musely by být o dost kratší. Mám prostě strach, že se mi to potom nepovede nasunout nebo to celé odřu od těch závitů. Proto si raději nechám poradit :) Pistoli mám nějakou obyčejnou, úplný šmejd to není, ale nic extra.. ale už jsem s tím natlačil hromady silikonu a akrylátu a podlahových tmelů, tak snad se to nerozsype.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2692 » ned 24. led 2021, 20:24

Ta chemie nebude držet na hladké ploše zadní stěny trezoru, takže při případné demontáži to zůstane na zdi, no v nejhorším to půjde i s omítkou. Stejně se udělá binec při odřezání tyčí, takže se to pak všechno zapraví.
A hýbat s trezorem a trefovat se na tyčky ve zdi je o čase, je na to pár minut, pokud si tu maltu člověk před tím nedal do ledničky. Tedy je lepší prostrkávat skrz trezor.
Nachystané otvory, přistavený trezor, do plných cihel natlačit tak do půlky díry, do dutých celé, strčit závitové tyče a "zašroubovat", po lehkém zaschnutí přetoků tyto urazit kladívkem a za patřičný čas utáhnout matice.



Neptun
Příspěvky: 64

Příspěvek#2693 » ned 24. led 2021, 21:17

Co na ten trezor zezadu kolem otvorů placnout nějakou folii a pak přístavit ke zdi a pak teprve dávat chemickou kotvu skrz otvory. Pokud se něco vytlačí na záda trezoru, tak se to nalepí na folii a trezor půjde při případném stěhování oddělat.
Vyzkoušené to tedy, ale nemám.



scourge
Příspěvky: 9

Příspěvek#2694 » ned 24. led 2021, 22:19

Tak je to za mnou :) Mám přikotveno. Díry jsem ještě jednou pro jistotu vzal kartáčkem a vyfoukal balonkem. Na zadní stranu trezoru jsem nalepil normální lepící pásku na krabice (taková ta hnědá), cca 20cm kolem otvorů, i přes otvor, díru jsem pak propíchnul nůžkami a začistil.Malta opravdu potřebuje pro vytlačování větší sílu než třeba silikon ale pistole to dala. Měl jsem čelovku, takže jsem viděl do děr a naplnil jsem je skoro celé. Podle zdejších rad jsem si konce závitů, které šly do trezoru na šroubování matic oblepil izolepou a byla to dobrá rada. Protože při našroubování kotev do děr s maltou se malta trochu vytlačila do trezoru kolem kotvy a kdyby to nebylo oblepené, tak nevím, jak bych to čistil :) Trochu malty se vytlačilo mezi trezor a zeď, s tím jsem počítal a pobrala to ta lepící páska vzadu. Jednu kotvu jsem ještě pro jistotu vytáhnul, protože mi přišlo, že toho tam je málo, dotlačil a pak znova zašrouboval. Měl jsem připravené papírové utěrky a hned otíral maltu, co se protlačila do trezoru. Místnost je komora / šatna, takže je tam lehce pod 20°C a doba zpracovatelnosti byla pohoda, určitě tak kolem 10 minut možná i víc. Pak to ale ztvrdne natotata. S polyesterem jsem jednu dobu hodně pracoval, tak jsem zhruba tušil, co čekat. Asi po hodině jsem už jen nasadil podložky a matky a dotáhnul. Drží to fakt pevně, bohužel díky nerovné stěně nejsou záda trezoru úplně na zdi a je tam mírná mezera, kam by asi šlo nasadit páčidlo, ale trezor je v rohu, je tam celkem málo místa, tak by asi někdo musel strašně moc chtít to vyrvat ven. Každopádně náhodný kolemjdoucí s rudlem to prostě neodveze a ani se to na mě nepřeklopí když otevřu dveře a o to mi šlo :)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2695 » ned 24. led 2021, 22:58

Maltu z toho závitu dostaneš v prvních minutách po zatuhnutí kladivem, jde to dobře odloupnout :) Na to oblepení izolačkou jsem zapomněl napsat, nicméně já to dělám tak, že tam ten šteft cpu už i s podložkou a maticí nadoraz. A po vytvrzení to dotáhnu na krev.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#2696 » pon 8. úno 2021, 20:15

Témata sloučena. Peggy

Co člověk to názor a to stejné u některých policistů... Může mi někdo říct jak to doopravdy je správně podle zákonu u § 58 odst. 3 Zákon č. 119/2002 Sb.

(3) Více než 10 přechovávaných zbraní nebo více než 10 000 nábojů se zabezpečuje v

a) uzamykatelném skříňovém trezoru, pokud splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem, nebo

b) uzamčené místnosti nebo samostatném objektu, pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.


Pokud tomu dobře rozumím, tak můžu mít více jak jeden trezor, všechny mohou být klidně i v jedné místnosti, které mají příslušnou certifikaci, popř. jsou přikotvené ke zdi..

Mohu mít max. 20 ks(nebo 19 ks???) zbraní a k tomu i max. 20 000 ks(nebo 19 999ks???) nábojů, které musí být v těchto trezorech?

1) Zbraně i munice může být společně v jednom trezoru nebo musí být oddělená (tzn. v každém trezoru zvlášť zbraně a zvlášť munice)
2) Bere se 1000 ks munice jako 1 zbraň v trezoru nebo to je nějaký hoax??
3) Chápu správně výklad 3. odstavce tak, že buďto budu mít skříně(certifikované, dle zákona) a tím pádem je mohu mít kdekoliv v domě a nemusím k tomu mít ještě navíc EXTRA místnost??
4) Pokud budu mít 20 ks zbraní a 20 000 ks munice, stále je vše v pořádku či nikoliv...

Př. k 4 otázce.. Pokud bych měl např. 18 zbraní a 15 000 ks munice, je vše v pořádku nebo bych se dopustil přestupku?

Nebo to chápu celé špatně? Prosím o normální komentáře k věci a né nějaké chytráky co si tu budou honit ego...

Děkuji za odpovědi.....



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2697 » pon 8. úno 2021, 20:23

Opravdu je nutno zakládat nové vlákno
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewforum.php?f=70

1)dotaz by se hodil do nějakého již existujícího
2) když budeš hledat tak odpověď najdeš

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=601
bod 4

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2698 » pon 8. úno 2021, 20:45

1) zákon neřeší. dle tvoji dispozice. Všichni máme v jednom vejde-li se. Komu ne, má (měl by) mít další
2) ne . je to hoax. ((říká se (říkáme) střelivo. Munice je něco jiného (najdi si rozdíl až vyřešít ukládan í zbraní a střeliva) )
3) ano
4) ano a musíš plnit odst 3
př. k 4) v pořádku
chápeš správně.
hotovo, finito, žádná věda.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2699 » pon 8. úno 2021, 20:56

K tomu "několik trezorů na 10ks místo místnosti" je i stanovisko MV, že je to ok (i když stanovisko je .... stanovisko ....)



stip
Příspěvky: 280

Příspěvek#2700 » stř 10. úno 2021, 09:26

Podle novely by měli mít všechny instituce které zakazují vstup se zbraněmi zajištěno jejich uložení do trezoru pro příchozí. Koho všeho se to týká? Máte už s tím někdo zkušenosti jak a kde to funguje?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů