Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#3466 » úte 23. dub 2024, 08:20

Jasne, ale v pripade te mistnosti je potreba myslet na celkovou konstrukci te mistnosti. Vybouranou diru ve zdi vedle pancerovych dveri uz jsem na vlastni oci videl.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#3467 » ned 5. kvě 2024, 18:54

Nakonec mám v hledáčku :shock:

https://www.justratrezory.cz/trezor-z-10-v-ekonom/

S vestavěným regálem:
https://www.justratrezory.cz/zasvesny-regal/

a kódovým zámkem:
https://www.justratrezory.cz/elektronicky-zamek/
(... klíče prostě fakt nechci)

Nějaké připomínky?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#3468 » pon 6. kvě 2024, 07:45

Ne. Kvituju el zámek police. a gratuluji.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#3469 » pon 6. kvě 2024, 13:27

Corwin_102 píše:Nakonec mám v hledáčku :shock:

https://www.justratrezory.cz/trezor-z-10-v-ekonom/

Polské skříně sis nakonec rozmyslel?



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#3470 » pon 6. kvě 2024, 16:13

Jen si nedavej podlozku a led svetlo. Je to jen kus cerne gumy a to led svetlo je jedna dioda,kterou napaji 4 tuzkovky a sviti to nonstop. Jakou to ma dobu sviceni nevim, ani jsem to do trezoru neinstaloval, vlastne nelepil na oboustrannou pasku. Jinak zpracovani bida s nouzi. Delam ve stejnem oboru. Svaruji kapotovani stroju cnc a to je uplne to same. Vypalene plechy na laseru, pak na ohranovaku ruzne ohnute a svarene. My svarujeme tak, ze je vsechno zavarene. u toho trezoru jsou svary jen opravdu tam, aby to drzelo tvar a pohromade. Zabrouseni bida, prechody mezi svary a plechem ostre hrany, nekde svary uplne chybi, policky ve dverich by vlastovka slepila mnohem lepe, navic hromada spon od vrtani. Dvere pri zamcenem stavu litaji cca 3 mm, takze kdyz tukam ciselny kod, tak musim nejdriv dvere rukou primacnout a pak tukat, jinak neni mozne zadat kod dobre, protoze tim pohybem dveri snadno zadas cislo 2x. Ta samorezka, ktere ma vuli dveri vymezit neni reseni, ale vysmech. Kdyby to nemelo silne hrubou strukturu laku, tak by to bylo neprodejne. Kdybych mel vykresovou dokumentaci na laser a ohranovak, tak bych si svaril mnohem lepsi bednu a z tehle pouzil jen zamek a stitek. Skoda, ze jsem nemel moznost si ten trezor nekde prohlednout. Urcite bych si priplatil a koupil Wico. Vlasne ted uz je Wico pod Charvatem. Zde na foru Charvi.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#3471 » pon 6. kvě 2024, 20:54

Ach jo.
Díky @tomas fuk - už jsem měl vybráno :D ;)

Na Justě se mi líbí příjemná velikost a i jejich hmotnost. Oproti srovnatelným skříním od levnějších výrobců jsou klidně až o třetinu těžší... Což znamená víc oceli - a to se mi jako strojaři líbí.

Nechi to jako designový kousek do domácnosti. Za mne je důležité jestli je to funkční a přiměřeně (v rámci kategorie) bezpečné/zabezpečené.

@tomas fuk - nevím jestli nejsi z pracovního zaměření už trochu deformovaný nebo jak moc ;) :lol: (neber zle). Ale s tím prohlédnutím to má něco do sebe - mrknu jestli by někde nebyl k vidění.
Světlo ani podložku nechci - půjde to na litý beton a světlo jsem schopen dobastlit - to jejich mne fakt nepřesvědčilo.

Wico nevypadá špatně, ale za stejnou cenu tak v mechanice. A přípatek za elektronický zámek mají 7k Kč :o :?

No - jetě podumám - stejně kromě vzduchovek tam zatím nemám co dát...

Někdo jiný zušenosti s Justa?



LuKu
Příspěvky: 10

Příspěvek#3472 » pon 6. kvě 2024, 21:08

Já mám od Justra trezor Z-5 P-EKONOM s elektronickým zámkem a jsem s ním spokojená. Ale rozhodně nedokážu kvalifikovaně posoudit dílenské zpracování tak jako tomas fuk. Jen vím, že dveře při zadávání kódu přidržovat nemusím a obecně mi ta skříň vyloženě fórová nepřijde. Chtěla jsem něco, co nejsou jen vachrlaté tenké plechy, ale na druhou stranu ani nic extrémně těžkého, což bylo splněno.



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#3473 » pon 6. kvě 2024, 21:18

Hele, tak si nech neco posvarovat dle obrazu sveho, a dat tam zamek A. Kdyz to pridelas na trhaci srouby nebo chemii, tedy neoddelitelne, tak to mas zvlastni uzamcene zarizeni, do deseti zbrani.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 248

Příspěvek#3474 » úte 7. kvě 2024, 08:36

Já kupoval Justru ekonom před pár měsíci. Je to skříň o délce, jakou jsem potřeboval (bohužel jsem nepřipočítal výšku pro police a mám tedy vrchní regál asi 5 cm vysoký), s certifikátem do 10, coź jsem taky chtěl. Srovnání mám s výrobcem severně od Prahy, který už neexistuje (jméno netuším) a ten je teda lepší - panty i chod zámků (oba jsou mechanické). Ale zase u té Justry jsem šel po ceně
(v rámci výšky a certifikace) a dostal jsem, co jsem chtěl, takže za mě spokojenost. Ale víc nečekej, tedy ve berzi ekonom...



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#3475 » úte 7. kvě 2024, 12:05

erteple píše:Srovnání mám s výrobcem severně od Prahy, který už neexistuje (jméno netuším) a ten je teda lepší - panty i chod zámků (oba jsou mechanické).

Děčín je technicky severně od Prahy, takže by to sedělo na dříve zmíněné Wico, dneska už Charvát. A ten má ceny o kus jinde než Justra (viz dvojnásobek za elektronický zámek).



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#3476 » úte 7. kvě 2024, 14:41

Nevim co pořád řešíte. Já to kupoval před 2 roky, mam jak wico, tak justru. Kvalita zpracování je +- stejná. Prostě obyčejná plechová skříň. Pokud to chce někdo kupovat, koukal bych na osobní preference. Na justře se mi líbí poličky ve dveřích. U wica je zas na dveřích háček. U poliček na dveřích justry ať jsou jakékoliv, lze tam mít odloženy krabičky s náboji apod. a je to po ruce.

Co se týče zabezpečení z pohledu strojního zámečníka, je to jen jeden plech, s flexou by se tam dalo dostat celkem rychle z boku.

Takže ano, oboje má certifikát do 10ks, pokud člověk šetří je to podle mě rozumná volba, před dvěma rokama to byly nejlevnější výrobci. (aktuální ceny neznám). Splní se legislativa na uskladnění, víc bych od toho nečekal. Leda ve spojení s nějakym alarmem.

Na obou mam klíč, takže problémy s elektronickym zámkem nemohu posoudit. Je pravda, že dvěře mají nějakou minimální vůli (2-3mm), ale to by se podle mě dalo eliminovat gumovým těsněním.



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#3477 » úte 7. kvě 2024, 16:19

Corwin_102: Jo, urcite jsem tak kriticky zhlediska profesionalni deformace. Jako svarec, co dela tu samou praci, jen to nejsou bedny na zbrane, ale bedny na cnc stroje to proste vnimam jinak. Kdyz si vezmu, jake jsou pozadavky na nasi praci a kdyz vidim, co jine firmy pousti do sveta, tak se neni cemu divit, kdyz to poradne zkritizuji. Kamarad ma Wico WSB 10 a to je uplne jina muzika. Ano, vaha je tam vic jak dvojnasob 250 kg, ale kdyz si vezmu, ze ho koupil za 35 tisic s el. zamkem a ze je to dvojplastovy trezor, tak je to ve finale levnejsi, jak Justra. Navic to zpracovani je uplne jiny vesmir.
Skoda, ze Wico zkrachovalo.Urcite bylo nejlepsi v pomeru cena/vybava/zpracovani.Ted uz se to rict neda. Viz dvojnasobny priplatek za el. zamek.
kk: To gumove tesneni nic neresi. Je mekke. Jedine reseni je vystelovat tu samořezku, ktera je v levem hornim rohu futer a pridat jeste jednu do spodniho leveho rohu futer, aby se dvere nekrizily. Pak dolepit tesneni patricne vysky. Ony samotne dvere jsou prohle jak luk. Dole a nahore je mezera u pantu cca 2,5 mm, uprostred je mezera 4 mm. Tohle by u nas neproslo. Vsechno musi byt vyrovnane do roviny. Dalsi trezor uz budu vybirat u jineho vyrobce. Tenhle pujde co nevidet na bazar.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#3478 » úte 7. kvě 2024, 16:27

tomas fuk píše:Dalsi trezor uz budu vybirat u jineho vyrobce.

Co se plechovýh skříní do 10, ne trezorů týče, Corwin v prvním příspěvku zmínil i Poláky (ISS Siegen), ale dál se o nich nemluvilo. Máte s tím někdo zkušenosti, třeba ve srovnání s neustále opakovanou Justrou nebo Charvátem?



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#3479 » úte 7. kvě 2024, 16:37

Wico je dobrý. Cena x výkon byla kdysi asi bezkonkurenční. WSB10 s elektronickým zámkem bylo určitě ale pod 25, ne 35. Uvažoval jsem, že bych pořídil Justru na chatu, protože se mi nechtělo moc investovat a stejně by to bylo většinu času prázdné, ale teď nevím. Musím se sjet někde podívat.



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#3480 » úte 7. kvě 2024, 16:47

Mne rikal kamos, ze za WSB 10 s el. zamkem daval 35 tisic. On se prodaval jeste WSA 10 a ten je levnejsi. Takze tady asi bude ta cenova nesrovnalost. Kazdopadne najit nekde na bazaru WSB 10 tak ho okamzite koupim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti