Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#3451 » ned 21. dub 2024, 19:03

cipis: Já třeba mám trezor s el. i mechanickým zámkem. A to, že klíče můžu mít mimo byt (kvůli dítěti a zlodějům) považuju za jednoznačnou výhodu. Trezor by mě měl dát vědět, že tam baterky dochází, ale občas je měním. A kdyby byla nějaká porucha, tak si prostě dojedu pro klíč do práce.
A že by porucha byla zrovna v nějaké krizové situaci, to je asi stejně pravděpodobné (možná daleko méně), jao například, že v té chvíli zrovna nenajdu svazek s klíči, protože jsem si je večer nechal někde v nějakých kalhotách.
Za těch 8 let co ten trezor mám jsem žádnou poruchu se zámkem neměl.



Tvrdolín
Příspěvky: 9

Příspěvek#3452 » ned 21. dub 2024, 21:27

Já preferuju krátké, plánuju do budoucna max. 1-2 dlouhé zbraně, líbí se mi tohle:
https://www.trezorynazbrane.cz/produkt/trezory-na-zbrane-kombi-11-20-zbrani-i.bezpecnostni-tr./56475-54/iss-kombinovany-trezor-st.-gallen-wf-max-kombi-56475.54-el-grafitove-sedy/#tab_2
1. Nechci tahat dlouhý klíč, je to na kód.
2. Nemá to schránku na náboje, což by znamenalo další klíč navíc.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 900

Příspěvek#3453 » pon 22. dub 2024, 06:10

Dobře si rozmysli, jak tam ty krátké budeš skládat.

Když vidím ty dnešní ceny trezorů a co za to člověk dostane, nechtěl bych být v kůži těch, kteří dnes kupují trezor, protože ty peníze, co by stál dnes trezor, jaký mám, bych za něj dát nechtěl.

Při rozměrech 180x80x50 je mi malý a to tam toho moc nemám. Dlouho vypadal poloprázdně a byly v něm i věci, co by tam být nemusely, ale dnes bych se do menšího nevtěsnal.

Takže pokud se nechystáte stěhovat, kupte si klidně 2x větší, než si myslíte, že vám bude stačit. Budete to mít najednou, v klidu a do budoucna ušetříte.



Trpaslo
Příspěvky: 71

Příspěvek#3454 » pon 22. dub 2024, 07:20

Zas ne všichni mají tak velké plány:) Dost záleží na tom jestli už máte promýšleno co chcete a nebo ne.. je rozdíl jestli je někdo fanoušek do zbraní ve velkém a pak je mu každý trezor malý a nebo už jasně ví co chce/bude mít..

Mám relativně malý trezor na 5 zbraní.. v tom jedna dlouhá a 2 krátké a něco k tomu a je to úplně v pohodě, klidně bych tam ještě něco zvládl přidat.. ale už nic moc neplánuji, a kdybych plánoval tak prostě přikoupím třeba druhý trezor k tomu no

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#3455 » pon 22. dub 2024, 07:51

Tak on ten EL zámek to celé dost prodraží, já jsem hledal něco rozumně velkého a zároveň se mě nechtělo dávat moc peněž takže jsem koupil tohle https://www.trezorynazbrane.cz/produkt/ ... etle-seda/ Vleze tam toho dost a je tam i dost přihrádek. Klíček je až překvapivě malý - má přesně 6,5 cm takže jen o něco málo vetší než klíč od bytu. Mám ho v garáži a doma malý bez certifikátu na otisk a EL zámek, který taky nebyl drahý, abych taky nemusel vytahovat pokaždé klíč..



Tvrdolín
Příspěvky: 9

Příspěvek#3456 » pon 22. dub 2024, 08:43

Všechno OK, ale to, co máš, je skříň, bezpečnostní třída S1 dle ČSN EN 14450, a to, co bych rád já, je trezor, bezpečnostní třída 1, dle ČSN EN 1143-1.
Otázka: Chceme při uschování zbraní pouze plnit zákonné požadavky, nebo chceme, aby nám tam pokud možno nikdo nevlezl?



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#3457 » pon 22. dub 2024, 09:00

Máš zabezpečovačku a nejlépe PCO?

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#3458 » pon 22. dub 2024, 10:37

Odpověď: každý jak chce, mě stačí splnit zákonné požadavky. Reagoval jsem na tu velikost klíče - je velký jako běžný klíč od bytu takže určitě na svazku nepřekáží.

Tvrdolín píše:Všechno OK, ale to, co máš, je skříň, bezpečnostní třída S1 dle ČSN EN 14450, a to, co bych rád já, je trezor, bezpečnostní třída 1, dle ČSN EN 1143-1.
Otázka: Chceme při uschování zbraní pouze plnit zákonné požadavky, nebo chceme, aby nám tam pokud možno nikdo nevlezl?



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#3459 » pon 22. dub 2024, 16:10

Ahoj.

Díky Tvrdolín a Desertfox. Trezory na zbraně mají dobrý výběr za přijatelné ceny.
Hlavně ten Siegen Max (a jeho varianty s policemi) mne dost oslovil.

Jinak to vidím podobně jako PouštníLiška - stačí mi splnit zánné požadavky do 10ti zbraní. Nebudu mít exkluzivní kousky aby se někomu vyplatilo jít na ně "na zakázku" a na obyčejného pobertu (a příslušníky rodiny - hlavně dětské) je skříň S1 OK.

Zabezpečovačku mám.

Zajímavé mi příjdou:
https://www.trezorynazbrane.cz/produkt/ ... tove-seda/

Mechanický na zámek:
https://www.trezorynazbrane.cz/produkt/ ... etle-seda/

Nebo elektrický:
https://www.trezorynazbrane.cz/produkt/ ... etle-seda/

(Dle parametrů mi ale Justra přijde ve stejné kategorii bytelnější... )

Ach jo. Pořád se mi jeví líp ten elektronický zámek. Nechci doma někam zamykat klíče... (to abych si pořídil trezor na klíče od skříně na zbraně)...

Jinak Trezory na Zbrane mají Showroom v Praze, tak se tam možná dojedu podívat....

Použití:
Za posledních 10let jsem nasbíral 8ks větrovek a vzduchovek. V ostrých je výběr MNOHEM větší - tak bych raději koupil něco většího. Ale zase u osmi kousků už nemám čas je všechny větrat a nemám pudy kupovat další - takže do 10-ti zbraní by mělo stačit.
Kupuju věci na užívání a ne skladoval doma...
Ze začátku tam klidně naskládám i ty větrovky... než se zaplní... :D :lol:



Tvrdolín
Příspěvky: 9

Příspěvek#3460 » pon 22. dub 2024, 16:15

cipis píše:Máš zabezpečovačku a nejlépe PCO?

Jasně že ne.
A ano, pokud bude někdo chtít, dostane se do všeho, záleží na čase. Jen není důvod to nějakému pobertovi usnadňovat.



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#3461 » pon 22. dub 2024, 16:54

No ale ta zabezpečovačka je mnohem lepší prostředek, řekněme o řád, než rozdíl mezi skříní a trezorem.
Je jen otázka času, kdy se tam někdo dostane. Proto ta zabezpečovačka, a když je velká paranoia, tak i PCO.
Tj. s levnější skříní v kombinaci s obyčejnou zabezpečovačkou budeš mít ty zbraně zabezpečeny lépe, než s trezorem bez zabezpečovačky.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#3462 » pon 22. dub 2024, 17:11

Souhlasím, ale neodpustím si výpočet toho času: počet zabezpečených úložišť / počet případů ukradených zabezpečených zbraní za rok.
Bude to určitě ve staletích.
I když podle Murphyho zákonů se to stane právě mně.



MojeTikka
Příspěvky: 1613

Příspěvek#3463 » pon 22. dub 2024, 20:13

Stran toho objemu - ja myslim, ze to patri do stejne kategorie, jako mrazak, harddisk,... je proste fuk, jak je velky, stejne bude za chvili maly.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#3464 » úte 23. dub 2024, 05:58

Trezor je vhodny nejen na zbrane, cennosti byva doma vic. Treba pri rozvodu clovek netusi co veci a dokumentu je nutne schovat.



nn
Příspěvky: 66

Příspěvek#3465 » úte 23. dub 2024, 07:13

Vzhledem k tomu, jaký je rozdíl v ceně mezi trezorem do 20 zbraní a cenou trezorových dveří, díky kterým získám celou místnost s plochou 14m2, tu už si raději koupím ty dveře. Za ty peníze už mám trvale vyřešené uskladnění zbraní i střeliva (neumím si představit že bych to zaplnil :lol: )

A před odjezdem na dovolenou tam můžu bez problému uložit např. i cennosti (někdo má třeba drahé nářadí, kolo s karbonovým rámem apod.)

PCO je k zamyšlení, ale nemám páru kolik to stojí.

Ale chápu, že zdaleka ne každý disponuje takovým prostorem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti