Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#2401 » stř 8. črc 2020, 21:23

Koupit na co presne?
Navic je tu primo vlakno o trezorech...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2402 » stř 8. črc 2020, 21:43

oba jsou certifikované jako skříně do 10ks



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#2403 » čtv 9. črc 2020, 20:31

dobrej, tak jsme pročetl všech 160 stranek a napadlo mě :
pokud někdo řeši trezorovou mistnost k domu a nema sklep, dřevostavby,... (byla před lety otazka)
zkuste se poptat na prefabrikované domky/trafostanice
je to odlity pěkný kus betonu , dveře jsou až asi na zámek docela bytelné a zalít tam trezorové by nemusel byt problém. přiveze to auto a na 2x se to jeřáb složí - střecha se sundavá. různé rozměry a domluvit bez "oken"
znam to jako uživatel. provizy nečekam, radeji nedam ani odkaz



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#2404 » čtv 9. črc 2020, 20:56

hackerjack píše:...
Je docela škoda, že Safetronics řada NTR končí vnitřní výškou 960mm. Není určena primárně pro zbraně. Kdyby nabídli NTR s vnitřní výškou alespoň 1120-1150, okamžitě bych do něj šel. To by byl ideální a cenově rozumný trezor I.BT i pro 3-4 kusy ne příliš dlouhých dlouhých.


Mne se NTR taky moc libil. :P Nakonec jsem to vyresil tak, ze dlouhe zbrane jsem umistil do trezorove skrine WSA B6 (15 RU, 6 dlouhych), pro kratke jsem si udelal magneticke drzacky a mam je v zakoupenem NTR-13-80 (80cm vyska) ktery ma tu 1. bezp.tridu. V obou trezorech zbyvalo hodne mista na hromadu streliva a dalsi veci. Mam stesti ze se nemusim stehovat a ze mam dost mista na dva trezory, je to takhle velmi variabilni reseni.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2405 » sob 18. črc 2020, 14:20

Potenciálně blbý dotaz, nebo kontroverzní téma. Pokud ano, rovnou se omlouvám :D

Může mít druhý z partnerů v domácnosti přístup do trezoru, čímž se významně zvyšuje jejich šance na efektivní NO v případě vloupání, kdy nejste doma? Aplikuje se v tom případě § 59 o svěření zbraně, nebo je takový postup proti § 58 (Zabezpečení zbraní a střeliva)?

V případě, že je v domácnosti více držitelů ZP, má každý vlastní trezor? Nebo § 58 nebrání společnému uložení? Co když si druhý z partnerů ublíží vaší zbraní?



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#2406 » sob 18. črc 2020, 14:38

Právně čisté řešení pro zbraně kategorie B je povolení k držení/nošení zbraní toho druhého. 200 CZK/kus.
Pokud partner/ka nemá ZP, nelze "svěřit" bez dohledu.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#2407 » sob 18. črc 2020, 17:00

Presne tak, vyridit povoleni. Je to trocha papirovani, ale hodi se to pak i v alsich situacich napr. kdyz jeden z partneru chce odejit ze strelnice drive, ale druhy chce dostrilet nejakou jeho zbrani.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2408 » sob 18. črc 2020, 21:29

Ak ste v dome viacerí držitelia ZP, tak určite ako píšu ostatní - zájsť na políciu a požiadať o "nákupká" akurát tam zaškrnúť len o nosenie / držanie a nie vlastnenie tých zbraní. Potom kľudne a legálne stačí jeden spoločný trezor, inak treba podľa správnosti trezory dva (pokiaľ máte viac ako 2 zbrane na osobu). Riešilo sa to potom tak, že si budete požičiavať zbraň a aj jej preukaz - na to nezabudnúť. Niekto doporučuoval pre istotu mať so sebou aj to nákupné povolenie (potvrdené, nie žiadosť) ale to je myslím zbytočné. V CRZ si to overia.

Ak jeden ZP má a druhý nie, tak nech si ho dorobí. Ak fakt že nie, tak by som zvážil toho druhého naučiť strieľať a bezpečne manipulovať (ale fakt precízne). A následne ho samozrejme poučiť, že nemá zmysel aby skúšal otvoriť trezor. Že kód určite neuhádne a nech ani neskúša zadať rok svadby od zadu, alebo nech nehľadá náhradný kľúč pod miskou kaktusu v kuchyni. Pretože tam ten kľúč samozrejme nebude a ani ten kód taký nebude, aby náhodou niekto nemal pocit že by som nahováral na nejaké obchádzanie zákona alebo tak.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2409 » pon 20. črc 2020, 11:36

:D dík všem



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#2410 » sob 25. črc 2020, 13:19

Mám takový všetečný dotaz, pokud vlastním trezor na 10 zbraní a začnu vlastnit např. celkem 11 zbraní, tak aby byly naplněny veškeré zákonné náležitosti, když si pořídím např. další certifikovaný trezor do 5 zbraní, bude vše vyhovovat? Tudíž budu mít 2 certifikované trezory?? Nebo je třeba tuto záležitost řešit jinak?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2411 » sob 25. črc 2020, 14:14

Ano, takto to rozdělit legálně lze.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#2412 » sob 25. črc 2020, 22:36

Crawn píše:Mám takový všetečný dotaz, pokud vlastním trezor na 10 zbraní a začnu vlastnit např. celkem 11 zbraní, tak aby byly naplněny veškeré zákonné náležitosti, když si pořídím např. další certifikovaný trezor do 5 zbraní, bude vše vyhovovat? Tudíž budu mít 2 certifikované trezory?? Nebo je třeba tuto záležitost řešit jinak?

"Certifikovaný trezor do 5 zbraní" je trochu zavádějící pojem, nejnižší certifikace je na 10 zbraní. Že má rozměry a vnitřní uspořádání na 3 nebo 5 dlouhých tě nijak neomezuje v tom mít v něm deset zbraní, ať už dlouhých naskládaných tak nějak "prasecky", nebo krátkých. Tu právní možnost 10 zbraní a 10 000 nábojů tam prostě máš. Pokud máš dvě skříně na zbraně s nejnižší certifikací (10 zbraní a 10 000 nábojů), máš legální kapacitu na uskladnění 20 zbraní a 20 000 nábojů.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2413 » sob 25. črc 2020, 23:10

Golem: ano, to je problem, ze skrin je casto stavena na 5 dlouhych a napisou certifikace do 5 zbrani a skrinka zadnou certifikaci vlastne ani nema.
Crawn: dej si pozor at to ma normalni cert na 15RU, pak je to automaticky do 10zbrani a 10000... a zalezi na tobe jak to tam naskladas.
Jinak anoi, od 15RU, pres sejf do 20 zbrani to muzes skladat jeden za druhym jak psal Sud.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#2414 » sob 25. črc 2020, 23:50

To jsme si asi nerozuměli.
Já píšu o skříni certifikované na 10 zbraní/10 000 nábojů, která je malá, stavěná třeba jenom na pohodlné uložení tří dlouhých, ale certifikát platí na 10 zbraní/10 000 nábojů. V podstatě to, co jsi následně sám zopakoval ve druhém řádku. ;)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#2415 » sob 25. črc 2020, 23:52

Golem píše:To jsme si asi nerozuměli.
Já píšu o skříni certifikované na 10 zbraní/10 000 nábojů, která je malá, stavěná třeba jenom na pohodlné uložení tří dlouhých, ale certifikát platí na 10 zbraní/10 000 nábojů. V podstatě to, co jsi následně sám zopakoval ve druhém řádku. ;)

EDIT: nebo ve třetím, podle zobrazení... 8-) Zkrátka tvoje reakce na Crawna...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů