Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#2476 » čtv 29. říj 2020, 13:33

morepower píše:Mám dobrou zkušenost s tímhle světlem....


Mohu potvrdit, mám 3 ks ve dvou různých trezorech a fungují v pohodě.

Navíc se určitě vyplatí v trezoru bílý nebo světlý vnitřní nátěr, jinak to žere světlo a je tam blbě vidět.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#2477 » čtv 29. říj 2020, 19:39

LIDL máva občas v akcii batériové LED svetlo na mikrotužky so senzorom - stačí na držiak prilepiť magnet a cvaknúť na vhodné miesto do trezoru - rozsvecuje sa prakticky okamžite po otvorení dvier, zhasne po nejakej polminúte keď sa nič nehýbe - baterky alkalické v ňom vydržali rok.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 537

Příspěvek#2478 » sob 31. říj 2020, 09:50

Dobrej nápad, objednávám. Dokonce jsme našel i pár dodavatelu Spain a PL to znamená bez dohadování.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2479 » sob 7. lis 2020, 10:26

Moje dnesni zkusenost opět potvrzuje co říkám pořád, až tu zas někdo bude řešit velikost trezoru, tak ano, kupte ten největší nebo se naučte dobře tetris... znova jsem přeskládával a znova litoval, že jsem první trezor nekoupil hned velkej :roll: abych pomalu kupoval další trezor, a to mohlo být střeliva za něj .... :evil:



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#2480 » sob 7. lis 2020, 14:43

KUL píše:Pokud je trezorová místnost s trezorovými dveřmi tř.I. Zde může být více jak 20zbraní a 20.000 nábojů
Akorát nezapomenout na elektronické zabezpečovací zařízení.
kk: Nic si z toho nedělej, já jsem už dávno postoupil z fáze "hromadění zbraní a střeliva" do fáze "hromadění trezorů".



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#2481 » sob 7. lis 2020, 21:11

Piggy: Díky za upozornění. Pokud to je, ale míň tak ta zabezpečovačka není nutná, že?



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#2482 » ned 8. lis 2020, 09:48

Přesně tak. Je to podrobně rozepsané v par. 58 ZoZ.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2483 » úte 17. lis 2020, 15:29

Pěkné odpoledne přeju.
Vybírám si skříň/trezor a pro pročtení cca 20 stránek zde mám vybrané takové, které jsou certifikované do 10 zbraní. Kapacita 5-6 dlouhých + přihrádky.
Rozhoduji se mezi těmito:
1. https://www.zbranovetrezory.cz/ZJ74VAR- ... etle-seda/

2. https://www.saffort.cz/safetronics-maxi-5-pme-k-seifas

3. https://www.saffort.cz/kombinovany-trez ... est-zbrani

Trezor primárně kupuji z důvodu bezpečné uschovy proti nenechavým rukám dětiček.
Právě z toho důvodu bych rád skříň/trezor s elektronickým zámkem.
Jaké jsou Vaše zkušenosti klíč vs elektronický zámek a děti?

Máte někdo zkušenosti s výše uvedenými trezory/skříněmi?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2484 » úte 17. lis 2020, 16:02

Uvedené trezory neznám, mám trezor od www.jinova.cz a jsem spokojený, přijedou nainstalují a je to.
Rozhodně mohu doporučit elektronický zámek, proti mechanickému je to mnohem pohodlnější, zvláště když se používá často. Klíč je fakt pakárna, to bych nebral vůbec.
Zvaž kapacitu, nafukovat se nedá a kromě zbraní tam budou náboje apod.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#2485 » úte 17. lis 2020, 16:10

Rozhodoval jsem se mezi klíčem a El zámek. Mám El zámek. Zaplať pán bůh za to. Doporučuji.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#2486 » úte 17. lis 2020, 16:18

Safetronicsov som odskusal viacero, niekolko este v rodine mame (boli nejake upgrady a presuny :D). Celkovo som s tym spokojny. Elektronicky zamok rozhodne, kluce su bezpecne ulozene ako rezerva pre pripad vypadku. Zamok vydrzal u mensieho (baterie AAcka) nieco cez dva roky casteho otvarania kym zacal hlasit ze slabnu. Tie vacsie (tusim baterie Ccko) su tam stvrty rok bez vymeny.

Jedina vyhrada - pokial je to model co nema kryt na baterie sroubovaci, tak si ho ako poistku prelep paskou (klasicky ducktape). Raz sa mi stalo ze som sa fakt ponahlal a buchol viacej dvermi a vyletel a baterie sa vysypali ... takze som musel vytahovat kluce. Ale to sa mi stalo len raz :).

Zopakujem doporucenie ako kolegovia hore - najvacsi co si mozes dovolit - a dtto aj pri kvalite, aj ked aj tie zakladne su robene pekne.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2487 » úte 17. lis 2020, 16:22

Děkuju moc za postřehy a zkušenosti.
Trochu i bojuju s místem a nechce se mi do patra tahat cca 200kg mrchu :)

Rozhodně půjdu cestou el.zámku, Vaše zkušenosti mne jen utvrdili v tom, co jsem si myslel.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2488 » úte 17. lis 2020, 18:49

Hombleman:
- rozhodně elektronický zámek
- zvaž taky výšku trezoru podle zbraní, které asi budeš chtít → do trezoru 125cm se ti nemusí dlouhá vejít přes ty rantly po obvodu (mosin, dlouhá brokovnice,...)
- zvláštní zamykací schránka uvnitř zamykacího trezoru je zbytečnost (pokud není extra důvod)
- dostat dovnitř počet uváděných zbraní je strašnej tetris, realita bývá klidně půlka

malá rada na závěr..kup co největší, co se ti vejde (do rozpočtu i do baráku), beze srandy ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#2489 » úte 17. lis 2020, 19:04

Hombleman: Pokud máš děti, tak za mě rozhodně el. zámek. Nevěřím, že lze mít doma někde klíč tak, aby ho děti v určitém věku nenašli. Osobně mám trezor s el. zámkem i klasickým zámkem na klíč. Ale klíč mám uložený v práci, kdyby náhodou došlo k poruše el. zámku.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2490 » úte 17. lis 2020, 19:31

Ten el.zámek, to jsem taky i po Vašich zkušenostech zvolil jako jedinou varinantu.
Děti jsou neskutečně všetečný.

Co se týká velikosti, nějak si to všelijak počítám a taky si říkám, že s těma přihrádkama se udávaný počet dlouhých horko těžko vleze. Jinak, zatím jediná dlouhá tam bude odpočívat AKM, to se do 1 250mm vejde.
Ale určitě k ní časem pribudou další platformy.

Když tu čtu Vaše postřehy, snad by bylo jednodušší si koupit dveře a udělat si trezorovou místnost :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů