Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#3406 » sob 9. bře 2024, 19:56

Ano, je všeobecná shoda, že se posuzuje v každém objektu zvlášť. Akorát bude asi "vhodné zabezpečení" jiné v bytě a jiné na chalupě na samotě u lesa, kam několik týdnů či měsíců nezajedu.
Certifikace mě akorát ujišťuje, že odolnost vyhovuje požadavkům a nemusím se s ní zabývat.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#3407 » sob 9. bře 2024, 21:02

Diky vsem za odpovedi a potvrzeni spravnosti dojmu.

Nejde mi ani tak o uskladneni vyssiho poctu zbrani, tech vic jak 20 nemam. Spise se jedna o zabezpeceni vetsiho mnozstvi streliva, kde v pripade tridy I. je to zajimavych 20 000 ks a pri dvou takovych trezorech lze udelat uz relativne zajimave zasoby.

ad trezorova mistnost - to by samozrejme byla idealni varianta, ale uz pred lety jsem to zavrhnul jednak z duvodu celkovych nakladu (a dneska by to bylo jeste uplne nekde jinde) a pak taky proto, ze mistnost, ktera by pro jeji zbudovani pripadala v uvahu, je pro tyto ucely prilis velka a je pouzivana i na jine veci a jinymi cleny domacnosti. Ovsem pokud bych nekdy nahodou stavel barak, samozrejme tam trezorova mistnosti bude :geek:



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#3408 » sob 9. bře 2024, 21:20

Ja trezorovku mam, myslel jsem na ni pri navrhu baraku, utopil jsem ji pod zem a taky se na ni nejak zapomnelo v dokumentaci a pri kolaudaci... nojo, no, stane se. Nicmene, alfa a omega je, mimo odvetrani (obvykle potreba pretlakoveho vetrani), mit solidni dvere. Cili, vetsinou na miru.



nn
Příspěvky: 64

Příspěvek#3409 » sob 9. bře 2024, 22:01

Z jakého důvodu potřebuje trezorová místnost odvětrání? Jsem laik :roll: .
Mam v baráku místnost, která by šla zřejmě předělat na trezorovku, jen nevím jaké jsou všechny souvislosti a problémy s tím spojené.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#3410 » sob 9. bře 2024, 22:25

nn: odvetrani? napadaji me: udrzeni stale urovne vlhkosti, práce s chemií při čištění, přebíjení, případně odlévání olova, atd.
Pokud to chceš jen jako trezor k uložení, odvětrání bych nehrotil.

MojeTikka: ses dobrej ;)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#3411 » ned 10. bře 2024, 10:04

Utopení pod zem je velkorysé a dokonale bezpečné řešení prinašející řadu starostí. Udělat DOBŘE bílou vanu je finančně náročné řešení. Řada majitelů/stavebníků potom řeší 100centní vlhkost. Daleko snažší je např. viz dotaz "nn" obětovat ložnici. Hold potom člověk nemá 4 ložnice, ale jen 3, případně jeden z kanclů ve firmě. V běžné nadzemní místnosti potom bez problému nám 40-45 procent přirozené relativní vlhkosti. Souvislosti viz příslušná legislativa, ale není to nic dramatického. Pár desítek kubíku betonu, trezorové dveře a v případě okna odpovídající mříže. Zbraně držené v trezorech jsou neštasné, vystresované, špatně střílí a stejně neštastný je i jejich majitel. Není nad posezení s kamarády uprostřed tzrezorovky, drink a nekonečné diskuze :-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#3412 » ned 10. bře 2024, 12:26

Přesně. Když trezorovku, tak jedině hybrid kulečníkové místnosti, kina a baru... A když zapomenutou ve sklepě, tak v jednom kuse pod celým domem včetně aspoň 5m širokého a 3m vysokého slepého tunelu neomezené délky.



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#3413 » ned 10. bře 2024, 20:05

Tak teď budu na základě tohodle popisu shánět "trezorové" garážové vrata. Moje "man cave" by snesla tento upgrade :-D



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#3414 » ned 10. bře 2024, 21:44

kk píše:nn: odvetrani? napadaji me: udrzeni stale urovne vlhkosti, práce s chemií při čištění, přebíjení, případně odlévání olova, atd.
Pokud to chceš jen jako trezor k uložení, odvětrání bych nehrotil.


DesertEagle to v podstate trefil, v utopene mistnosti muzes bojovat s blbe nastavenym rosnym bodem. No a pretlak proste proto, ze je to i mistnost k uteku a ochrane, takze aby mne nekdo nevykouril (myslim z te mistnosti, ne v te mistnosti :) ). Uvnitr s chemii nedelam.

Me se to podarilo udelat dobre, zvenku to bylo pred obsypem obaleno tlustym extrudakem a veskere izolace jsou z dvojite tluste protiradonovky, takze patnact let po vystavbe je uvnitr naproste sucho. Mel jsem puvodne i zachvaty tam resit nejaky tunel pro strileni, chtel jsem to delat z betonovych odpadnich rour, ale pak jsem se snesl na zem s tim, ze on neni az takovy problem si nekde normalne zastrilet, tak proc se s tim doma mordovat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#3415 » pon 11. bře 2024, 10:02

Tikka: vidím, že uvažujeme podobně, uniková místnost s přetlakováním, které v celkových nákladech už jen technickou třešničkou. Hašení CO2. Současné počasí na planetě mi děla problém i v garažích. V Noci je např. kolem nuly a přes den 15 stupnů. Všechno kovové je doslova utopené rosným bodem.
Shotgun: dvojkřídlé trezorovky no problém a jsou v nabídkách některých firem. Jen nevím zda ti bude chutnat cena od 200tis.up.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#3416 » pon 11. bře 2024, 20:25

Mam v suterenu v podzemi chodbu dlouhou 12m uprostred domu a uz bydlim sam :)



expres
Příspěvky: 618

Příspěvek#3417 » pon 11. bře 2024, 20:29

Ahoj, koukni na trezorove dvere Tuza. Dela i dvoukridle a cca 100k vice, velke. Prijdou mi fajn i uzke jednokridle 70' za 43k. Jako "panicroom" ci jak se to jmenuje a trezorova mistnost dobra cena. Zrovna se chystam na rekonstrukci. Dost si s tou myslenkou pohravam, neb mi tam zbude "mistnost na vic" :D



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#3418 » pon 11. bře 2024, 21:39

Před časem tu Dastin dal fotky své soukromé střelnice pod barákem, včetně trezorovky. viewtopic.php?f=57&t=2230&p=161075#p161075

Destructor: Ono se to nezdá, ale ze sklepa je to dost slyšet ven a sousedi jsou často kur*y bonzácké.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#3419 » úte 12. bře 2024, 06:32

Před mnoha lety jsem viděl "střelnici" na půdě starého činžáku. V jednom rohu něco jako kadibudka odhlučněná polystyrenem coby střelecké stanoviště a v druhém podobná boudička, na zdi plát tlustého plechu s navařeným odřezkem ocelové roury coby dopadiště. Nic moc slyšet nebylo.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#3420 » úte 12. bře 2024, 09:10

Pokud má sklep 0,5m betonové stěny/stropy, tak nic slyšet už moc nebude :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti