Trezor v zahradním domku



Loboo
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » čtv 12. říj 2023, 09:21

Ahoj ve spolek,

rád bych si pořídil menší trezor na zbraně min. 15RU (cca na 5 zbraní mix dlouhé/krátké), ale bohužel doma trochu bojuji s místem. Napadlo mě tedy, že bych ho dal do zahradního domku. Je to zahradní domek z klasických dřevěný palubek, trezor by byl kotvený do základové desky. Proto aby se někdo dostal dovnitř musí tedy překonat branku(FABka)/případně plot, pak samotný zahradní domek (opět FABka). Dále mám dvě kamery se vzdáleným dohledem a záznamem (uvnitř a venku) a čidlo hlásící otevření dveří. Zároveň mám domek asi 3 metry od okna bytu, takže na něj vidím.

A teď k otázkám:
1) Je z pohledu zákona toto akceptovatelné řešení? Přijde vám to jako bezpečné řešení?
2) V domku se střídají teploty a samozřejmě i vlhkost - izolace je minimální. Hrozí nějaké reznutí zbraní, či vlhnutí střeliva?

Díky všem za rozumné komentáře!
Naposledy upravil(a) Loboo dne čtv 12. říj 2023, 09:39, celkem upraveno 1 x.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#2 » čtv 12. říj 2023, 09:22

Zákonu to nepodporuje

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#3 » čtv 12. říj 2023, 10:07

Zákonu to neodporuje, počasí ano. V teplotách kdy je v noci 5 stupnů (aktuálně) a přes den i 20 nastane děsivá kondenzace. Tomu bohužel nezabraníš ani kilama Silici. V jedné z dílem s tím bojujeme, bohužel naprosto bez uspěchu.



Loboo
Příspěvky: 9

Příspěvek#4 » čtv 12. říj 2023, 12:13

DesertEagle píše:Zákonu to neodporuje, počasí ano. V teplotách kdy je v noci 5 stupnů (aktuálně) a přes den i 20 nastane děsivá kondenzace. Tomu bohužel nezabraníš ani kilama Silici. V jedné z dílem s tím bojujeme, bohužel naprosto bez uspěchu.

Tak přesně toho sem se bál... ty změny tam jsou fakt rychlé, stačí aby zasvítilo a teplota letí hned nahoru. Ještě to přehodnotím. Každopádně díky za info.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#5 » čtv 12. říj 2023, 12:50

rychlé, stačí aby zasvítilo a teplota letí hned nahoru ... (...) ... ==> kondenzace technicky souhlas.

Připomenu kdy se na předmětu sráží vlhkost: když předmět je v okolním prostředí, kde prostředí (vzduch) má vyšší teplotu než teplotu rosného bodu a kde předmět má nižší teplotu než teplotu rosného bodu.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#6 » čtv 12. říj 2023, 13:20

Rosný bod je závislý nejenom na teplotě, ale i na tlaku. Dokonalé utěsnění krytu tak kondenzaci paradoxně zhoršuje. Voda se dovnitř dostane vždycky, ven nikdy. U skříní to řešíme kondenzačním ventilem na vyrovnání tlaků (nebo malou dírkou vespod krytu, ale pššššt!). U trezoru nemám tušení.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#7 » čtv 12. říj 2023, 15:53

Trezor, pomkud k tomu neí uzpůsoben, tedy do MOKRA, je netěsný. Z několika důvodů: Utěsnit trezor může způsobit nemožnost jeho OTEVŘENÍ z důvodu vzniku PODTLAKU.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#8 » čtv 12. říj 2023, 16:50

Malé topení v trezoru by mohlo řešit problém s vlhkostí v kůlně. Zase na druhou stranu, mám na chatě takovou garáž a kůlnu taky, přičemž se mi nezdá, že by v nich rezly věci. Takže jestli ti taky nereznou...

Navíc do budoucna by se dala k baráku přistavět trezorová místnost.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#9 » čtv 12. říj 2023, 17:39

prd místo, stará doma nechce zbraně :-)

a tak je strčíme do nejlíp chráněné budky z palubek na zahradě :-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#10 » čtv 12. říj 2023, 18:00

To je problém... My šťastlivci měli zbraně dřív než staré trvalky. Pak je to o dost jednodušší.
Držím palce, aby to dopadlo podle přání všech a nějaký nenechavec nevyužil toho, žes tu popsal, kudy a jak k tvým zbraním.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#11 » čtv 12. říj 2023, 18:49

Nojo, za časů mojí "trvalky" bych si ani neudělal zbroják. Podařilo se až po tom, co péči o ní převzal jiný odvážlivec.
Dneska moje dcera nepouští svojí drobotinu ke mě do ložnice, protože je tam trezor. A to není žádná antigun.
Jediný řešení je, vzít trvalku na střelnici a pak jí přesvědčit, aby si udělala zbroják.
Chápu, je to složitější, než palestinský problém, ale alespoň bych to zkusil.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 540

Příspěvek#12 » pát 13. říj 2023, 08:04

To Jirka: ani tohle občas nefunguje. Ve sklepě mám mikro plastový rozvaděč pro řízení čerpaní sběrné jímky. Logika byla, udělám dile dírku 2mm, aby kondenzát případně odtekl. Naprostá chyba, tou 2mm dírkou to nasalo vlhkost, tišták orosilo a elektroniku zabilo.Vyměněno za skřínku bez dírky a OK. Ano, také bych tomu nevěřil.



Loboo
Příspěvky: 9

Příspěvek#13 » pát 13. říj 2023, 08:05

gunman píše:prd místo, stará doma nechce zbraně :-)

a tak je strčíme do nejlíp chráněné budky z palubek na zahradě :-)


Ano, i to je částečně důvod :D :D :D , ale hlavní je opravdu ten boj s místem.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 287

Příspěvek#14 » pát 13. říj 2023, 08:51

JirkaCV: Já když jsem viděl její první reakci na to, že si chci udělat papíry, tak jsem myslel, že je konec. Absolutní hrůza a radikální ne, nic takového nesmí doma být! Udělal jsem si papíry a slíbil, že je mám jen pro případ "co kdyby".

Hele, ale i takhle strašný začátek, který vypadal úplně beznadějně, když se tomu dá čas a nic se netlačí násilím, se dá vyřešit. Dneska už má za sebou několik návštěv střelnic, koupili jsme trezor, když ráno slyší pípat kód tak se už neděsí a neptá se, co hrozného očekávám. Když jdeme ven spolu, tak ze začátku byla furt nervózní, že někdo zavolá policii že si toho na mě všimne, a bude muset být u toho jak to vysvětluju... No tohle už je taky pryč. Dneska už jsme na tom tak, že když šla do banky pro velkou hotovost, tak si sama řekla, abych ji doprovodil a vzal si s sebou pistoli. Tak sláva, jen je třeba udržovat zdravý postoj.

Jestli je zahradní domek odpověď na manželčinu hoplofobii, tak se obávám, že to bezpečnost snižuje stejně, jako když jsem já schovával kvér pod postelí. Lepší je to teď, kdy je doma oficiálně trezor. Pokud máš jakoukoliv možnost, jak zbraně ubytovat vevnitř v domě, tak ten nápad s tou boudou pusť z hlavy.



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#15 » pát 13. říj 2023, 14:02

Mi se domů běžný stojací trezor taky nevešel, ale vyřešil to šuplíkový s certifikátem 15RU. Existuje verze pod postel (na dlouhé), já jsem šel cestou menšího, který má přesně šířku běžné skříně a ta stojí na něm, toho si skoro nikdo nevšimne. Vejde se tam dlouhá do cca 65 cm a krátké.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti