Zbrane v trezoru v garazi?



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » pon 25. pro 2023, 10:42

Zdravim,
v zakone je i samostatny obekt zabezpeceny dle provadecich predpisu.
Je mozne mit tedy zbran, jednu max dve, v garazi v trezoru? Je v to takova ta v suterenu v panelaku a ja bydlim v 6. patre. Byly by to revolvery, takze bubinky bych nosil i nahoru.
Vrata jsou zanovni drevena pobita zevnitr plechem. Dva zamky+ten trezor by byl. Je to de-iure pripustne. Nikdo preci take neni porad doma, aby mel neustale flinty pod dozorem (nakup, prace, sport....). Nebudu preci tahat 22 karabinu na 12 sluzbu do nemocnice, nebo kdyz si pujdu zajezdit na inlajnech.
Garaz je temperovana od prochazejiciho topeni, takze i idealni na skladovani, v zime 15° a v lete 25°. Je v ni cely rok auto a je tam i odstavene na zimu, aby se mazlik nenasoloval. Takze v zime se tam zadna solna komora z toho nestava, ze by odpadaval snih z auta.
Diky



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#2 » pon 25. pro 2023, 10:50

Revolvery a karabina jsou podle mě už nejméně tři.
Nemyslím, že by zbraně uložené v trezoru podle zákona v garáži by bylo proti něčemu.
Jenom dvě připomínky:
Odnést válec revolveru nestačí, rám zbraně je taky hlavní část a nahlíží se na něj jako na zbraň celou.
Nehrozí riziko, že se po domě rozkřikne, co tam máte? V dnešní době by to mohl být problém.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#3 » pon 25. pro 2023, 10:56

Tohle dělají jenom chlapi, kteří mají doma semetriku, který nestrpí zbraně v bytě. Nikdo jinej takovýhle krkolomný řešení nevymýšlí :-)

Ano, legální je mít zbraň v garáži, ale proč to dělat?



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#4 » pon 25. pro 2023, 10:58

Samostatný objekt je něco jiného.
"Trezor" či častěji běžná certifikovaná skříň na zbraně v garáži, sklepě nebo na chalupě vyhovuje zákonu.
Netroufám si ale hodnotit, jak by to bylo v případě sklepní kóje obvykle bez vlastních dveří a pod společným uzamčením.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#5 » pon 25. pro 2023, 11:24

Pokud od te garaze nema klice kdekdo, pak bych nevidel problem.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#6 » pon 25. pro 2023, 11:33

Klíče od bytu taky mívá "kdekdo" a málokdo v tom vidí problém.
JirkaCV píše:Revolvery a karabina jsou podle mě už nejméně tři.
Obyčejná zbraňová plechovka je na deset.
JirkaCV píše:Odnést válec revolveru nestačí, rám zbraně je taky hlavní část a nahlíží se na něj jako na zbraň celou.
Jak "nestačí"? Vždyť tam ty revolvery může nechat celé.
gunman píše:Ano, legální je mít zbraň v garáži, ale proč to dělat?
Důvody lze míti různé ;)



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#7 » pon 25. pro 2023, 11:57

I klice od trezoru muze mit kde kdo. Narizeni mluvi o pozadavcich na odolnost skrine (atd.), ne o schovani klice.
A mame na to i jedno soudni rozhodnuti, kdy byla osvobozena zamestnankyne, ktera sice veci zamcela do trezoru, ale klic nechala v supliku.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#8 » pon 25. pro 2023, 13:19

gunman píše:Tohle dělají jenom chlapi, kteří mají doma semetriku, který nestrpí zbraně v bytě. Nikdo jinej takovýhle krkolomný řešení nevymýšlí :-)

Ano, legální je mít zbraň v garáži, ale proč to dělat?


Tak strikní bych nebyl. Pokud ta garáž není jen garáž, ale spíš gun room se stolem na čištění, s přebíjením, s uskladněním všech věcí související s koníčkem nebo třeba s posezením pro přátelé… to mi dává velký smysl. Potom jen blázen by si tahal trezor domů a zabíral s ním svůj životní prostor.)



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#9 » pon 25. pro 2023, 14:28

JirkaCV píše:Revolvery a karabina jsou podle mě už nejméně tři.
Nemyslím, že by zbraně uložené v trezoru podle zákona v garáži by bylo proti něčemu.
Jenom dvě připomínky:
Odnést válec revolveru nestačí, rám zbraně je taky hlavní část a nahlíží se na něj jako na zbraň celou.
Nehrozí riziko, že se po domě rozkřikne, co tam máte? V dnešní době by to mohl být problém.


V planu jsou max dve prave. Asi jsem to spatne napsal. Jedna dlouha revolveova 22 od Alfa Proj a pak se mi libi takove ty repliky z doby sever-jih, nejaky takovy kapesni kanon 44.
No a jak tedy jinak deaktivovat revolver. Myslel jsem, ze to je na stejne urovni, jako vyndat uzaver. Asito neni uplne cajk, ale lepsi urcite nez nic.
Spis by byl problem, ze chodim ve vytahu s placatym kufrikem, toby mohli mit starosti. Kdyzto povezu v aute tak s autem zajedu do garaze a nakladam a vykladam to tam. A v zime do jineho auta jsou vsichni zvykli, ze vecne nmtaham z garaze hojekovou vystroj a bezky ve vaku. Takbych mel jeden vak/tasku na flintu.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#10 » pon 25. pro 2023, 14:33

No, znám myslivce, kteří závěr uklízí do trezoru a zbytek pušky pod postel.
Ale košer to opravdu není.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#11 » pon 25. pro 2023, 14:36

gunman píše:Tohle dělají jenom chlapi, kteří mají doma semetriku, který nestrpí zbraně v bytě. Nikdo jinej takovýhle krkolomný řešení nevymýšlí :-)

Ano, legální je mít zbraň v garáži, ale proč to dělat?


Doma ma akorat dva Civavaky, tem je to fuk. Rvat love do auta a sportu je vic zazitku a levnejsi nez zenska doma na stalo :lol: Navic smeny v nemocnici nicemu vaznejsimu ani moc nesvedci.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#12 » pon 25. pro 2023, 14:43

Aris píše:
gunman píše:Tohle dělají jenom chlapi, kteří mají doma semetriku, který nestrpí zbraně v bytě. Nikdo jinej takovýhle krkolomný řešení nevymýšlí :-)

Ano, legální je mít zbraň v garáži, ale proč to dělat?


Tak strikní bych nebyl. Pokud ta garáž není jen garáž, ale spíš gun room se stolem na čištění, s přebíjením, s uskladněním všech věcí související s koníčkem nebo třeba s posezením pro přátelé… to mi dává velký smysl. Potom jen blázen by si tahal trezor domů a zabíral s ním svůj životní prostor.)


Presne tak to zamyslim. Rovnou se tam o to i starat a nemuset si delat bordel a smrad doma. Pekne vsechno na jednom miste. Mam tam prave takhle uz udelane veci na udrzbu inline brusli a v zime na udrzbu bezek. Oboje ma sve supliky/skrinky.
Navic lepsi nez to tahat ve vytahu, kde je kazdy zvedavy. Dneska je jina doba. Tatka chodival klidne po schodech s kulovnici pres rameno, kdyz jsem byl maly.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#13 » pon 25. pro 2023, 14:50

JirkaCV píše:No, znám myslivce, kteří závěr uklízí do trezoru a zbytek pušky pod postel.
Ale košer to opravdu není.


Pod postel ne, ja mam rad vsechno uklizeny a kdyz ma vse sve misto.
Myslel jsem to spis kdyby nahodou, aby to nebylo oboje u sebe a nestacilo jen nandat naboje. Tezko nekdo chodi s presnym typem bubinku, nebo by to bez nej hur prodaval jako corku nekde.



Junqueira
Příspěvky: 9

Příspěvek#14 » pon 25. pro 2023, 14:53

Diky vsem za reakce, potesilo me, ze to bude vyhovovat. Urcite toto vlakno pomuze i dalsim, kteri smysleji podobne a nemaji svuj dum, kde by to mohli mit treba v dilne nebo technicke mistnosti ;-)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 803

Příspěvek#15 » pon 25. pro 2023, 15:50

Jen teda počítej s tím, že bubínky a ostatní hlavní části zbraně, které si odneseš do bytu, musíš mít taky zabezpečené podle zákona. U více jak 2 ks to pak znamená nákup dvou plechovek. Jednu v garáži a druhou v bytě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů