"Zabezpečení" zbraně v autě

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 24. úno 2012, 19:48

Počet krádeží na D1 klesá, zloději však mají nové fígle

Že auto není trezor (obzvlášť v případě zbraní) víme všichni. Ale zejména při cestě na závody s dlouhou zbraní nebo na různé srazy není reálné mít zbraň(e) stále u sebe a některým situacím (prázdná nádrž, prázdný žaludek, plný močák, ...) se není dost dobře možné předem vyhnout.

Jak by policie nahlížela na takovéto vykradení auta u pumpy? Občas mám poměrně strach jen jít dovnitř zaplatit benzín, natož si odskočit, a nechat auto bez dozoru :oops:

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#2 » pát 24. úno 2012, 20:19

Podle mého názoru by na to asi příliš pozitivně nehleděla :oops: Osobně bych u delší cesty nejspíš předem vyndal hlavně z krátkých a závěry z dlouhých (ale nenapadá mne co s revolvery), které bych si prostě vzal (třeba i v taštičce) sebou i na ten záchod. Myslím si, že by i takováto relativní snaha byla pro vyšetřovatele krádeže jisté (otázkou samozřejmě je nakolik bezvýznamné) plus pro mne ... fakt je, že osobně v takovém případě mám obě své krátké u sebe na opasku (ale chápu, že většina má těch zbraní víc než-li já), takže u mne by šlo jen o tu jednu dlouhou a tam by to "jistil" alespoň ten závěr v "kapse", který mám stejně trvale mimo zbraň v extra tresoru pro krátké ...

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 24. úno 2012, 21:18

Stačí, když budeš mít v autě zabudovaný trezor a když před opuštěním auta nasadíš aspoň jednu kvalitní vlastní botičku. Potom se můžeš s klidným svědomím krátkodobě vzdálit od auta. :lol:

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#4 » pát 24. úno 2012, 21:25

U benzínek zásadně parkuji přímo u stojanu. Všude tam mají kamery :mrgreen:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 24. úno 2012, 21:56

Tuareg, když se podívač na odkaz výše, tak vidíš, že mnohdy ani to neodradí.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#6 » sob 25. úno 2012, 06:34

g-relax píše:Stačí, když budeš mít v autě zabudovaný trezor a když před opuštěním auta nasadíš aspoň jednu kvalitní vlastní botičku. Potom se můžeš s klidným svědomím krátkodobě vzdálit od auta. :lol:

Nestačí to, musel by i tu botičku neoddělitelně ukotvit do asfaltu dle ČSN ;-) Co kdyby někdo přijel s odtahovkou? ;-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » sob 25. úno 2012, 11:56

Přesně tak: auto není trezor. Garantuju vám, že dotyčný pachtel se činem krádeže vloupáním dopouští trestného činu, ale majitel zbraně, který ponechá zbraň "nezabezpečenou" v autě se dopoušté minimálně přestupku proti zákonu o zbraních a střelivu. Nicméně bych chtěl všechny diskutující upozornit, že ne každá čerpací stanice je vybavena kamerovým systémem. Jiné benzínky jsou sice vybaveny kamerami, ale zajišťující buď jen přímý záznam bez archivace, nebo je systém nefunkční. A jiné benzínky kamery nemají vůbec. Jenže spoustě lidí jen stačí pouhé vědomí, že jsou tam kamery, ale že jsou nefunkční již nevědí. Bohužel i kolikrát sebelepší záznam kamerového systému NĚKDY je k ničemu, když dotyčný zloděj ví, jak na to. Takže na toto bych se vůbec nespoléhal. Chápu, že jsem některé nepotěšil, jiné překvapil, ale bohužel taková je realita. A je lepší to vědět hned, než později zaplakat nad "ztrátou" zbraně a být nasr..ý. Já převozy zbraní řeším tak, že nejezdím sám. Chápu, že u některých je to nemožné, ale potom je třeba plánovat dopředu všechny detily.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » úte 28. úno 2012, 23:50

Zajímavá situace nastává po všech mysliveckých honech. Místní odnesou domů a pak se vrátí, asi nejlepší varianta. Ostatní řeší rébus, vzít do hospody, nebo nechat v autě, v případě konsumace alkoholu jsou obě varianty špatné, a babo raď ???
Já všude jedu autem, tudíš piju nealko, zbraň dám do obalu a mám jí u sebe v hospodě neustále pod dozorem, což v autě nemám . Jak to děláte vy ?



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#9 » úte 15. kvě 2012, 10:00

Ahoj, já docela dost cestuju, tak mne napadlo pořídit si do auta něco takového. : http://www.autotrezory.cz/trezory/autot ... uta-cs-909 Co si o tom myslíte, případně používáte někdo něco na tenhle způsob? Cena je tam docela přijatelná a moje CZ 50, nebo CZ 83 by se do toho měli vejít.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#10 » úte 15. kvě 2012, 10:21

Ten zamek vypada podle fotky dost symbolicky (neco podobne vypadajiciho byvalo na pocitacovych skrinich pred 15 lety), ale treba klame telem...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » úte 15. kvě 2012, 10:25

pokud nemá certifikát tak je to totéž jako když ji necháš v kaslíku. A podle tý fotky má i podobnou "odolnost".



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#12 » úte 15. kvě 2012, 10:33

Na druhou stranu si říkám, že pořád lepší, než jí nechat jen v tom kastlíku, stejně když jdu třeba na oběd a pistoli nechci brát sebou, tak nikdy v autě nedokážu zabezpečit na 100%

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#13 » úte 15. kvě 2012, 12:10

Nevím jak vy, ale nošení zbraně bych asi přirovnal k hlídání malého dítěte. Odmyslete si prosím krmení, přebalování a pod. Nicméně když jedu s malým děckem někam např. na výlet a pod. a chci se někde naobědvat, nemohu (teda mohu, ale riskuji) ho nechat jen v autě. Taková skříňka (nebo trezorek) není sice špatná, ale co když mi ukradnou celé auto ? Co když jej blbě zaparkuju (bez rychlosti a ruční brzdy) a auto sjede někam do ... - toto jsem viděl 2x na vlastní oči před domem, kde je mírný kopeček, který oklamal již několik řdičů v domění, že je zde rovina. Zkrátka jednou jsem si tu zbraň vzal s sebou, tak ji tahám pořád. I na ten oběd. U krátké zbraně je výhoda lepšího "maskování", u dlouhé je to horší. Bez dozoru ji nechávám pouze v trezoru buď doma, nebo na střelnici. Chápu, že je to někdy na obtíž, ale když už jednou tu zbraň mám u sebe, tak musím být schopen se o ni řádně postarat.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#14 » úte 15. kvě 2012, 12:49

Ten zámek je fakt mizernej. Jde to velice jednoduše otevřít, a ta schránka ( neříkám tomu ani trezůrek, protože s toho nic nemá ) je jako konzerva, stačí vzít " otvírák " a je hotovo, a nejen to, ale i lanko je dost fórové ( větší pákovky štípnou i třmen vysacího zámku z boronové oceli. To tu bouchačku nech zrovna na sedadle, a má to stejnej efekt. Když v autě uvidí takovoudle schránku, tak si představí, žes byl vybírat z konta, tak JUST se ti do auta podívá.
Jestli se potkáme na závodech, tak ti to vysvětlím, myslím ten zámek, to je fakt hračka pro děti.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#15 » stř 16. kvě 2012, 08:38

matyman2 píše:Ahoj, já docela dost cestuju, tak mne napadlo pořídit si do auta něco takového. : http://www.autotrezory.cz/trezory/autot ... uta-cs-909 Co si o tom myslíte, případně používáte někdo něco na tenhle způsob? Cena je tam docela přijatelná a moje CZ 50, nebo CZ 83 by se do toho měli vejít.


než toto, tak raději tohle: http://www.mujnuz.cz/pro-strelce/skrine ... vault-200/
levnější a tipnul bych že odolnější (alespoň nějaké certifikáty to má), i když iluze bych si nedělal. přecvaknout lanko a odejít s celou skříňkou....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti