Zabezpečení dlouhé zbraně bez trezoru



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#16 » stř 18. čer 2014, 15:01

Především to zabezpečení není proto, aby měli policajti na návštěvě radost, nebo pro Váš dobrý pocit, že dodržujete zákony, ale pro případ, že by došlo k nějakému průšvihu. Až vám vyberou byt, asi se dost zapotíte při vysvětlování, že se vám ztratilo xx dlouhých ze šatní skříně a další hromada pistolí a revolverů ze šuplíku s fuseklema. Navíc, dost nerad bych pak přemýšlel, co asi s tím arzenálem provádí ti "potřební spoluobčané".

S těmi 4 zbraněmi to možná je ještě v mezích zákona, ale každému orgánu bude jasné, že je to jen s prominutím ojebávka. Zbytečně je tím vydráždíte, aby vás co nejvíc popotahovali, byť by třeba nemuseli, když by viděli korektní zabezpečení. Místo jedné z těch 4 bouchaček bych doporučil koupit certifikovaný trezor. Začínají už od 5 tisíc, což sice není zadarmo, ale i tak to snad našetří každý.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#17 » stř 18. čer 2014, 17:40

Myslím, že Aleš to řekl za nás za všechny, zbraně by měly být zabezpečeny ne(jen) proto, že to nařizuje zákon, ale hlavně zdravý rozum.

Ač nejsem moderátor, navrhoval bych vrátit se k tématu trezorů pod postel, OK?



Piggy
Příspěvky: 1901

Příspěvek#18 » stř 18. čer 2014, 18:00

Takže vážně: u dlouhé zbraně bych zkusil uvažovat i o "zvláštním uzamčeném zařízení" či dokonce vitríně, splňující požadavky vyhl. č. 338/2002 Sb.
Jenom aby to nakonec nebylo dražší než trezor.

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#19 » stř 18. čer 2014, 18:35

Rozhodně mi nejde o to, že by jsem chtěl obcházet zákon nebo ho zase do puntíku dodržovat. Jde mi hlavně o to, aby s tím nikdo nemohl komukoliv ublížit. Napadlo mě tu brokovnici zabezpečit tím, že bych třeba hlaveň zamkl do trezoru a na zbytek použil nějaký zámek na spoušť s přiděláním na zeď. Je to rozhodně nejlevnější možnost a zároveň lépe zabezpečený než opřená ve skříni za kabátem.

http://www.zbranovetrezory.cz/galerie/s ... chloss.jpg
http://www.hermes.sk/sub/hermes.sk/shop ... 1349033552

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#20 » stř 18. čer 2014, 19:10

zkus vykopat diru a zabetonovat tam zbrane ;) nejbezpecnejsi :roll:
Biermann: 2 zbrane uzamcene v baraku jsou jinym vhodnym zpusobem zabezpecene i kdyz odletis na Mesic ;)



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#21 » stř 18. čer 2014, 19:51

Však to já nepopírám. Proto jsem psal i o té teoretické možnosti mít 4 zbraně bez trezoru...



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#22 » čtv 19. čer 2014, 10:04

Azar píše:už to tu bylo dokonce o konverzaci níže takže to postnu znova

http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... ks-zbrani/

prostě máš smůlu více jak 2 musí být zabezpečeny formou do 10 kusů



Já ten odkaz ale pochopil trochu jinak... Není možné zabezpečit 10 zbraní ve stylu 5x2, tedy mít po bytě 10 zbraní bez trezoru. To mi přijde logické a plně s tím souhlasím. Ale neřekl bych, že to vylučuje přístup ve stylu 8 plus 2, tedy 8 zbraní pěkně v trezoru podle předpisů a vedle toho dvě další "v šuplíku" nebo necertifikované skříňce.

Sám to takto řeším, mám krátké zbraně spořádaně v trezoru, ale na trezor kvůli jedné dlouhé malorážce kašlu a mám ji "volně", jen při cestě na dovolenou z ní vyndavám závěr a taky ho uložím do trezoru.

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#23 » čtv 19. čer 2014, 16:09

Přesně takhle to chápu a jsem rád, že nejsem sám :-D vyřeším to takhle a časem až budou přebývat peníze si pořídím ten šuplíkový trezor pod postel :-)



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#24 » čtv 19. čer 2014, 22:57

Bohužel to co se tu píše chápu uplně jinak a tim horším způsobem - více jak 2 zabezpečit stajně jako do 10 ale nepočítá se do ní nošená zbraň (tím myslím i tu co mam podpolštářem když spím)



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#25 » pát 20. čer 2014, 09:34

Mě ten popis v článku přijde celkem logický - jde prostě o to, aby zabezpečení bylo úměrné počtu zbraní, které zloděj může získat. Jinými slovy když dám 20 zbraní do dvou trezorů po deseti, místo na jedno místo určené pro dvacet zbraní, tak pachatel získá jen deset zbraní, pro větší počet musí rozbít trezorů více, což z jistého úhlu pohledu bezpečnost spíš zvyšuje, protože ani nemusí všechny najít, bude mu to trvat déle atd.
Výjimkou z této logiky je pouze odstavec zákona o zabezpečení dvou zbraní - tady je nějaký součet jasná blbost, protože pachatel víceméně jen "postupně posbírá" bez překonání zabezpečení více zbraní než dvě a nelze brát jako dostatečné zajištění to, že každé dvě budou na jiném místě bytu atd. S tímto přísným výkladem asi nelze nesouhlasit :-) Ale neřekl bych, že to vylučuje mnou zmíněný výklad ve stylu 2 plus 8, tedy mimo trezor jsou právě jen maximálně dvě zbraně, které by pachatel mohl získat bez překonání zabezpečení, ostatní budou zabezpečeny v trezoru.

Každopádně ale doporučuji v první řadě používat zdravý rozum, zbraně přeci nezajišťujeme jen kvůli zákonům, ale i pro vlastní bezpečnost, aby například nezpůsobily nehodu děti či manželka...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » pát 20. čer 2014, 11:18

tomashr: on totiz kazdej ma deti atd. vid ;) to vase teoretizovani jeste naproto stupidni mi pride strasne smesny jako kdyz se hadaj deti na piskovisti... neni zadnej judikat o ktery se da oprit... odpoved byla od ministerstva a ma vetsi vahu nez ty vase teoretizovani o tom jak se chova zlocinec, co je nebezpecny atd.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#27 » pát 20. čer 2014, 11:57

Int1m1thy píše:........ to vase teoretizovani jeste naproto stupidni mi pride strasne smesny jako kdyz se hadaj deti na piskovisti...........


1) jestli si myslíš že máš patent na rozum tak se zdá že ostatní mají jiný názor
2) jestli chceš pokračovat v nadávkách a urážkách tak běž pokračovat jinam

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#28 » pát 20. čer 2014, 12:03

Tak to zabezpečení řeším taky hlavně kvůli dítěti. Manželka rozum snad má, ale co se může honit v hlavě prcka nechci ani domýšlet. Bydlet sám, tak z 3+1 udělám 2+1+trezorovka, ale mám rodinu a musím podle toho jednat. Nenechám bez dozoru ani jednu zbraň ani náboj, aby se nemohlo nic stát, větší nože mám taky v trezoru. Na prvním místě bezpečnost dítěte a manželky a pak teprve zákon.

Děti a zbraně se řeší tady . sided

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » ned 6. črc 2014, 17:44

Já to zatím řeším tak, že krátká je v trezoru a závěr malorážky taktéž. Zbytek malorážky je s kabáty a v pouzdře.

Bylo mi ale kdysi vysvětleno, že kdybych měl malorážky řekněme dvě, tak závěry samotné v trezoru už nestačí.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#30 » sob 19. črc 2014, 18:24

Nevím jestli to je pasé, ale v každém případě je de facto správný postup 8 v trezoru a 2 u sebe za předpokladu, že trezor je schválený na 10 ks zbraní. Ovšem pokud mám trezor POUZE na 8 a 2 mám jako u sebe už je to špatně...
Jde především o to místo kde jsou zbraně uskladněny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů