Gunvault Microvault výměna zámku



chonda
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 4. úno 2018, 18:16

Ahoj všichni,
pro ty z vás, kteří jste alespoň mírně paranoidní, přidávám své zkušenosti s výměnou zámku u Gunvault Microvault MVB 500 (pravděpodobně to bude funkční i jinde).
Kde je problém? "Trezor" je osazen (pro případ vybití baterie či selhání elektroniky) pojistným zámkem typu "tubular lock", který jde s troškou snahy otevřít i propiskou nebo velmi levným nástrojem. Jinak mám ale tento "trezor" docela rád, tak jsem se po vzoru jednoho amerického videa pustil do úpravy.
Celkový postup je následující - otevření trezoru. Následně na zadní straně čelního krytu odšroubujeme 2 šroubky s křížovou hlavou, které přidržují plastový kryt "vnitřností" trezorku. Poté lze kryt sejmout, je potřeba mírné násilí, správný pohyb je mírně kroutivý směrem zadní spodní hranou nahoru a dozadu.
Poté již vidíme vlastní zámek - celý mechanismus je zcela primitivní a zámek samotný je přichycen na kusu železa (1), které je opět přišroubováno 2 šrouby. Tyto je možno uvolnit a celý zámek vyjmout. Ze zadní strany zámku je třeba odmontovat kousek plechu (2), který stlačuje pružinový drát ovládající zámek.
Nový zámek jsem zvolil Abloy CL 100 z ebay. Je o trošku delší, podle katalogu by asi zcela přesnou náhradou byl spíše Abloy CL 105 - je možno jej objednat u abloy.cz, cena cca 800Kč bez DPH a klíče (který je dalších 265Kč bez DPH). Tento zámek lze přimontovat k původnímu kusu železa (1), je potřeba pouze si pohlídat způsob otevírání a nastavení kousku plechu (2), který se musí přidat do zadní části zámku - tento kousek plechu (2) je potřeba trošku pilníkem upravit, jde aby šel nasadit, ale jde to docela rychle. V zájmu 100% funkce jsem musel ještě kousek plechu (2) přihnout, aby dobře zabíral na pružinový drát ovládající zámek (při použití CL 105 to asi nebude třeba). Potom to jen opačným způsobem smontujete a o něco dokonalejší "trezor" je na světě.
Celkově mi to trvalo cca. 1h, je potřeba šroubovák, ideálně sada klíčů či stavitelný klíč (největší potřebná velikost je tuším 23mm), malý pilník o šířce cca. 4-5mm.
Inspirace https://www.everydaynodaysoff.com/2012/ ... ock-boxes/ - od minuty 33.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů