Peltor - sluchátka

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#61 » pon 22. úno 2016, 21:03

relaxos: jen doporučuju si zkusit, jak ti budou žluté vyhovovat, já tam ve středu jedu pro čiré. žlutý možná do šera, ale na venkovní střelnici mě to moc nesedlo.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#62 » pon 22. úno 2016, 21:13

Sedmej píše:relaxos: jen doporučuju si zkusit, jak ti budou žluté vyhovovat, já tam ve středu jedu pro čiré. žlutý možná do šera, ale na venkovní střelnici mě to moc nesedlo.


:) Právě se dívám na net jestli se dají koupit i čiré, na střelnici pučují obě barvy a čiré mě víc vyhovují.
Předpokládám že když je to stejný výrobce "peltor" tak to vyrábějí tak aby to spolu pěkně sedělo.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#63 » pon 22. úno 2016, 21:14


Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#64 » pon 22. úno 2016, 21:29

Já jsem koupil tuto kombinaci:
http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... -Ballistic
a
http://www.zbraneamysliveckepotreby.cz/ ... 40A-441-GN

a je to naprosto perfektní. Chrániče sluchu jsou trochu větší, ale porovnával jsem je s jinými a je to užasné! Brýle bezvadně sedí a chráničům sluchu nevadí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#65 » pon 22. úno 2016, 21:51

A co tohle http://eshop.canis.cz/muslove-chranice- ... g5591.html

A tohle http://eshop.canis.cz/bryle-3m-securefi ... g1044.html

Mám takové podezření, že se, zpravidla, jedná o stejné zboží ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#66 » pon 22. úno 2016, 21:54

nejedná. každé z těch sluchátek mají malinko jiný útlum.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#67 » pon 22. úno 2016, 22:04

Jo, 35 dB je v nabídce taky :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#68 » pon 22. úno 2016, 22:34

Já jsem ta sluchátka volil podle toho, že jsou primárně určena jako střelecká, protože jsem se dočetl, že u střílení se jedná o specifické tlaky a podmínky a že třeba stejně tlumící sluchátka pro běžné průmyslové použití nemusejí při střelbě pohlcovat stejně. Tak jsem vybral to, co je pro střelce. Ale ono to tak kritické jistě nebude, ta moje jsou mohutnější, což někomu může vadit.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#69 » pon 22. úno 2016, 22:41

paza: je to jak píšeš, záleží jaké frekvence sluchátka primárně tlumí. ale o všech co se tu píše jsem se dočetl, že jsou vhodná i pro střílení. já nakonec vybral podle pocitu, když jsem je měl na hlavě. Ty X4A jsem cítil nejméně. Ještě jsem zkoušel ty OPTIME II.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#70 » sob 5. bře 2016, 21:59

V pátek sem prvně využil svoje Peltor X4A a velká spokojenost, protože tlumí tak pěkně, že sem ani nemrkal při výstřelech jako při kurzu před zkouškama a u zkoušek.
Já osobně vřele doporučuju a povedlo se mi je sehnat i pod 800,-Kč

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#71 » čtv 9. čer 2016, 11:14

V popisu sluchátek Peltor jsem našla toto -

X3 - 33dB optimalizovaná pro nižší frekvence
X4 - 33dB optimalizovaná pro vyšší frekvence

Do jaké frekvence vlastně spadá střelba? :oops:

Co jsem tu pročítala vlákno, používáte oba typy, a nestěžujete si ;) takže ten rozdíl asi nebude tak dramatický?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#72 » čtv 9. čer 2016, 12:19

Dobrá otázka, ale odpověď nebude asi jednoduchá.
Spíš by se dalo říct že výstřel je o hluk širokorozsahový, pokrývající velký frekvenční rozsah, přesněji to nevím.
Člověku ale nejvíc vadí přetížení na středních a vyšších frekvencích. Takže z toho bych preferoval ty druhé, ale zkontroloval bych útlum v celém spektru. I přesto je to individuální. Běžně používám Peltor optime II a pro lepší ochranu sluchu jsem si pořídíl Optime III. Ale jsem zklamaný, i přesto že tlumí určitě více, charakter utlumení zvuku mi nevyhovuje. Vysvětlím, výstřel s Optime II zní jako zadunění a to mi vůbec nevadí.
S Optime III ho vnímám jako třesk bez dunění a to mi vadí. Přitom při srovnání celého útlumového spektra Optime II a III je na tom ve středním a
vyšším pásmu III mnohem lépe. Tak nevím. Asi je zkusím někomu půjčit aby mě to ověřil jak to vnímá on. Přesto bych ještě doporučil mít v záloze špunty do uší. Stalo se mi že vedle mě se střílela výkonnější ráže a mě to bylo hodně nepříjemné. Stačí ještě přidat pod sluchátka špunty a i extrém se dá zvládnout. Ale to už je spíš o mé přecitlivělosti. Každý to může mít jinak.



RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#73 » čtv 9. čer 2016, 12:23

Peltor X4A mají i v Praze za 750,- ve firmě Klimafil.



T_o_m_H
Příspěvky: 7

Příspěvek#74 » čtv 9. čer 2016, 13:52

Nejsou ale nyní skladem. Snad 20.6. by je měli mít.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#75 » čtv 9. čer 2016, 13:55

Milan100: Tak to máme dost podobné vnímání, po zapomenutí sluchátek jsem si na Květnici půjčil jejich Optime III (nic jiného tam nemají) a nic moc, rád jsem se vrátil ke svým dvojkám. Ovšem ještě horší mi připadly teď o víkendu Peltor Bull´s Eye (prozměnu jsem si zase zapoměl sluchátka :) ). Ale každému nejspíš vyhoví něco jiného, chce to zkoušet. Naproti tomu mi stejně dobré jako Optime II, možná i malilinko pocitově lepší co se týče komfortu (asi je to dáno jiným rámem) připadají 3M Peltor X2A, které mám také.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti