Peltor - sluchátka

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#1 » pát 1. čer 2012, 07:46

z diskuzí na netu mi sluchátka peltro sport tac vycházejí jako nejlepší . Nicméně co sem koukal na video jinejch peltorů : http://www.youtube.com/watch?v=rV0VoekV7yc i když tyhle stojej v přepočtu 1200 tak ty střeva ve mě vyvolávají doslova panickou hrůzu .bohužel fotka peltorů sport tac kde by bylo vidět co je uvnitř na netu nekoluje. . stejně tak peltoráckej systém uchycení mušlí v plastovejch C profilech s drátkem uprostřed mi přijde děsivej. vážně to je v ceně kolem 3-4000 to nejlepší co se dá sehnat ? důvěru to ve mě teda nevzbuzuje.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 1. čer 2012, 08:37

Co konkrétně v tobě vyvolává panickou hrůzu? Mě to přijde ok, teda až na asi nevyřešenou voděodolnost, ale to je u levnější serie očekávatelný.
Osobně teda se SportTac nemám žádnou zkušenost, spíš pokukuju po ComTac, ty se z druhý ruky dají za podobný peníze sehnat taky.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#3 » pát 1. čer 2012, 09:24

Ja si puvodne sel pro sport tac a nakonec jsem se na miste rozhodl pro Pro Tac, byly jen o tisicovku drazsi.
Jinak spokojenost.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pát 1. čer 2012, 09:37

SportTacy mám ale mají na můj vkus mizerný útlum, po doplnění gelovýma ušníkama se to trochu zlepšilo. Na venkovní střelnici stačí. Na vnitřní a pušku si beru pracovní DeWalt které tlumí o moc líp. Mechanicky jsou SportTacy dobrý, nosí je i mladej a zatím nic neulomil. Jen za ty prachy bych čekal lepší útlum.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#5 » pát 1. čer 2012, 09:39

RE Reyes :
Pokud uvážíš že to musí bejt mikrofon, zesilovač ,ekvalizér a reproduktor v jednom tak ten tišták vypadá otřesně . hluková "izolace" žádná . kontaky k bateriím taky už levněji udělat nešly . ty C držáky mušlí se mi lámou před očima. možná se pletu protože sem je v rukou ještě neměl nicméně za tohle mi přijde i 500kč moc a i když se jedná o 3X levnější sluchátka než ty sporttac tak to ve mně důvěru ke značce zrovna nevzbuzuje . Přecijen 3500 už neni uplně málo tak se radši 5X zeptám než abych je jednou kopil a za 6měsíců je rozlámaný nefunkční vyhazoval.

Obrázek

http://www.thetruthaboutguns.com/wp-con ... 24x682.jpg
Naposledy upravil(a) praalien dne pát 1. čer 2012, 09:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#6 » pát 1. čer 2012, 09:46

sided píše:SportTacy mám ale mají na můj vkus mizerný útlum, po doplnění gelovýma ušníkama se to trochu zlepšilo. Na venkovní střelnici stačí. Na vnitřní a.....


Ten útlum bude mizernej pravděpodobně jako u těch tactical 6s . prostě jen plastová krabička bez jakékoliv zvukové izolace.
jaký DeWalty myslíš ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pát 1. čer 2012, 10:15

www.earplugstore.com/dewalt.html tyhle, dal jsem za ně asi 700,- někde v železářství

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#8 » pát 1. čer 2012, 10:31

Tak potom co sem projel asi celosvětovou nabídku sluchátek můžu říct že existují jen 3 hlavní tipy uchicení . buď ten peltoráckej kterej má asi 99% všech sluchátek na trhu v cenách od 200 do 26000 . pak takovej ten nejlevnější kterej neni zrovna ideální - vlastní zkušenost z práce . a pak ještě jeden se stavitelnym přítlakem kterej nevypadá o moc robustněji než peltor . suma sumárum chtě nechtě skončim u peltorů protože mají defakto monopol na sluchátka. což i vysvětluje proč to vypadá tak jak to vypadá.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#9 » pát 1. čer 2012, 10:34

Ja bych to videl, ze zatim to drzi a az to rupne, tak to budu resit ;))

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pát 1. čer 2012, 12:05

Ja mam tyhlety SportTaca nemuzu si stezovat - at u jde o strelnici vnitrni nebo vnejsi.

Jediny co stoji za zminku, ze kdyz je mam nastaveny na hlasitejsi poslech, berou uplne vsechno, vcetne ventilatoru na strelnici, takze by si nekdo mohl pripadat jako ve vetrnym tunelu :)

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#11 » pon 4. čer 2012, 20:12

Tak padlo finální rozhodnutí - nevyhodim 3,5k za nejlevnější čínskou výrobu .Pořídil sem obyčejný peltor bulls eye 1 . stály 475kaček musim říct že splnily má očekávání - očekával sem šunt .Maj mizernej útlum a nízké frekvence vůbec netlumí což je pro střelbu zásadní problém .
Sic netušim kolik výstřel má ale 18Khz to určitě nebude . Sluchátka sou prostě jen plastová krabička s kouskem molitanu . nikoli pro útlum ale aby tam nebyla díra. zkusim doplnit nějaký odhlučnění třeba se z toho povede udělat něco rozumnýho.
Obrázek



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#12 » úte 5. čer 2012, 01:55

výstřel je v celým spektru a víceméně rovnoměrně. Ty kritický nepříjemný/nebezpečný frekvence jsou 185Hz-3kHz. Tyhle sluchátka mám rád, protože jsou dost skladný a na hlavě nepřekáží, zvlášť když se člověk opírá o pušku. Útlum mají nižší, ale co u placek čekat, i na krytý střelnici je to proti ohluchnutí dostačující, člověk v tom není celej den.

Jestli si chceš s něčím hrát, začal alespoň u Optimus III. Podobná cena, lepší vlastnosti a prostor pro vylepšování. Na pistoli jsou asi lepší, ale jinak mi hrozně překážely.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 5. čer 2012, 02:36

Já to nechápu - koupíš si nejmenší sluchátka s nejnižším útlumem a divíš se, že mají nízký útlum. Proč myslíš, že jsou ty peltory odstupňované? Aby sis mohl vybrat taková, jaká potřebuješ. Řada III tlumí tak perfektně, až to není příjemné.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » úte 5. čer 2012, 22:31

Tak s tímto se plně ztotožňuji, protože sám vlastním Peltory jak řady II, tak řady III (nyní již používám jen tu III) a z vlastní zkušenosti můžu jen potvrdit. Pořídit si pro střelbu z palné zbraně Peltory řady I je naprostá blbost. A jakže se to říká ?: za málo peněz - málo muziky ?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 5. čer 2012, 23:04

Blbost to není, všechno závisí na použití. Je rozdíl mezi střelbou z malorážky na venkovní střelnici mimo prostor boxů (kde se zvukový ráz odráží) a střelbou velkorážnou zbraní na kryté střelnici. Stejně jako jedna zbraň není ideální pro všechny účely, tak i sluchátka mají různé protichůdné vlastnosti, třeba velikost a skladnost vs útlum. Někdy se hodí špunty, jindy ne. Sám jsem za pár let už stihl nasbírat pět různých "hluchátek", elektronických i pasivních, a nespočetně různých druhů špuntů.
Je to podstatná výbava k provozování našeho sportu a nelze ji podceňovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů