Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#331 » čtv 12. lis 2020, 16:02

risa2000: Slyšet okolí může a nemusí být důležitější. Já třeba když jdu na střelnici sám, beru pasivní. Když jdu s někým, beru elektronická. Protože v té chvíli ten benefit slyšet druhého je pro mě větší, než "obtíž" vzít si pod to špunty.
Taky záleží kde s z čeho se střílí. Pak pod ně třeba špunty potřeba nejsou. Ale to už tu zaznělo několikrát.
Stejně si ty elektronické dřív nebo později koupíš, věř mi :-)



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#332 » čtv 12. lis 2020, 16:12

jo, presne. Ked som na strelnici sam, je mi to egal. Pokial idem na nejaky kurz, alebo sutaz, kde je vcelku dolezite pocut vyklad instruktora alebo popis situace, tak su elektronicke pre mna osobne nutnost (sluch uz mam trochu horsi, hlavne co sa zrozumitelnosti reci tyka). Az zpetne som si uvedomil, ze kurzy, ktore som mal v svojich streleckych zaciatkoch, by mi dali viac, mat vtedy elektronicke sluchatka, aby som si casti vykladu nemusel domyslat.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#333 » čtv 12. lis 2020, 16:44

... a nebo sem na strelnici sam ... a najednou nekdo prijde ... povedomi o situaci kolem sebe je proste dulezite za jakychkoliv podminek asi

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#334 » čtv 12. lis 2020, 20:38

V takej situácii je predovšetkým dôležité, aby panty na dverách či vrátkach boli riadne hrdzavé, nenamazané a poriadne vrzali! ;)
(bolo tak na našej bývalej vonkajšej pištoľovej - perfektná informácia o tom, že niekto sa blíži... :lol: )



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#335 » stř 16. pro 2020, 13:05

Ahoj, máte někdo praktické zkušenosti (ideálně porovnání) sluchátek Peltor Tactical XP a MSA Sordin Supreme Pro-X? Papírově mají peltory o dost vyšší útlum než MSA (31 vs. 25 dB), ale vypadá to, že jsou k dostání pouze s pěnovými náušníky, což by mělo být horší než gelové u MSA, obzvlášť při použití střeleckých brýlí. Vím, že gelové se dají dokoupit, ale nevím, jak velký rozdíl to představuje. Obecně bych chtěl elektronická sluchátka s takovým útlumem, abych si pod ně nebral špunty (to mi připadá, že tak nějak popírá jejich funkci) a nepotřeboval měnit sluchátka při střelbě z krátké a dlouhé zbraně. MSA mají podle fotek výrazně štíhlejší profil mušlí, nevím, jestli peltory při střelbě z dlouhé nepřekáží. U MSA se asi jen bojím nižšího útlumu. Jezdím zpravidla na polokrytou střelnici a střílím z pistole, revolveru, brokovnice i puškové ráže. Momentálně mám pasivní sluchátka od MFH s asi spíš nízkoprofilovými mušlemi (jsou skládací), u kterých se mi nepodařilo dohledat útlum, abych si ho porovnal. Ale subjektivně mi přišlo v podstatě všechno střílení v pohodě, jen na AVIMu (vnitřní krytá střelnice) mi to připadalo už nepříjemné.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#336 » stř 16. pro 2020, 16:55

Redd -- když přečteš vlákno, najdeš odpověď ..... koukni třeba sem a nebo pročti celé

viewtopic.php?f=72&t=245&start=255



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#337 » stř 16. pro 2020, 17:48

@Redd: Porovnání nabídnout nemůžu, ale po dlouhém rozhodování jsem šel do výrazně levnějších Supreme Pro-X a nemůžu si stěžovat. Včetně hodiny v Prague Armory, kdy na našem stavu byl hlavním chodem Antreg s kompenzátorem a na vedlejším měl týpek vz58. Sluch mám stále v pořádku.

Elektronické zesilování tichých zvuků je někdy až přehnaně efektivní (a efektní), třeba když při pomalém resetu poslouchám drnčení pružinky spouště :D



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#338 » stř 16. pro 2020, 18:13

ViralWinter píše:Elektronické zesilování tichých zvuků je někdy až přehnaně efektivní (a efektní), třeba když při pomalém resetu poslouchám drnčení pružinky spouště :D


Nebo, když slyšíš, jak tě tiše pomlouvají na druhé straně místnosti. :lol: :lol: :lol:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#339 » stř 16. pro 2020, 19:32

Pravda :D



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#340 » čtv 17. pro 2020, 08:47

Vlákno jsem si pročetl (včetně dvou dalších vláken o ochraně sluchu), ale o porovnání mnou uvedených sluchátek se tam nepíše, tak se ptám. Našel jsem Peltory XP v podstatě za stejnou cenu jako MSA, tak mi přímé porovnání dává smysl.

@ViralWinter: Máš na nich gelové náušníky? Nosíš k tomu střelecké brýle?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#341 » čtv 17. pro 2020, 10:07

@Redd: Jasně, gelové. Brýle pod nimi mám Edge Tactical Sharp Edge. Ty mají už tak placaté nožičky a pod těma gelovýma náušníkama úplně mizí.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#342 » čtv 17. pro 2020, 10:11

@Redd: Jako nekolikalety vlastnik MSA Supreme Pro - X se pridavam k diskusi.

Obecne s MSA spokojenost.

Gely mam, uz bych jine nechtel. Ted v zime je na treninku nekdy nesudam treba 6-8 hodin v kuse a neni to neprijemne. V lete to chce tak po 3 hodinach nechat usi trochu vyvetrat (ale to je u vsech sluchatek).

Na brylich pouzivam jak standardni ram (ESS Crosshair), tak plochy (ESS Crossbow Suppresor), plochy je lepsi, ale nejaky velky rozdil v tom nepocituju.

Na pusku pod MSA vzdycky beru spunty (a naopak trochu zvysim hlasitost sluchatek). Nechci plevelit vlakno o sluchatkach povidanim o ochrane sluchu, ale bez spuntu s puskou vazne nikdy.



Redd
Příspěvky: 36

Příspěvek#343 » čtv 17. pro 2020, 13:26

@oldFord: Ty špunty si u pušky bereš na vnitřní střelnici nebo i na venkovní?

@ViralWinter: Předpokládám, že pod sluchátka navíc špunty nenosíš.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#344 » čtv 17. pro 2020, 13:43

@Redd zatím jsem neměl i když jsem o tom uvažoval, než jsem se vydal na vnitřní s puškou. Střílel jsem z ní na té vnitřní střelnici ale jen asi hodinu, takže to nic nedokazuje. Příště si ty špunty možná preventivně vezmu. Opatrnost není chyba, klidně můžeš mít citlivější sluch než já, takže mít špunty s sebou v range bagu nebude na škodu.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#345 » čtv 17. pro 2020, 14:43

Zjednodušeně: Na vnitřní vždy, na vnější vlastně taky.
(protože nikdy nevyloučíš někoho s úsťovou brzdou vedle tebe nebo na vedlejším stavu, popř. zapomětlivost a nenasazení při delší pauze, nebo i sklouznutí sluchátek při drillech, kdy padáš na záda apod.). Už jsem si ránu z 223 rem bez sluchátek dal a děkuji, další nechci, rád bych slyšel i v důchodu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů