Improvizovana ochrana sluchu v KN/NO



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#76 » pát 15. dub 2016, 13:49

Enerccio: Jako začátečník rozhodně nechci nikoho poučovat, tak to prosím neber osobně, ale spíš na odlehčení před víkendem.

Myslím, že by ses neměl tolik koukat na akční filmy :)

Anebo nosit preventivně elektronický sluchátka furt. Jednak budeš připraven tasit na každýho pobudu co potkáš, s elektronama navíc uslyšíš jako rys a ještě k tomu ti to bude formovat slechy jako Otíkovi :roll:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#77 » pát 15. dub 2016, 14:05

pitrsm: já mám v práci kolegyni, která má na hlavě občas v openspacu protihlukové sluchátka. všichni si tu myslíme, že jí vadí hluk. ale ona je možná jen preventivně připravená střílet. :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#78 » ned 24. dub 2016, 07:39

Nevidim co je spatny na tom ze clovek kdyz vidi podezrelou osobu jit proti nemu tak se pripravi? Lidi tady ze me delaji sileneho paranoickeho zabijaka, ale ja fakt nevidim zadny problem. Pokus u sebe ty sluchatka budu mit, tak si je veruze dam, i kdyz premyslim ze napriklad takove spuntove se daji nosit vsude (kdyz uz clovek nosi zbran), tak nevidim duvod si je dat a kdyz se nic nestane tak si je zas vyndat...



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#79 » ned 24. dub 2016, 08:46

:D proč by se človek v KN/NO staral o to jestli bude slyšet ranu z pistole bez sluchátek :lol: :lol: :lol: :lol:
Pokud človek nenosi barrett .50 tak myslim že to posledni co budes v tomhle připade vnimat je to že to bolí uši :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale pobavilo :)
už vidim spis u soudu

" před udarnou nutnou obranou si obžalovany nasadil ochranu sluchu a pote do neviného zde přitomného lakatoše ktery mu šel nabidnout k prodeji nuž zasadil 4 rany ze zle pistole kterou mel zákeřne ve skrytem nošení"
Naposledy upravil(a) franta599 dne ned 24. dub 2016, 08:50, celkem upraveno 1 x.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#80 » ned 24. dub 2016, 08:47

to muzes vnimat i pak a klidne dozivotne ;)



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#81 » ned 24. dub 2016, 08:50

z barettu ano z pistole težko :) pokud se nebudeš branit 3x denně



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#82 » stř 6. črc 2016, 19:04

Dám to asi sem. Právě zvazuji razi nového revolveru a v souvislosti s tím mi napadá, jestli je vhodné nosit 357 magnum. Aby potom člověk nebyl ochromeny víc než útočník :-) Mimochodem, jak to dělali třeba amici ve Vietnamu, když stříleli z kulometů, minigunu, 1911 a M16? Měli přilby s tlumenim?

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#83 » stř 6. črc 2016, 19:08

Nevím jak ve Vietnamu, ale hrál jsem Battlefield 4 s klukem, 26 let, co byl asi osm let v armádě (Anglie), i do Afgánistánu se dostal, a říkal, že prostě hrozně blbě slyší. Takže to asi nedělali nijak, a bejt hluchej k tomu prostě patří :D

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#84 » stř 6. črc 2016, 21:12

tifik píše:Dám to asi sem. Právě zvazuji razi nového revolveru a v souvislosti s tím mi napadá, jestli je vhodné nosit 357 magnum. Aby potom člověk nebyl ochromeny víc než útočník :-) Mimochodem, jak to dělali třeba amici ve Vietnamu, když stříleli z kulometů, minigunu, 1911 a M16? Měli přilby s tlumenim?

Neměli, sluch je jeden ze smyslů o které není dobré se v boji připravit.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#85 » čtv 7. črc 2016, 06:35

Zjistil jsem, omylem, ze rana bez ochrany sluchu z 9L neni nic k nepreziti. Vice ran by asi byl problem. 1 se da vydrzet i v uzavrenem prostoru. Tak jako tak na pasku nosim krabicku s 2 spunty na snurce. Mozna se to muze nekomu zdat srandovni, 1 ranu v obrane vydrzim, kdybych se nedejboze dostal do prestrelky tak snad bude cas si spunty nasadit. Ikdyz premyslim, zda je to vhodny, aby clovek pak neslysel treba i prichazejicicho utocnika nekde z boku.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#86 » čtv 7. črc 2016, 06:48

Staci si ujasnit priority, jestli je lepsi, aby ti pul dne piskalo v usich, nebo mit nuz mezi zebry, protoze jsi nevidel a neslysel. Predpokladam, ze jako rozumni drzitele nebudeme strilet 3x denne...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#87 » čtv 7. črc 2016, 07:06

já si navíc představuju, že v tu chvíli je adrenalin na takové úrovni, že zvuk výstřelu člověk asi vnímá úplně jinak. ale nevím, nikdy jsem to nezažil a zažít ani nechci.
jinak na polootevřené střelnici jsem si střelil s nenasazenýma sluchátky, abych prostě věděl jaké to je. asi 5 sekund mě pískalo lehce v uchu, ale nic víc.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#88 » čtv 7. črc 2016, 09:22

kk : Při trvající střelbě uslyšíš stejně prd. Se sluchátky i bez nich. Jestli budeš mít někdy příležitost, zkus si s někým popovídat při probíhající střelbě. Nejlépe když probíhá trénink IPSC. Uvidíš sám, jak to bude vypadat. Někde v takové vzdálenosti aby byl hluk bez sluchátek ještě jakžtakž snesitelný. Uslyšíš z hovoru jen útržky.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#89 » čtv 7. črc 2016, 10:39

Serz: Proto rikam, ze nosim spunty na pasku (uz tam je zbran, dalsi zasobnik, nuz.... ta krabicka se spunty se tam uz ztrati, ale jak by to bylo v te situaci nevim. Na strelnici pouzivam normalne elektronicky sluchatka. A jinde jsem zatim nastesti strilet nemusel.
Sedmej: me ani nepiskalo...
marinakus: Byl jsem na vojne, vim jak to bylo pri strelbach, proto jsem psal ze nevim jak by to bylo a snad se to ani nedozvim. Jsou to vesmes jen "uvahy".

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#90 » čtv 7. črc 2016, 11:03

Ty vogo E je asi vážně trošku jinej "druh". Ale jelikož bejvalka dělala ve firme co vyrabí ochrané pomucky, tak mam asi 20x spunty do usi v male plastove krabicce. http://www.cerva.com/katalog/produkty/0 ... -snr-30-db

A tak sem si je nastrkal vsude mozne. Do auta, v praci, na motorce, v ruznejch taškách, kufříků atd. Takže kdyby se schylovalo k přestřelce ( což se prostě nestane), tak bych eventuelne mohl mít na dosah.

zatím se to hodilo, když sem jel jen na kukačku na snipercup a jelikož nestrilel, tak sem nemel bagl s cajkama, kde mam sluchatka. Takze sem vzal ty co mám hozeny v kasliku v aute. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů