Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
mara
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » pon 13. zář 2010, 17:53

Potřeboval bych poradit při výběru sluchátek......díky za Vaše zkušenosti

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 13. zář 2010, 18:53

Hlavně aby seděly ;)

Na pistolové ráže na venkovní střelnici stačí mnohým lidem špunty (molitan či "stromeček"), uvnitř to asi není ideální, ale nastřílel jsem toho se špunty na kryté střelnici taky dost, i kulomet (GunCentrum :) ).
Dělají se i špunty na míru, které vyjdou dráž, ale ochrana asi bude lepší. Osobně jsem je nezkoušel.

Někteří lidé říkají, že zvuk se ale přenáší i kostmi kolem ucha (což je určitě pravda), a rezonance výstřelu může škodit i touto cestou (což si osobně moc nemyslím) a lepší jsou sluchátka.

Sluchátek je spoustu, nejrozšířenější asi peltor, ale je i dost méně známých výrobců, často stačí i pracovní sluchadla. Chce to najít kompromis mezi ochranou (a s tím související mohutností) a kompaktností - zejména při střelbě z dlouhých zbraní můžou velká sluchátka dělat problém s přilícením. U některých se dá odhlučnění ještě vylepšit gelovými ušníky, což umožňuje také pohodlnější nošení ochranných brýlí současně se sluchátky. Někteří střelci si taky pod sluchadla berou ještě špunty (to se může hodit třeba u velkorážných pušek na vnitřní střelnici, kde by velká sluchátka překážela pohodlnému přilícení a malá nechrání dostatečně).

Pokud je střelec tvor společenský, jsou velmi doporučeníhodná elektronická sluchátka. Odpadně tím většina případů "sundám si sluchátka abych slyšel a střelec vedle akorát vystřelil" či zapomenutá sluchátka kolem krku po dobíjení apod... Jako rozhodčí na závodech jsem to velice ocenil, protože musím se střelci stále komunikovat, ale na vedlejším stavu se dál střílí.
Dělají se i elektronické špunty, ale ty jsou tak drahé, že bych ty peníze raději prostřílel :)


Snad je to pro začátek dostatečné :)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#3 » sob 2. říj 2010, 14:19

Souhlasím s Markem a hlavně doporučuji elektronická hluchátka. Na westernu používáme špunty, protože přes hluchátka se nedá nosit klobouk a na westernové laborace nábojů to stačí. Ale na jiné, např. LOS, EPP jedině elektroniku.

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#4 » sob 2. říj 2010, 14:23

Co říkáte na tyto..Elektronická sluchátka SmartReloader SR112?
(Nejlepší sluchátka jsou přece ty modré--))..)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » sob 2. říj 2010, 16:42

Měl jsem je a fungovaly bezvadně, bez problémů a teď sám používám nové Peltor sport tac, ty jsou špička ale dražší.....3x.
Spíš jsem ještě pokukoval po elektronických špuntech ale ty ceny jsou opravdu velké.

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#6 » pon 20. čer 2011, 06:17

ahoj,tak už mě přestalo bavit pořad nandávat špunty. Tak uvažuji o elektronických sluchátkách.tak bych prosil majitele,co kdo má a jeho zkušenosti.také aby se to dalo koupit tady v čr. díky moc

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#7 » pon 20. čer 2011, 06:35

Mohu doporučit Peltory - viz odkaz http://obchod.klimafil.cz/product/pelto ... t-tac-117/
Používám je dlouho, mají je i kolegové a naprostá spokojenost.Individuální nastavení, úzký profil a dlouhá životnost baterií. Doporučuji....



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 20. čer 2011, 08:23

Že, jsi neřekl, mohl sis vyzkoušet na srazu několik druhů. Za sebe - mám peltory a jsem spokojen.

mírné OT: ono se to hezky říká měl jsi říct , když je tam toho tolik na vidění ;), osobně jsme se chtěl podívat přes vortexe co má jirka na flintě a myslíš že se to povedlo :( Bobr

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » pon 20. čer 2011, 13:26

Asi pred rokem jsem si privezl z Anglie elektronicka hluchatka od firmy Caldwell, jsem nadmiru spokojeny (mel jsem je na srazu, pokud si nekdo vsimnul). Mezitim se objevila i u nas, prodava je firma BestPatron (Michal Vavrecka, take s nim spolupracuje Stengan).

http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-55 ... es-g3.html

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#10 » pon 20. čer 2011, 13:32

To je právě ten důsledek srazu :lol: Trochu zvoní v uších,tak přijdeš ,že potřebuješ něco lepšího. Jak bobr psal, tam bylo x krásných věcí na koukání, tak poočku jsem koukal,kdo co má za sluchátka.ale jen si najít ten čas se zeptat. :D

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 20. čer 2011, 15:38

jomekabi tam běhal jak světluška, protože mu jedinému svítí sluchátka :D



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » pon 20. čer 2011, 16:54

Myslíš tyhle?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#13 » pon 20. čer 2011, 19:41

Tak ty jsou naprosto užasný,kde se dají sehnat?jak hodně tlumí? :lol:

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 20. čer 2011, 19:45

podle toho kolik přitlačíš - že seš to ty tak za litr :D :D :D

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#15 » pon 20. čer 2011, 21:43

Kamaradi, musim vas napomenout - delat si srandu ze zapometliveho starce opravdu neni hezke! :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů