Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#361 » pon 4. bře 2019, 22:06

Jo, běžně se to dělá tak, že si jedním párem (většinou tím horním) rukou zacpeme uši a druhým držíme zbraň a střílíme.
Na Zemi v okamžiku zaplavení krevního řečiště adrenalinem bude ochrana sluchu asi trochu pokulhávat. Ale obránce má tu výhodu, že ví, kdy přijde rána, takže se může psychicky připravit. Ale to je všechno teorie. Nejlíp by nám odpověděli členové KDS (klubu domácích střelců). Teda kromě nejvyššího levelu masterclass, kteří v tom okamžiku měli na hlavě chrániče sluchu.
Jo, ještě doplním, že všechno nahoře napsaný platí s výjimkou tohohle chlápka, ten přišel už vybavenej.
https://www.youtube.com/watch?v=4yQeyi2Fc40

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#362 » pon 4. bře 2019, 22:16

Prsty do uší se mi jevily jako účinnější něž přikrytí dlaněmi.
Pusu otevírat, jen když nejsou zacpané uši a i pak nic moc..

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#363 » pon 4. bře 2019, 22:30

Díky za reakci sgt. Navážko. Vzhledem k tepelnému omezení trollů :D (to není urážka, to je znalost literatury) zopakuji: "Ne mého sluchu, ale třeba mé rodiny." Jde mi o to kdybych musel někde střílet, ať už doma, nebo venku, jak by se měla zachovat moje rodina. Třeba zakřičím povel "střelba" a oni udělají... Co?
Pro děti je normální, že si táta na kuchyňským stole rozloží zbraně a čistí. I pomáhají. To starší zvládá manipulaci, manželka i střelbu. Ta otázka je jak se mají chovat, když táta musí vystřelit.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#364 » pon 4. bře 2019, 22:43

Fakt hezká reakce, to musím uznat. Trollení u trolla není vada, ale vlastnost a já netrollím, jen lehce ironizuju. Mám pocit, že v tebou uvedené situaci by všechno proběhlo tak rychle, že se to prostě nedá nadrillovat. A nebo než všichni udělají to, co tisíckrát nazkoušeli, budou stát s očima do čtverce a bude jim děsně pískat v uších. Už Ladislav Fuks v knize Pan Theodor Mundstock krásně popsal, že na všechno se prostě připravit nedá.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#365 » úte 5. bře 2019, 08:33

Já bych navrhoval říct (hlasem Harryho Callahana): "Zacpěte si uši děti, bude se střílet."
:-)



STRABA
Příspěvky: 2

Příspěvek#366 » ned 10. bře 2019, 14:20

Zdravím vás a hned mám prosbu ;) . Jde o to, že jsem při střelbě z Brena přišel částečně o sluch a mám i oboustraný tinitus cca.65 decibel. Měl jsem tato sluchátka ANSI CE EP106 EN352-1 S3.19 S12.42 a potřeboval bych fundovanou odpověď, zda jsou vůbec pro střelbu vhodná, protože to budí dojem čehosi z OBI za 50,-Kč :lol: ?
Díky moc za odpovědi, rady a odkazy

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#367 » ned 10. bře 2019, 15:23

Prakticky stejná hluchátka mám a používám je když křovinořezem kosím náletové dřeviny a je to tak trochu kosmetika, trošku to tlumí, ale v porovnání s mými dvěma střeleckými sluchátky (pasivními i aktivními) je to slabý čajíček!!! Slyším skoro vše včetně manželky, proti níž to je hlavně použito :D
V této oblasti se nevyplatí šetřit!!!



STRABA
Příspěvky: 2

Příspěvek#368 » ned 10. bře 2019, 18:59

paza píše:Prakticky stejná hluchátka mám a používám je když křovinořezem kosím náletové dřeviny a je to tak trochu kosmetika, trošku to tlumí, ale v porovnání s mými dvěma střeleckými sluchátky (pasivními i aktivními) je to slabý čajíček!!! Slyším skoro vše včetně manželky, proti níž to je hlavně použito :D
V této oblasti se nevyplatí šetřit!!!

Dík za reakci a něco v tom smyslu jsem i očekával ;) . Ono je to tak, že šetří AČR, jde teda o služební úraz a na základě toho jsem v civilu.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#369 » sob 20. dub 2019, 23:17

Mám jako začátečník dva dotazy před pořízením vhodných elektronických sluchátek pro střelbu:

1. Jak veké tlumení SNR sluchátek zvolit? (26 dB ?, 28 dB ?, 31+ dB ? ... ?)
Použití i na kryté střelnici. Krátké zbraně (9mm, 357 magnum...).
Může se ale stát, že ve vedlejším boxu bude i dlouhá zbraň, která je s hlučností někde úplně jinde.

2. Je nějaký rozdíl mezi průmyslovými a střeleckými sluchátky?
Podotázky: Není důvod větší ceny střeleckých sluchátek jiná elektronika nebo vnitřní provedení tlumení? Nebo je to jen jiná cenová politika a marketing?
Například Peltor Shooter jsou dražší než Peltor ProTac III. Přitom na pohled se jedná o jiné barevné provedení téhož. Obecně mi přišlo, že střelecké varianty Peltor sluchátek jsou lehce dražší (Shooter, Hunter nebo i SportTac...).

Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#370 » ned 21. dub 2019, 14:46

strelecka sluchatka tlumi ve frenkvencich, ktery potrebujes tlumit kdyz strilis, prumyslova vetsinou v uplne jinym spektru frekvenci...

NIKDY NEPOUZIVEJ ,,PRUMYSLOVY" NA STRELBU A OBRACENE!!! sice plati ze lepsi neco nez nic, ale aby si nedopadl jako jeden kolega tady...

ProTac jsou taky strelecky...

kup si takovy ktery ti vyhovujou, budou sedet apod. pak cim vetsi utlum tim lepsi samozrejme, jo a sluchatka s gelovym nausniky budou tlumit lip nez obycejny i kdyz budou mit vetsi utlum, protoze tam bude vic der kudy to bude ,,foukat"

Pokud se ti to bude zdat i tak malej utlum strc si pod ne spunty



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#371 » ned 21. dub 2019, 18:54

Ano, pokud budeš poctivě nosit pod sluchátky 3M špunty tak stačí menší útlum sluchátek (26dB) a je to stále v pohodě. Sluchátka bývají tenčí, levnější ale některé z těch levných přenáší rušení od mobilů. Peltory rušení nepřenáší, pro tac III a shootery mají sice stejný útlum ale shootery mají VĚTŠÍ zesílení elektroniky než pro tac III, proto jsou dražší. Což se může hodit, ale na nejvyšší zesílení přidají i šum. Pokud ti nevadí velké náušníky vem ty s větším útlumem, obecně je to lepší volba. I pod shootery se dají nacpat špunty v případě extrémní ráže v blízkosti a zesílit na max, špunty odfiltrují šum, rány jsou ztlumeny, a je "téměř" slyšet trávu růst, i když mám špunty tak nepotřebuji zesílení na max. naopak mě to ruší při mířence takže ubírám. Zesílení je fakt velké. Shootery mám. Tak asi tak. Správnou volbu přeju.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#372 » ned 21. dub 2019, 22:54

Díky za reakce a ujasnění některých věcí.
Zatím mi přijdou jako nejzajímavější volba Peltor ProTac III s gelovými náušníky. Nenapadá mě, na co bych využil větší zesílení zvuku u Shooterů. Ale třeba jen nevím...
Pokukoval jsem i po SportTac, ale nevidím, za co rozumného se u nich připlácí, když mají menší útlum hluku.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#373 » pon 22. dub 2019, 09:44

ProTac III jsem koupil za 2 190,- Kč a je to nebe a dudy proti OPTIME II, které jsem měl předtím.




vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#375 » pon 22. dub 2019, 11:19

Díky Pablo.gs:
Vypadá to že mušle a útlum jsou stejné Slim je jako Hunter, Shooter je jako Pro Tac III. Jen zesílení příposlechu je cca o 12 db větší. Tj 16x lepší citlivost na šumy a ruchy.
Sám jsem po dvou letech přešel z Peltor Optime II, na ProTac III. Rozdíl citelný. Jen ta skladnost se vytratila.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů