Přebíjení .357 Magnum

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#241 » čtv 28. lis 2019, 07:33

přikláněl k k tomu, že je dobrý nápad zkusit ze 6" vyhnat 357 na 1200J pomocí BA10 ???

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#242 » čtv 28. lis 2019, 08:07

To ne, přikláněl k tomu,že BA 10 je vhodnější pro .357.(taky jsem hledal a rady z tohoto vlákna jsem využil)

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#243 » pát 29. lis 2019, 00:40

A k čemu že jsi ty rady využil? Jen o stránku zpět píšu, že už 3,8 gr mi posílalo 158 gr střely na plocho. Copak to asi znamená? Vectan má v tabulkách pro Ba10 jen laboraci se 110 a 125 gr střelou. Pročpak s tím asi nehoní 158 gr střelu? Na jednom americkém fóru týpek píše, že mu z Francie někdo přivezl pikslu Ba10 (i když už nepíše, jak to dokázal) a že je to zajímavej prach, jen k němu nemá tabulky. Systémem pokus-chyba došel k závěru, že 4 gr už jsou do 357 pod 158 gr střelu moc, což se víceméně shoduje s mojí zkušeností. A naopak, v jednom vlákně o přebíjení 9mm Luger někdo píše, že nasypali s kamarádem do Lugeru jen něco přes 5 gr Ba10 (nedopatřením, s něčím ho zaměnili a kdoví, jestli se to tam vešlo) a skončilo to velkou ránou a destrukcí zbraně. To jsou takový střípky, který si časem člověk v hlavě poskládá, aby náhodou přitom vyfukování kouře z dýmky do umyvadla s vodou ještě taky nepřišel o prsty a kus obličeje. A samozřejmě považuje za vhodný se o tom zmínit tady.
Proti tomu mi třeba Lovex D036 ze 6,5 palce dával skoro 1000 J, a to při tabulkové laboraci. Byl to náboj do pákovky, zkoušel jsem, jakou bude mít rychlost z revolveru. Jenže pak si řeknu, proč to té zbrani dělat, když chci, aby mi vydržela dlouho. Ano, jsem posera, ale není to debata o tom, co a jak namíchat do těsta, aby dobře braly ryby. Když chci fakt ránu, aby se lekli na sousedních stavech, vezmu si Walkera. Ale ani mě nenapadne do něj cpát bezdýmák a nejen proto, že je to napsaný na laufu... A stejně jak stárnu, přestává mi to připadat vtipný, a kdo to má furt od toho bordelu taky čistit, žejo.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#244 » pát 29. lis 2019, 08:37

Pirda
pak se prosím vyjadřuj tak, aby byly jednoznačně patrné souvislosti, neb nedorozumění při přebíjení může stát víc než jen ruplej lauf



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#245 » stř 4. pro 2019, 22:24

Takže jsem dnes na střelnici vyzkoušel nové "tormentační" náboje.
S využitím zdejších rad jsem laboroval prach RAMSDHOT TRUE BLUE a prach D036, oba v navážce 9,7 grainů (mají stejný strop). Střela SaB 158 gr. FMJ s drážkou, zápalka SaB SPM, OAL kolísala od 4,22 do 4,4 (prostě to skáče a nic mezi můj Dillon neumí). Pro srovnání jsem udělal pár nábojů s hladkou střelou Alsa Pro FMJ 158 g a LOS SWC 158 g. Udělal jsem tři řady přičemž škrcení bylo stoupající.

Výsledek (stříleno z Alfa Steel SPORT 6 palec):
1. Čím větší škrcení, tím lepší přesnost
2. Ve všech případech byly nábojnice krásně čisté. Taktéž kvér neočouzený.
3. Laborace s prachem TRUE BLUE byla pocitově jako PPU možná ještě větší dělomrda, Doslova jsem se bál dalších výstřelů.
4. Laborace s prachem D036 byla snesitelnější a bez plamenu.
5. Prach D036 dával o trošku lepší přesnost než prach TB. Oba prachy dávaly překvapivě dobrou přesnost s ohledem na maximální výkon náboje.
6. Použití hladké střely Alsa Pro dávalo špatné výsledky.
7. Použití hladké střely LOS SWC dávalo stejné výsledky jako nejlepší řada se střelou SaB s drážkou. Z toho vyvozuji, že LOS je měkčí a patrně žehlička vytvořila hlubší drážku než u Alsa Pro, která se mi zdá, že má tvrdší plášť. Zároveň z toho možná plyne, že i na nejvyšší laborace není nutná střela s drážkou.
8. U nábojů s hladkou střelou se mi "spontánně" prodloužila OAL na 40,83 mm.

Závěr: Myslím, že se mi podařilo to co jsem zamýšlel, přiblížit se továrním PPU. Maximálně našláplá 357.mag s uspokojivou přesností. Nutno ovšem dodat, že nemám k dispozici hradla, takže se mohu ohledně výkonu opírat jen o pocity. Snad se moje zkušenosti budou někomu hodit.

Všem a zejména McFlyovi díky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#246 » čtv 5. pro 2019, 08:00

Tak trošku jsem doufal, že jsi další z řady těch co zkoušejí kolik snese Ruger
ale vymýšlet cca 1kJ patrony do Alfy je fakt ptákovina.
Než začneš zabředávat do teorií ohledně crimpovací drážky, změř si pruměr střel a potažmo vývrtu
pak i OAL posledního nevystřeleného náboje ve válci poté co jich 5 už "odešlo"



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#247 » čtv 5. pro 2019, 08:37

Ne, nejsem z těch co by chtěli zjišťovat kolik snese jakákoli zbraň.
Model SPORT je prý stavěný na enormní zátěž imho předpokládám, že náboj nepřekračujici tabulkové hodnoty by mu neměl uškodit. Nehodlám to střílet pořád, ale svátečně pro radost.
Nehodlám zabředávat do jakýchkoliv teorií.
Střely nevylézaly.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#248 » čtv 5. pro 2019, 10:26

to že je na revolveru napsaný sport a má mikrometry neznamená, že má rám odlitý do jiné formy a je z jiného materiálu než běžná produkce
nálepka sport na Octavii taky neznačí že jde o plnokrevný kit-car ale že má jiný ráfky a přidanej spoiler
možná i proužek na karoserii

střely nevylézaly od oka, nebo na šupleru ?



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#249 » stř 25. pro 2019, 08:58

ahoj
ježíšek dones https://www.strely.eu/Strela-38-150-WC-DBB-d8.htm
nemá na to někdo funkční laboraci?
nábojnice 357, ale náboj bych chtěl spíš výkonově k 38
doma mám prach lovex 36 a vectan ba9

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#250 » úte 16. čer 2020, 19:20

Čau, potřeboval bych poradit. Budu přebíjet .357mag do 4" revolveru, SW581. Bude to z prachu D036, nechci žádný bomby, už jen proto že budu používat pografitovaný olovo, tak aby se to nestrhávalo. Taxem zabrousil do lovexáckých tabulek (jak do nových 2019, tak do svých starých 2016) a koukám jak z jara - pro ráži .357mag Explosie doporučuje zápalky 4,4mm SPMP (small pistol magnum pistol) a ne SPM, u ráže .357sig bych zase čekal SPMP a přitom je tam doporučena obyč SP.
Zatím jsem přebíjel jen nemagnumové náboje, tudíž bych se chtěl zeptat, jak to tedy je a které bych měl pro tu D036 použít?
Jinak je mi ještě trochu divné, že je u .357mag doporučen stejný typ zápalky jak pro rychlou S011, tak pro D037.2...?!

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#251 » stř 17. čer 2020, 08:10

Klidně začni s SP pokud je máš doma. A jestli chcěš přebíjet pohodovky tak bych zvolil spíš S011.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#252 » stř 17. čer 2020, 08:51

8gr DO36 by Ti mělo dát cca 500J což je ještě docela příjemná 357

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#253 » stř 17. čer 2020, 10:01

sided: SP mám, tak je teda použiju. Prach už je bohužel danej, podařilo se mi sehnat D036 za pěkný peníz hned několik flašek.
4mike: já to četl z kraje vlákna, že doporučuješ cca 8,5gr D036 na "příjemnou" střelbu. Tak zkusím nějakou díru v prachovači, co mi dá 8gr nebo do 8,5gr. Dle QL by to s 8gr D036 mělo mít zhruba 480J. Ale to je hrubej odhad, mám tam nastavenou vlašimskou LRN střelu, v reálu to bude pografitovaná 158gr SWC, nemám ji ještě sni oměřenou takže nevím jaký vyjde OAL a tím spalovací prostor a další parametry. Hradla už bohužel nemám, ale ze zkušenosti to u pistolových lovexů nebývá více. Udělám pár vzorků od každé díry a vybírat to budu spíš podle soustřelu.
Díky kluci

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#254 » pon 9. lis 2020, 14:03

Zdar, hodlám teď nakoupit střely do lever action(marlin 1894), a vzal bych standartě
http://www.topstrely.cz/kategorie/olove ... 58gr-rnfp/
Ale zaujali mě tyhle https://www.strely.eu/Strela-38-154-FP-FB-d85.htm
Někdo zkušenosti jak chodí v Leveru? nebo radši zůstat u poměděných? Díky

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#255 » pon 9. lis 2020, 14:22

Především obojí ty střely na rozdíl od střel určených pro pro .357Mag nemají drážku. Pokud se je podaří silou krimpovat - zamáčknout rantl nábojnice do olova, pak je to OK. Jinak hrozí v pákové opakovačce zatlačení střely do náboje a u revolveru naopak při plné laboraci povylézání střel a zablokování válce.

Jinak poplastované i kvalitně poměděné střely mi chodily stejně dobře - bez problémů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů