44 Rem Mag přebíjení

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1 » čtv 17. lis 2011, 22:53

Do začátku dávám malou tabulku hmotností jednotlivých střel ares 44-240 SWCBB
Ares.JPG

A několik výsledků měření rychlostí z dlouhé hlavně.Postupně doplním,případně rozšířím i s jinými
prachy a střelami ares 300 grs.
Tabulka
ZDE
Heslo na album = 44
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#2 » pon 13. úno 2012, 20:48

Proč nepokračuješ ? Přebíjení 44 Magnum by mě docela zajímalo a mám za to, že nejsem sám.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#3 » úte 5. dub 2016, 08:48

Hoj, oživil bych staré vlákno. Chtěl bych revolver .44 Mag, ale cena náboje je už docela darda. Takže jen kvůli této ráži uvažuji o tom, že začnu přebíjet. Máte někdo zkušenosti, kolik se dá u této ráže ušetřit na 1 ks, když přebíjím a jak rychle se to vrátí, když vystřelím dejme tomu 100ks mésíčně? (To druhé si můžu spočítat, když dáte první údaj :D ) Zajímá mé spíš osobní zkušenost z přebíjení pro vlastní potřebu ... na netu sice najdu cenu přebíjeného střeliva, ale tam je i nějaká marže apod.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 5. dub 2016, 09:24

Záleží jakou tam dáš střelu, ale přebitá .44 je kolem 5-6,-Kč

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 5. dub 2016, 09:44

V rugeru mi sem tam neodpálila zápalka SB (0,60) v DA režimu, fiocchi (0,80) se zdají spolehlivější, případný měkký federal je po 1,20. Prach od pár haléřů (s BA10 na úrovni 44SPL) po 2Kč za dobře naložený Acc9. Střely od aresu od 3Kč, o levnějším zdroji nevím.

Odlevám střely 300gr, podsypané 11gr Ba9 s levnější zápalkou je to na materiálu cca 2,50.

Čili těch proměnných je tam hromada.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#6 » úte 5. dub 2016, 10:01

Dííky za reakce. Já bych chtěl tuto ráži proto, abych si občas dopřál požitek z pořádné rány, takže bych nechtěl kvůli ceně ochuzovat náboj na síle, rád bych využil potenciál, který ta zbraň má. Jinak by ta koupě ztratila kouzlo ;) Jak říkám, jestli se rozhoupu, tak budu vůbec zaćínat s přebíjením. Snažím se orientovat v druzích prachu a zápalek, ale je to teda mazec ... je toho dost. Máte nějakou oblíbenou laboraci a kombinaci prach/zápalka/střela , která bude minimálně v kvalitě továrního střeliva (možná jde udělat i lepší?) a se kterou bych mohl začít, abych se do toho dostal? Třeba ta kombinace výše od ladaje je ok?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 6. dub 2016, 20:21

Ještě dodatek, dnes jsem to konečně střelil přes hradla, z 5.5" to letí nějakých 330 m/s Výkon plusmínus jako selbel/magtech (lehce přes 1000J), hybnost (kopanec) bude díky těžší střele o cosi vyšší. Těžké pomalé šišky dělám kvůli nic moc tvrdosti slitiny.

S tvrdou kupovanou střelou se dostaneš v pohodě výkonově výš.



Wallace
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » pon 22. kvě 2017, 10:09

Tak rok je tu ticho. Nikdo nemá nějaké zkušenosti z praxe? Ty doporučené laborace jak to sháněl kolega?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#9 » pát 27. dub 2018, 19:18

Ahoj. další rok pryč a stále nic. Docela bych se chtěl vrhnout na přebíjení .44 a každá rada by se hodila.



janw
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » pát 1. čer 2018, 07:16

Já dávám pod 240 gr SWC ARES 13,3 gr D036, OAL 40,5 mm. Měřeno na hradlech 380 m/s. V plánu mám vyzkoušet totéž s prachem D037.1



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#11 » pát 8. úno 2019, 18:47

Tak a je to tu...máme první výsledky. Matrice na .44 Rem Mag.
Šlo mi o to, zda je reálné přebíjet na "hulváta" s tím, co má člověk doma.....uznávám, s těmi přípravky to možná až takový "Punk" není, ale.... trochu schovývavosti.

Vyroben přípravek na hilznu. Pro držení kolmosti a čistě pro pohodlí. Dole otevřené na možné šlehnutí zápalky při lisování. Lisování zápalky a kule ve stojanové vrtačce. Matrice vyrobena úpravou vrtáku 10.8mm (pocitově bych tam asi viděl spíš 10,9mm pro hlubší drážky vývrtu) Původní matrici s 3mi drážkami jsem zatím dal bokem. Vyroba nové a dvojté s tím, že bude pouze dvou drážková na zalisování do hilzny. Při lisování se odstřihne drobná "košilka". Střela drží spolehlivě, dostat jí ven , tak to chce svěrák a vykloktat. Matrice navařená na nejdostupnější kleště. Matrici jsem dělal ocelovou, duralové LEE mě prostě serou. Ocelová mnohem lépe a konstatněji drží provozní teplotu, LEE mi v tomto prostě nevyhovují.
Strižný vršek z 2mm plechu. Odlité střeli stříkám sulfátem molybdenu a "zabíhám" v bubnu. Sjednotí se povrch a díky nástřiku nemá olovo snahu oxidovat.
Pro představu jak moc je střela těsná jí potřebuju vidět neporušenou, takže 0,5g prachu a 2 staré ručníky smotané do role a to vše podložené 100mm trámem. (když se dá 0,75g tak už se na střelu nepodíváte, neb je kdesi v trámu)
Hilzna na hulváta takto přebita 4x a vždy bez sebemenšího problému nabije a vyhodí mechanika z komory. (pravda, vždy s velmi malou navážkou. Plná zatím nebyla testovaná, dodám info.

doufám že mi půjdou vložit všechny fotky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Mat dne pát 8. úno 2019, 18:51, celkem upraveno 1 x.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#12 » pát 8. úno 2019, 18:48

pokračování
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#13 » pát 8. úno 2019, 18:49

pokračování
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#14 » sob 9. úno 2019, 13:43

Doplním váhu střely. Vychází mi o něco málo lehčí než SB. Jsem na 14 gramech - 215.3 grain oproti 15,55 gramů - 240 grain (nemuselo by to tolik padat po parabole, zkusím, uvidím, napíšu.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#15 » stř 13. úno 2019, 20:44

Vyměkl jsem... :-) udělal jsem pár nábojů takhle na hulváta....a dobrý, na 50m bez rozdílu. Na 100m nemůžu sloužit, neb jsem rozlítanej v horizontální rovině po celém terči (prostě na 100m přes mechanický prd vidím.
Takže k přebíjení na hulváta.... jde to, ale. Narazil jsem na jediný problém, pominuli čas s výrobou přípravků a lisování kule, kdy se musí hlídat kolmost... Problém byl v jediné věci. Při nabití do trubkového zásobníku, se u pár nábojů trochu zamačkla střela díky tlaku pružiny. Jednalo se o cca 1 - 2mm ale to je samozřejmě jaksi k prdu...
Prostě chybí utažení hrdla nábojnice. Ale zkusil jsem to.
Odlité kule zkusím použít, i když asi díky měkkému olovu (nemám změřeno HB), to nepůjde a bude se trhat ve vývrtu. Laborovat s tím moc nechci.

Každopádně vyřešil jsem lis, matrice a věci kolem.
Navážka dle tabulek vyšší střed tj. 21grain (19.8 - 22grain) vychází kolem 2kč/náboj, olověná střela 240grain potažená mědí jako FMJ s plochou špičkou vyjde 3,-Kč a zápalka SB za 0,70,-Kč (CCI Magnum je 1,60,-Kč)
Takže bez ceny lisu a matric, jsem na ceně 5.60,-Kč (čas a práci nepočítaje. (tovární SB 240grain SP je kolem 12.50,-Kč) Takže nějaká návratnost tu reálně je.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů