Přebíjení 9mm luger

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#571 » ned 24. dub 2016, 12:17

Strana 55 dole

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#572 » úte 26. dub 2016, 17:42

Ahoj. Když nemám polygon je lepší kupovat limit Cuzn30 než Cuzn10?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#573 » stř 27. dub 2016, 10:12

honzazd: Z toho důvodu radši kupuju CuZn30. Ale od doby co podražili na 1,6Kč, poohlížím se po jiné alternativě. Mám teď doma na zkoušku poplastované střely z http://www.strely.eu (Střela 09-128 CN BB), ale zatím jsem u nich ještě nevymáknul laboraci. Docela mi tam vadí ta drážka, s OAL který bych chtěl se trefím krčkem nábojnice přesně do drážky :-(.

Jinak pro limití střely už mám vymáklou laboraci:
střela: 128grs CuZn30 limit
prach: 4,1grs D032 (díra 0.41 na lee autodisku)
OAL: 29,55 mm
nejsou nějak super nadupaný, docela čajíček, ale co mám vyzkoušeno z několika zbraní, tak spolehlivě přetahují závěr a střílení je s tím fakt pohodička.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#574 » stř 27. dub 2016, 18:24

Díky Xerxes. Teď mám další otázku, když už mám ty limit Cuzn10 124gn FMJ mám lovex Do32 (no.2) v tabulkách od lovexu jsem našel že FMJ 124gn selbel je navážka min.3,9 až max.4,2gn a oal 29,69 takže pochopil jsem správně že nezáleží na výrobci, ale na označení a váze střely? A ještě nahoře je délka hlavně (Barrel Length) je to max délka?



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#575 » stř 27. dub 2016, 23:17

Délka hlavně v laboračních tabulkách značí z jaké hlavně to bylo střílený při té uvedené měření rychlosti. Střely hledej podobné dle váhy (např. 115gr, 124gr), tvaru (ogivál, komulý kužel) a materiálu (mosazný plášť, pomědění, poplastování nebo olovo).



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#576 » čtv 28. dub 2016, 07:48

Jo drobná oprava, mám 124grs limity :-D
honzazd: jak píše Sam. Na výrobci opravdu nezáleží, ale rozměry, váha apod. musí být odpovídající tomu co je v tabulkách. Kdybys místo ogiválu chtěl použít komolý kužel stejné hmotnosti, tak podle toho musíš řádně upravit OAL.



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#577 » ned 1. kvě 2016, 17:42

Zdravím,

chtěl bych požádat zkušenější o radu s nastavení žehlící matrice na lisu Lee Turrent:

Nastavuji ji jak v návodu. Na dotyk s shellholdrem. Vyšroubuji aretační šroub nahoru. Do shellholderu vložím náboj a vyjedu nahoru. Šroubuji aretačním šroubem na dotyk. Odjedu s nábojem a můžu přidat.

Ale:

V návodu je napsáno že lze přidat od 1/2 nebo 3/4 otáčky. Ale v mém případě aretační šroub dovolí pouze 1/4 nebo maximálně 1/2. Dál už je zašroubován na max. Je to v pořádku, normální chování matrice?

Díky za reakce.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#578 » ned 1. kvě 2016, 18:07

Půl otáčky by mělo na dostatečné zaškrcení stačit. Na druhou stranu by na šroubu měla zůstat vůle. Zkus matrici rozebrat a zkontroluj jestli je správně sestavená. Je tam kalená škrticí vložka a ta jde dát opačně. Jestli je správně a potřebuješ škrtit víc tak pod ní přidej podložku. Tedy mezi škrticí vložku a stavěcí šroub. Ono u LEE je to trochu co kus to originál.

Uživatelský avatar
Mnemonic45
Příspěvky: 23

Příspěvek#579 » pát 20. kvě 2016, 07:52

Máte někdo zkušenosti s porovnáním tvrdosti zápalek od různých výrobců? Je v tom znatelný rozdíl? Zápalky S&B, které momentálně mám, mi připadají dost tvrdé.. U laděných bicích ústrojí by to možná mohlo hrát roli co se týče spolehlivosti.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#580 » pát 20. kvě 2016, 08:25

S&B SP zapalky mi tiez pridu tvrde. Sice sa mi to nestalo u 9mm ale u .38 Special, mal som u jedneho z revolverov par krat u prebiteho naboja problem odpalit. Na druhy krat uz sli. Samozrejme moze byt kombinacia tvrdosti zapalky + chyba pri prebijani (nedokonale zalisovanie, resp. pripadne poposunutie zapalky spatnym razom vo volnejsom lozku po predoslom vystrele/vystreloch). Vyskytlo sa mi to len u tejto jednej zbrane - takze to tipujem ze ma mozno o cosi slabsiu pruzinu a je na to citlivy.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#581 » pát 20. kvě 2016, 08:36

Jiné výrobce jsem nezkoušel, kvůli nemalému rozdílu v ceně. U S&B jsem ale narazil na patrně jinou sérii, protože jednou koupené zápalky měly hodně selhačů - odpal až na druhý pokus. Ale před tím i po tom se to zatím neopakovalo. (Ne jedna krabička ale jedno velké balení, chybou lisování to fakt nebylo.) Díky SA/DA mě to ale zas tak neštvalo, tak jsem u nich zůstal.
Naposledy upravil(a) mihlit dne pát 20. kvě 2016, 08:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#582 » pát 20. kvě 2016, 08:40

S&B jsou nejtvrdší ze všech zápalek. Na spolehlivost to nemá vliv akorát se hůř lisují. To že na poprvé nevystřelí je chyba v lisování nejsou správně domáčknuté. Většinou napodruhé vystřelí protože první úder je jakoby dorazí na správné místo a druhý už odpálí. Já používám ruční zápalkovač Lyman E-ZEE Prime a ten je tam fakt napere na doraz.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#583 » pát 20. kvě 2016, 08:46

Ale ano, ma. Akonahle mas v revolvere trochu slabsiu pruzinu, tak je pri DA problem odpalit aj fabricke S&B naboje (na druhy krat funguju) kdezto napr. Magtechy pripadne Fiocci chodia v pohode. Co viem tak ludia co maju "vytunene" zbrane pouzivaju na prebijanie makksie zapalky (Federal?).



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#584 » pát 20. kvě 2016, 08:49

Mezi nejměkčí zápalky patří Federal, pak CCI, Remington a další.......
Při zápalkování .45 acp Federalama mi 2x zápalka bouchla v ručním zápalkovači RCBS. U SB se mi nikdy nic podobného nestalo. A to jich mám v 9x19 ozápalkovaných hodně přes 100tis.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#585 » pát 20. kvě 2016, 08:54

Přebil jsem pár tisích Fiocchi SP. Deformovaných při zápalkování jsem měl poněkud více, než u S&B, čili ty Fiocchi by mohly být o něco měkčí. V okolí do 20km od ZL vím o dvou zdrojích, cena je snad jen do 10hal navíc.

Do revolverů a poladěných bude lepší vsadit na jistotu a přes vyšší cenu a leckde špatnou dostupnost vzít Federal, alespoň do patron na soutěže a příp. nošení.
Naposledy upravil(a) ladaj dne pát 20. kvě 2016, 08:58, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů