Přebíjení 9mm luger

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#586 » pát 20. kvě 2016, 08:58

No já bicí mechanizmus zbraní netuním bicí pružinu nechávám originál a proto u mě selhače nehrozí. Odpálím vždy na poprvé. Když jsem měl Glock 17 tak u něj to trochu zlobilo protože právě nebyli ty zápalky pořádně dolisované jinak jsem problém nikdy neměl a to mám tak 6000 nábojů přebito.



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#587 » pát 20. kvě 2016, 18:01

Ahoj. Sebral jsem tyto náboje MAXXTech a všiml jsem si nějaké vložky. Přebíjíte to normálně nebo to vyhazujete? Zkoušel jsem tam dát střelu limit 9mm RN a OAL max 29,42 a asi taky jiná laborace málo prostoru takže tam musejí být asi velký tlaky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#588 » sob 21. kvě 2016, 03:01

pro klid duše bych ji vyrazil. Musel bys hledat jinou navážku prachu kvůli změně velikosti prostoru. A u pár nábojnic tohle nemá cenu.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#589 » ned 22. kvě 2016, 11:09

Tak až na prachovač se mi už sešel komplet jednoperák lis s příslušenstvím, tak že jsem včera odzápalkoval, rozhrdil a ozápalkoval spoustu hilzen (a dokonce si pohrál s usazením a zaškrcením střely a mám nastavenou na ideální OAL i tuto matrici :) - a žádná hrůza, teď jen čekám na prachovač a vybírám prach - a s tím se jdu poradit.

Přebíjím Luger, střely mám nakoupené na doporučení ze Strely.eu (tyto: http://www.strely.eu/Strela-09-128-CN-BB-d6.htm). Váhám mezi Ba9 a D032. CO připadá zkušeným přebíječům vhodnější pro poplastované olovo?

Osobně jsem si udělal nějaké sesumírování, Ba9 používá kamarád a nábojů plněných Vectanem jsem bouchnul hodně (střela Alsa Pro 124gr, prachu 5,4gr). Nespálená zrnka prachu minimum, ale přijde mi, že nechává dost sazí. "Výhodou" Ba9 dle kamaráda je, pokud jsem pochopil, že pokud mi nedejbůh ujede ruka ruka při dávkování, tak do hilzny se stejně nevejde tolik toho prachu, aby to zbrani ublížilo (když to bude jeden náboj).

Výhoda D032, co jsem ale jen vyčetl: údajně méně špiní zbraň (bral bych). Další výhoda, silný prach, stačí ho daleko menší dávka, než Ba9 - tedy něco málo ušetřím na prachu. "Nevýhoda" - pokud přesypu, je po bambitce - tedy dávat fakt pozor, což ale beru stejně jako samozřejmost u přebíjení. Nevím ovšem, jestli je D032 vhodná pro poplastované střely právě.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#590 » ned 22. kvě 2016, 11:46

Výhoda BA9 což je hlavní věc je ta že je to pomalejší prach a rána tak nekopne. Měli by s ní být přesnější zásahy. Na špinění zbraně bych moc nekoukal stejně jí musíš čistit :-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#591 » ned 22. kvě 2016, 11:55

Jo, to je fakt. Ty 124gr celopláště ve spojení s 5,4 gr Ba9 jsou pohoda :)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#592 » ned 22. kvě 2016, 12:03

Já sypu do celoplášťů od limitu 124 gr 4,4 gr BA9 a OAL dělám 29,1 mm. Zaškrtím jen malounko a je to pohoda :-) Střílím CZ 75 TS.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#593 » ned 22. kvě 2016, 12:21

Ok, tož vezmu Vectan :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#594 » ned 22. kvě 2016, 13:49

Ba9 je do Lugeru fajn, ale míň kope rychlejší prach. Ne pomalejší.



uživatel
Příspěvky: 28

Příspěvek#595 » ned 22. kvě 2016, 17:00

Tak za Do 32, ta samá střela 4 grn, měl jsem Ba 9 a už bych neměnil. A hlavně je levnější a dostupnější prach

Uživatelský avatar
AldaJ
Příspěvky: 65

Příspěvek#596 » ned 22. kvě 2016, 17:12

Byl by někdo z "přebíječů" ochotný mi udělat školní náboje? Patrona, místo zápalky kousek gumy a střela (samosebou bez prachu :D ) Jsem z Kyjova.
Díky za případnou ochotu :)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#597 » ned 22. kvě 2016, 17:51

Zkoušel jsem to, není to dobrý nápad. 1. špatně se rozlišují od ostrých, 2. guma místo zápalky nevydrží dlouho, hrozí, že se jehla úderníku zapíchne do gumy, nevrátí se zpět a při vybíjení se zlomí. Pak zjištíš, že ušetřených 60Kč za "opravdovou" sušilku se zatraceně nevyplatí.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#598 » ned 22. kvě 2016, 18:19

Jiný názor.
Úplně v pohodě, rozumnější je nechat barevně odlišnou střelu (ideálně zelená/fialová/bílá od ARESU) ,nechat starou zápalku (guma je k ničemu), dno a třeba i drážku nábojnice nabarvit kvalitním lihovým fixem načerno-namodro. Slabší povahy si mohou nechat i udělat kroužek kolem nábojnice.

Takové sušilky slouží bez problému několik let na kurzy, na zkoušky, na rozdíl od rozpadavých italských s...ek za nesmyslné peníze.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#599 » ned 22. kvě 2016, 18:55

Ja videl nabojnici provrtanou, to je asi taky jasna identifikace.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#600 » ned 22. kvě 2016, 19:00

Chlapi nesušte ale raději střílejte stejně chování zbraně při ostré střelbě je úplně jiné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů