Přebíjení 9mm luger



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1966 » sob 10. úno 2024, 21:59

kiv61 - ano, moje řeč. Jenže jsou zde tací, kteří mají svůj názor za pravdu a těžce nesou, když do ceny přebitého náboje nepočítáme i ošoupané podrážky svých bot po cestě do míst, kde přebíjíme.
Viz rýpání pana Ježka na posledních stránkách opasků vhodných na nošení. Nic o tom neví, tak aspoň teoretizuje a prudí.
Na jeho bludy je lepší nereagovat.
Omluva za OT.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1967 » sob 10. úno 2024, 22:13

To jsem to dopracoval... A to jsem doufal, že se o opascích dozvím něco, co mě přivede k tomu je blíže prozkoumat a možná na nich najít něco pro mě užitečného. Místo toho jsem tu označen za tvůrce bludů.
Když dojdou argumenty k věci, napadne se člověk? K tomu se absurdně překroutí, co napsal, aby se vytvořilo aspoň něco, čím by šlo útočit? Zanechme toho, bavme se k věci, vysvětlujme si stanoviska a názory, ale neklesejme k osobním útokům. Je to hloupé a nedůstojné.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1968 » úte 13. úno 2024, 18:35

Tak v tomto bodě se musím JJ zastat, dle toho co napsal přesně a nechápu ten hejt...pokud chci převíjet primárně abych ušetřil tak opravdu je to hodně diskutabilní, ale stěžejní je že dělám náboj co potřebuji...pokud samozřejmě někdo do přebíjení počítá čas,.kdy třeba může pracovat místo toho z domova, tak se mu to asi nevyplatí u 9L....ale pokud se bavíme o jiných rážích tak úspora už je značná, u LR je přebíjení prakticky nutnost...
A to neřeším, že u některých druhů nábojů, třeba major pro IPSC je skoro nemožné koupit vhodný pro konkrétní zbraň...



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1969 » stř 13. bře 2024, 13:39

Používáte někdo matrice od Hornady? Nějak nejsem spokojený s matricemi LEE a koukám po něčem lepším.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1970 » stř 13. bře 2024, 17:36

Poděl se o příčinu nespokojenosti s Lee, prosím.



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1971 » stř 13. bře 2024, 18:06

Tak první sadu matric jsem musel reklamovat, protože vnitřní plochy vypadaly jako by je někdo obráběl na soustruh na dřevo.
Teď to ale řeším jen kvůli lenosti, nechci žehlit zvlášť na jedno operáku.
Vím že usazovací matrice od LEE může i žehlit, ale když jí posunu níž už bere šponu z nábojnice.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#1972 » stř 13. bře 2024, 18:09

Ty přebíjíš lugery na jedno operáku?



fulldeaths
Příspěvky: 40

Příspěvek#1973 » stř 13. bře 2024, 18:46

Ne, mám LEE Pro 1000, ten má tři pozice, ale tři matrice už jsou na něj moc ( je to dědeček ). Neměl jsem z toho dobré výsledky. Proto žehlím zvlášť na jedno operáku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2240

Příspěvek#1974 » stř 13. bře 2024, 19:08

Hmm, minimum je pět pozic, lépe šest ....



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#1975 » stř 13. bře 2024, 19:26

Hele na matrice Lee sem mel taky reklamaci, v karbidovym krouzku byl otrep a delalo to spony z nabojnic. Reklamace uznana



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1976 » stř 13. bře 2024, 19:28

Lugerové sady od Lee mám dvě. Jednu asi 25 let starou a druhou asi rok. Obě v pohodě a bez podobných komplikací. Jen jsem dlouho a opakovaně řešil výrobu rozhrdlovací vložky, než jsem získal takovou, jakou jsem potřeboval. Matrice jsem používal dřív na jednooperáku a nyní na šestipozičním progresivním lisu. Situaci při problémech a omezeních s třípozičním lisem posoudit nedovedu.

Skoro bych doporučil přejít na nějaký současný progresivní lis, když se zdá, že stávající sám o sobě komplikuje výrobu, ale chápu, že se to třeba při nízkých množstvích nemusí jevit smysluplné. Pořád je lepší mít matric víc než míň a na to je potřeba dostatečně dimenzovaný lis.

Podle mého názoru je šest pozic minimum, pokud nechceš řešit náhradní možnosti podávání střel či vynechat kontrolu prachu. Ale většině lidí stačí i pět nebo 4...



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#1977 » čtv 14. bře 2024, 00:28

Sud píše:Ty přebíjíš lugery na jedno operáku?

Já třeba už nějakých 10 let.
Dělám něco zásadně špatně když vystřílím jenom cca 5 tis. "kulí" ročně?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 799

Příspěvek#1978 » pát 15. bře 2024, 08:59

Ne, vůbec. Vzhledem k ceně finálního produktu a potenciální úspoře mi to přijde časově neefektivní. Ale to je každého věc. 5 tis. ročně mi už přijde jako slušná spotřeba.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2240

Příspěvek#1979 » pát 15. bře 2024, 13:53

Špatně nic neděláš, ale máš asi zbytečně moc času.



Neptun
Příspěvky: 65

Příspěvek#1980 » pát 15. bře 2024, 15:02

to fulldeaths - o matricích Hornady na lugry jsme se moc nedozvěděli, zato teď hodně víme o "zahradní hadici" :lol:
abych nebyl mimo téma, já s nimi zkušenost nemám, ale zkus vedlejší fórum na střelectví, tam je o matricích trochu více info.
Doufám, že se to nikoho nedotkne a pokud ano, tak se omlouvám, jen mi to připomnělo ten vtip co tu nedávno proběhl...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti