Přebíjení 9mm luger

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pon 2. pro 2013, 07:01

Taky bych řekl že moc škrtíš. Jinak doporučuju škrtit až žehličkou a ne usazovací...



Prase

Příspěvek#62 » pon 2. pro 2013, 09:08

Dobrý den,
Děkuji za odpovědi. Teď v tom ale mám ještě větší zmatek.
Škrcení vs. Žehlení.
Měl jsem dojem, že škrcení zajišťuje matrice společně se zalisováním střely do nábojnice, což je u mě 3. Matrice ( 1. Odzápalkování a kalibrace, 2. Roztažení krčku nábojnice a nasypání střelného prachu, 3. Usazení střely a zaškrcení a poslední 4. Přežehlení hotového náboje ).

Pokud to tak opravdu je, tak po zaškrcení na 3. Matrici je nábojnice v pořádku.
Tenhle límec mi dělá až ta poslední žehlicí matrice.
Laicky předpokládám, že zalisovaná střela rozšíří horní část nábojnice a ta poslední „žehlička“ prostě srovná tvar, proto se mi to tam dělá.
Pravdou je, že před žehlením jdou náboje do komory svojí vlastní vahou jen tak tak, ale jdou tam.
Po žehlení do komory padnou jak „pr… na hrnec“, jen to cinkne.
Mám tedy to žehlení úplně vynechat ?
Nebo mám víc škrtit ve 3. Operaci a pak by k tomuhle nedocházelo ?
Děkuji za vysvětlení

Prase

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#63 » pon 2. pro 2013, 09:27

A jsme doma, standartní chyba. Usazovací matrici nastav tak aby neškrtila = dej do platu rozhrdlenou nábojnici zvedni nahoru a usazovací matrici zašroubuj tak aby byla na dotek a pok o fous povol. Zaaretuj kontramatkou a nastav prostředním trnem hloubku usazení střely. V žehličce vyšroubuj škrtící trn nahoru a žehličku nastav na světýlko ke zvednutému platu. Dej do pozice nábojnici s usazenou střelou zvedni ji do žehličky a zkontroluj nastavení. Trn škrcení zašroubuj na dotek. Sjeď dolů a nastav si škrcení podle potřeby.
Žehlička má dvě funkce 1) kalibrace hotovýho náboje a 2) umožnuje oddělit usazení a škrcení střely do dvou operací a tím zabrání případným deformacím. Samozřejmě jde přebíjet i bez žehlení ale když děláš na progresivním lisu a máš volnou pozici tak není důvod žehličku nepoužívat.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#64 » pon 2. pro 2013, 13:42

Přesně tak jak píše Sided. Rozdělení na dvě matrice zabraňuje deformacím zejména olověných střel při usazování a škrcení. Jednoduše řečeno usazovací pouze usazuj střelu na správnou délku a žehličkou srovnej rozhrdlení, případně zaškrť dle osobních preferencí ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » úte 3. pro 2013, 07:17

Prase: ona žehlička umí i škrtit což si myslím nevěděl. A usazovací taky (ale tou se škrtí když nemáš žehličku) - tj škrť pouze tou poslední - žehlící matricí. Zkus si ty matrice rozebrat ať chápeš co jak dělaj. Jinak usazovací matrice se nedotýká shellholderu ale nastavuje se na vnitřní kontakt s nábojnicí jak psal Sided. Z manuálů to někdy není uplně jasné.
Pročti : http://prebijeni.strelci.com/prebijeni/matrice.htm
maj to tam srozumitelně.



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#66 » stř 22. led 2014, 17:50

Tak sem taky něco přidám :lol:
Od jednoho prodejce jsem zakoupil za solidní peníz jeho zbytky cca 900ks přebíjenek co už nevyrábí a nemá to v plánu. Balené v jeho firemní krabičce...
Otec koupil zbraň a když mi ji ukazoval, jako první náboj v zásobníku jsem viděl prasklou nábojnici (ode mne k vánocům krabička). Tak jsem včera kontroloval co jsem ještě nevystřílel a přikládám foto. By mě zajímalo jestli jsem měl takové štěstí, že jsem takový nenabil a nebo to zbraň ustála.
Vystřeleno asi 300ks...By byl asi nasratý kdyby mu ji to posralo...

Poslední náboj je neprasklý, ale přebitý do Makarova a takových je víc. U dost nábojů bylo také vidět jakoby tvar kuželky (prosím zasvětit).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » stř 22. led 2014, 18:31

Vyhodit :lol:



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#68 » stř 22. led 2014, 19:34

Asi dvakrát se mi taky stalo, že jsem si přebil náboj do prasklej nábojnice. Všiml jsem si toho až při nabíjení a bylo mi líto je vyhodit, tak jsem je normálně vystřelil a všechno proběhlo jak má. Ale když by to nebyla moje vlastní produkce tak bych se toho možná i trochu bál.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » stř 22. led 2014, 19:43

Mám svojí zbraň a ruce rád tak že bych to nikam neládoval. Těch pár korun že to vyhodíš za to riziko nestojí.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » stř 22. led 2014, 23:38

fejfarz píše:Vyhodit :lol:

Vzhledem k tomu, že odpad přinejmenším většiny větších aglomerací končí ve spalovně, seš si jistej radou "vyhodit"?

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » stř 22. led 2014, 23:44

Nejlépe delaborovat a pokud to neumím domluvit se třeba na střelnici ale určitě to necpat do bouchačky. Je snad každýmu jasný že to nevyhodím do popelnice to by napadlo jen blba který o tom nic neví :roll:

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » čtv 23. led 2014, 05:22

Me by docela zajimalo, co si pocnout s takovym nabojem kteremu neverim a nechci jej ladovat do zbrane. Je mi jasne, ze vyhodit do popelnice asi nebude vhodne reseni.

Zatim jsem mel takovy jeden, ten jsem delaboroval a prasknul jsem zapalku, ale nechce se mi to delat pokazde...

Odesláno z mého HTC Vision pomocí Tapatalk 2



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#73 » čtv 23. led 2014, 09:58

Cestou z nejmenované střelnice je most a pod nim teče řeka.......Tam chodíme krmit ryby.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#74 » čtv 23. led 2014, 10:32

Možná by to bylo pomalu na nové téma: likvidace munice :) ale musím napsat svůj oblíbený způsob - nepovedený náboj "zapíchnu" do špalku dám na 50m a odstřelím ho malorážkou :)

PŘEBÍJENÍ - nelegální delaboraci si nechte do hospody

sided

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#75 » čtv 23. led 2014, 21:10

Když prasklou nábojnici nedopatřením vystřelíš tak se nic neděje, ale na druhou stranu nemá žádný smysl je cpát do zbraně úmyslně. Těch pár korun za to nestojí. Takže rozebrat a vyhodit, když nemáš delaborační kladívko tak určitě nebude problém je po dohodě nechat na střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů