Zkušenosti s přebíjením BP Accurate versus Vectan.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#1 » pon 5. srp 2013, 14:53

Kdo a jaké máte zkušenosti při přebíjení BP Accurate a Vectan

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 239

Příspěvek#2 » pon 5. srp 2013, 20:31

Jsem lehce zmaten

BP - Black Powder - černý střelný prach

Accuratte a Vectan dělají bezdýmné. Nebo mi něco uniklo a chceš pořešit rozdíly v různých druzích černých prachů těchto výrobců?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » pon 5. srp 2013, 21:20

Upravoval jsem název vlákna, pokud jsem něco zkonil, nechť mi Jiricak pošle SZ jak to myslel.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#4 » úte 6. srp 2013, 11:56

Jasan,tím BP jsem myslel bezdýmý prach. Chtěl jsem vědět jakej považujete za lepší a proč. Pořád nad něčím hloubám a názory jiných střelců,kteří si přebíjejí mě zajímá. Vyzkoušel jsem Accurate i Vectan a zase tak velký rozdíl v nich nevidím.Možná s tím má někdo jiné zkušenosti,rád se poučím :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 6. srp 2013, 12:21

Používám Lovex D032 a D036 (neboli postaru ACC No.2 a No.5) D032 na lugry a D036 na .357 mičku. Dá se říci že jsem všestranně spokojený :) D036 trochu víc špiní ale v te .357 mě to není nijak zlý. Zkoušel jsem jej i na 9x19 a kvér byl celkem zajetelenej. D032 hoří hezky a zbraň není špinavější než od vlašimskejch :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#6 » úte 6. srp 2013, 12:33

Nemyslím že by se dalo říct že Vectan, Accurate, Lovex.....je lepší nebo horší. Záleží na ráži ale i hmotnosti střely, jejím materiálu, použitý zbrani a výkonu kterýho chceš dosáhnout. Takže se nedá říct že prach od některý firmy je lepší pro nějakou patronu. Ale dá se třeba konstatovat že u Lovexů bývají větší výkyvy mezi várkama, tím třeba Vectan nebo Vith. tolik netrpí ale projeví se to spíš u puškových. I když už se mi stalo že u S011 jsem s novou várkou musel jít o 0,3gn dolů abych se dostal na stejný rychlosti (.357 mag)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#7 » úte 6. srp 2013, 12:51

Používám prachy Vectan kolem 8 let. Konkrétně BA9 je na 9x19 optimální.Osobní názor - neměním. Za cenu BA9 se u nás nedá sehnat lepší prach.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#8 » úte 6. srp 2013, 13:13

Někde jsem se dočetl,že Vectan je ke zbraním šetrnější, tím,že má nižší teplotu hoření, ale Accurate má rovnoměrnější výkon. Celkově jsou prý jednosložkové prachy ke zbraním šetrnější.Tak nevím,co je na tom pravdy. :roll:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1701
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 6. srp 2013, 13:30

to Sided:
S011 na .357 - to můžou být příjemný terčovky že?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#10 » úte 6. srp 2013, 13:33

jj, dá se s tím dělat od čajíčků .38Spl až po 1000J .357mag. Pro tuhle ráži velmi dobrá volba.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#11 » úte 6. srp 2013, 14:12

Obecně vzato jsem slyšel, že naše prachy (rozumějte semtínský) nestojej poslední dobou za moc. Všechno je to o surovinách a šetří se na všem.
Nicméně i přes to používám (díky McFlyovým radám) pod Lugery D032 a i přes nějaký to nespálený zrníčko se mi to zdá dobrý. Špinění v normě.. A abych nebyl moc OT: Já určitě zůstanu u Lovexů, dokud bude Explosia produkovat..



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#12 » úte 6. srp 2013, 14:15

Já přebíjím .357, 158gr střela, BA9 a taky chodí dobře(dobře myslím vše v černém na pistolovým terči na 60m),s lever action.Určitě jsou tady lepší pašáci,ale na westernovkách to stačí,tam jsou padáky na tu dálku větší.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#13 » stř 7. srp 2013, 18:39

Chlapi, přebíjíte někdo ráži 45-75Win. nebo 50-90Sharps



Vashan
Příspěvky: 28

Příspěvek#14 » čtv 5. pro 2013, 10:28

Chtěl bych se zeptat zkušenějších kolegů, jak řešíte při použití prachů Vectan OAL? Explosia pro své prachy OAL u jednotlivých střel udává, takže se je od čeho odpíchnout, ale Vectan nikoliv.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#15 » čtv 5. pro 2013, 19:35

I Vectan má uvedené OAL, ale ne ve všech tabulkách. Náboje pro krátké zbraně http://www.lhs-germany.de/en/service/lo ... -handguns/ a pro dlouhé http://www.lhs-germany.de/en/service/lo ... or-rifles/ .

Přidám několik používaných výrazů:
Pression maximum admissible – max. dovolený tlak
Pression individuelle maximum – max. individuální tlak
Pression d'épreuve – zkušební (tormentační) tlak
Longueur max. de la douille – max. délka nábojnice
Longueur max. de la cartouche – max. délka náboje (OAL)
Recoupe à – zkrácená (nábojnice)
Diamètre extérieur du collet - vnější průměr ústí nábojnice
Arme – zbraň
Longueur du canon – délka hlavně
Chargements de reference – charakteristiky nábojů
Marque/réf. – výrobce střel
Poids – váha (střely)
Diametre – průměr (střely)
Sertissage –zaškrcení střely
Moyen – střední (zaškrcení střely)
Fort – silné (zaškrcení střely)
Conique – kuželové (zaškrcení střely)
Coefficient balistique – balistický koeficient
Densité de section – sekční hustota
Blindée - plášť
Balle coulée – litá střela
Moule – kokila
Balles blindées ou demi-blindées génériques – střely plášťované méně než do poloviny
Etui – nábojnice
Amorce – zápalka

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host