Prach Vectan pro přebíjení pistolových/revolverových nábojů



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#31 » pát 18. zář 2020, 10:52

Stewie, vcom to moze byt zle ci nebezpecne? zbran krasne obtahuje, sustrel fajn na moje dierkovanie.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#32 » pát 18. zář 2020, 11:02

Rychlost říká dost o tom, jak moc je to "nasypané". Pokud budeš hodně pod předpokládanou rychlostí na váhu střely, tak to sice pěkně obtahuje a funguje, ale proč mít takový prckolet? Přisypat. Pokud budeš hodně nad "zvyklostmi" této váhy, tak ti třeba kopanec nepřijde tak hrozný, ale může to značit přesypanost a dlouhodobě to nemusí být uplně fajn. Nevím, přijde mi to jako takový standard přebíječe, který to myslí vážně.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#33 » pon 21. zář 2020, 21:56

Ja skoncil prozmenu na Vectanu Ba9 1/2 (devet a pul). Mne se pro Luger na mirenou osvedcila navazka 4.2 gr Ba9 1/2, strelou Ares 9-125 RNCNBB a OAL 29.3mm. Prebijim tim prachem asi 4 roky. Rychlost ted z hlavy nevim, ale neni to ani pomale ani divocina. Hlavne je to hodne presna a taky prijemna a spolehliva laborace ve vsech pistolich co mam a co jsem kdy zkousel. Ta univerzalnost je fakt dobra. Pouzivate ho taky nekdo?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#34 » úte 22. zář 2020, 12:02

To stiwie: No radit někomu kdo začíná prebijet aby šel přes tabulkové maximum je dle mě totální hloupost! A ještě to obhajovat totálně nesrozumitelným příspěvkem.
Tech 4.2 u BA 9 je, pokud si dobře pamatuji tabulkové minimum. Tzn. pokud neřeším faktor a vše funguje jak má není důvod to pro začátek měnit!

Jinak nechápu proč někdo na první pokusy volí BA 10 u 9mmL? Dle tabulek to není pro Luger, výborný je v 45ACP... Navíc tak rychlý prach mi nedává moc šancí na chybu a pak není problém si prebijet tormentaky, protože úsťová rychlost mi nic nemusí říci o komorovem tlaku!
Tzn. Pomalejší prach je na učení lepší.

U velmi malých naváže je třeba pamatovat na to, že za určitých okolností může dojít k explozivnimu hoření! A proto pokud prebijim a není to třebas OPEN tak je dle mě blbost jít mimo tabulky...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#35 » úte 22. zář 2020, 12:38

Béďa:
Příliš to hrotíš. Konkrétně ba9 nejsi fyziky schopný dostat do lugeru tolik, aby došlo k nějakému poškození. Něco jiného by byla d032.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#36 » úte 22. zář 2020, 14:32

No a napriklad v pripade D032 a strely Ares 125 gr. mimo tabuliek ist TREBA, pretoze 3.8 gr. max navazka v tabulke pre TUTO STRELU je uplne pod hranicou normalneho vykonu. Maju tam chybu a to uz roky rokuce. Sypem 3.9 na cajikove IPSC navazky pre faktor 130 zo Shadow 2, ale 4.3 gr. je uz plnotucna navazka, ktora spolahlivo obtahuje kazdu pistol.

S BA9 fakt nemoze presypat, lebo ten prach ma tak male tlaky aj pri max. navazke ze keby chcel viac, proste to do Lugrovej nabojnice nedas, tak ako pise Stewie.

Drzim sa toho, co mi hovoria hradla, stopy na zapalkach, QuickLoad/GRT a zdravy rozum. V pripade tabuliek od Vectanu sa clovek ani nedozvie OAL a presny typ strely, pre ktoru dana navazka plati, to je potom tabulka uplne k hovnu. Pretoze ani samotna OAL mi nic nepovie, ono akosi spalovaci priestor bude iny v pripade dlhej strely s rovnakou hmotnostou ako strely pretiahnutej… Ani jedno v tabulkach od Vectanu nenajdete. Ani OAL, ani vyrobcu a typ strely, nic.

Ako maju vyzerat tabulky ukazuje Vihtavuori alebo Hornady ci Sierra.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#37 » úte 22. zář 2020, 14:51

Jasně to beru, šlo mi o to, že šlo o rady zacatecnikovi kde by dle mě se mělo radit s rozumem a na jistotu.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#38 » úte 22. zář 2020, 16:03

Kazdy na to pride casom sam. Je jasne ze pomaly prach mi dovoli toho viac ako rychla sleha, je jasne ze pri S011 ci D032 v .45 ACP musim davat setsakra pozor na dvojitu navazku (specialne v pripade jednooperaku ci Dillon 550) kdezto u 9 mm ci mensej raze a nejakom D036 ci BA9 alebo nebodaj SP2 sa proste na max tlaky nedostanem ani ked sa pototo.

A je jasne ze tabulky su voditko od ktoreho sa odpichnut, nie sa ho dogmaticky drzat.

Ono kazdy casom pochopi, ze bez hradiel sa prebijat NEDA, lebo to je jediny udaj, ktory mozeme v domacich podmienkach ziskat.

A kazdy casom pochopi, ze specialne u Lovexu a inych sarzi su tabulky castokrat UPLNE mimo realitu. Special u pistol prachov cim novsia sarza, tym viac iny prach a castokrat pomalsi. S020 je dnes nieco uple ine nez bola pred 5 rokmi.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#39 » úte 22. zář 2020, 19:24

No abych byl upřímný Lovex už nejedu, Vectan BA10 pro 45, 9mm u mě vyhrál RS-12, tam je to znatelně lepší než Vectan nebo Lovex.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#40 » úte 22. zář 2020, 19:31

Beda> v cem presne spatrujes vyhody toho RS-12 oproti Vectanu?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » úte 22. zář 2020, 20:09

Taky už lovex či Vectan do pistolovych neberu.. Pro 9x19 je RS12 best, velmi čistě a bezezbytku hoří a výborně se dávkuje díky svému valeckovemu skupenství.. D032 a Ba9 je oproti němu špinavá mrcha.. O konzistenci mezi šaržemi ani nemluvě.. Pistole vypadá po 500 vystrelenych líp než po 100ks s lovexem..



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#42 » úte 22. zář 2020, 23:02

Pro většinu tam bude ale rozhodovat rozdíl v ceně. Nevím jak teď, ale když jsem si to počítal před nějakým rokem či dvěma, tak to vycházelo trochu nevýhodně pro RS12.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » stř 23. zář 2020, 04:23

Hmm chápu.. MO cena po lahvicce je nic moc.. Ale dá se mít jej skoro za cenu lovexu.. Ale já vše kupuju ve větším..



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#44 » stř 23. zář 2020, 07:28

Pak by možná stálo za to, domluvit se na nějaké větší koupi?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » stř 23. zář 2020, 07:41

https://www.czechammunition.cz/Pistolov ... -d1657.htm
Vyjde už u takto na 900kc za 500g..to už není o tolik více než konkurence :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů