308 win vs 6,5 cm prebijeni - naklady



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#1 » pon 6. lis 2023, 20:27

Ahoj vsem
Prebijim nejakou dobu celkem uspese 223 a lugery .
Vyboram ted flintu na presnou strelbu 100-500 metru a rozhoduji se mezi razeni 308 win a 6,5 cm.
Chtel bych se prosim obratit na Vas zkusenejsi s prehijenim techto razi abych spocital naklady na provoz a pomohlo mi to ve vyberu, nerad bych byl limitovan a omezen v trenovani a tak se snazim nasbirat nejake poznatky.
Kolikrat lze prebijet hilznu 308/6,5 cm? Jake pouzivate prachy popripade s jakymi matricemi mate nejlepsi zkusenosti?
Mne se prozatim osvedcily prachy rs, lovex a matrice mam rsbc a jsem spokojeny ale nevim zda bych toto same mel poridit i na novou razi.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#2 » pon 6. lis 2023, 20:28

Omlouvam se za chyby, pisu z telefonu z prace



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#3 » úte 7. lis 2023, 07:49

V prvni rade bych se rozmyslel jestli 6,5 cm nebo mm. Prebijet 6,5 cm bude hodne drahe a krom vojenskych ujezdu nevim, kam by vas s tim pustili.

Na presne strileni matrice (z bezne dostupnych) Redding, Forster, L.E.Wilson. Ty posledni jsou nej (opakuji - z bezne sehnatelnych a v cenach pristupnych). Pred Reddingy ja preferuji Forster. Formatuji ve Forster, usazuju v L.E.Wilson. Pozitivni vliv na soustrel jsem u teto usazovacky subjektivne pocitoval uz u kropicich naboju .223 se Lovexem a LOS 55grs strelou.



Trpaslo
Příspěvky: 71

Příspěvek#4 » úte 7. lis 2023, 10:25

nemyslí ani cm ani mm.. myslí CM jako Creedmoor žejo.
Pokud by byla cena tím jediným parametrem tak 308 win je rozšířenější, takže materiály budou dostupnější, což může být i levnější.. hlavně nábojnice. Ale rozdíl podle mě nebude tak zásadní že bych se podle toho rozhodoval, spíš vybral dle účelu atd.

6,5 CM nabírá na popularitě, postupně bude běžnější jak 308 win..ale bude to trvat.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » úte 7. lis 2023, 10:34

pokud je kritérium cena, vzal bych do úvahy i životnost hlavně (v požadované přesnosti). Záleží, jak moc plánuje uživatel "trénovat"...



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#6 » úte 7. lis 2023, 10:53

mission na FB v přebíjecí skupině vystupuje jeden pán, co jsem slyšel velmi, ale opravdu velmi dobrý střelec. A ten mi řekl, že rozdíl životnosti hlavně mezi .308 a 6.5CM je marginální.
.308 není tak náchylná na délku hlavně a tak jsem si dovolil 20" hlaveň namísto 24" u 6.5CM

Co se týká výbavy a komponentů, tak výbava vyjde stejně, komponenty bych řekl, že prakticky taky. Co se týká dostuponosti .308 hilzny se pořád seženou snadněji než 6.5CM ostatní je prašť jak uhoď. Jenže při dobrém kupu koupíš 500 hilzen a vydrží nějakou dobu.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#7 » úte 7. lis 2023, 11:13

To tema zivotnosti hlavne je zajimave, ja zase zaslechl ze rozdil je celkem znacny, vi nekdo o tomto tematu vic?



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#8 » úte 7. lis 2023, 11:19

Ahoj
Děkuji za odpovědi, tím cm jsem myslel zkratku pro název ráže.
Jde mi hlavně o možnosti přebíjení, ceny střeliva v obchodě jsou mimo mísu na pravidelné střílení . Raději si za rok přebiju 2000 lugru a 1500 .223 než bych si za tu samou cenu koupil polovinu v obchodě a tohle plánuji i s tou větší ráži, proto se ptám na počet přebití atd, nechci aby pak flinta ležela dva měsíce v trezoru místo střílení.
Moc děkuji všem, teď ještě zvažuji flintu, sklo mám vybrané pravděpodobně strike eagle 5-25 od vortexu ale s výběrem zbraně přibližně do 40 tisíc jsem uvíznul na výběru rem 700, savage 110 tact nebo axis ii a pak zvažuji tikku t3x . Nejraději bych tac a1 od tikky ale momentálně ta cena 55 tisicíc mi příjde moc



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#9 » úte 7. lis 2023, 11:43

Papel hele cena komponent bude šulnull akorát na .308 snáze seženeš jednou vystřelené hilzny.

A teď OT: Proč Strike Eagle a ne Viper? Z levnějších skel se doporučuje Vortex Optics Continental a to by pak mohlo zůstat na Tac A1.
Ještě je v rozumné ceně HOWA 1500, Mauser M18, Bergara B14 (tady jsem skončil já a pořád si říkám jestli jsem neměl pustit chlup a pořídit Tac A1)



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#10 » úte 7. lis 2023, 12:00

Děkuji za radu. S tim puškohledem ještě uvidím, chtěl jsem něco rozumného okolo 20 tisíc. Vector taky vypadá dobře ještě to omrknu. Podle mě zatím to vypadá na 308. Ty pušky co zmiňuješ jsem taky hledal zatím mi příjde savage 110 tactical za super cenu dost muziky ale ještě mrknu na mausera. Tac a1 je takový sen ale je to 2x tolik proti savage a to už je dost v poměru cena výkon dát 1x tolik. Savage se dá sehnat za 26 tisíc to mi příjde skvělé.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#11 » úte 7. lis 2023, 12:06

Ten mauser vypadá skvěle ale chtěl bych varmint hlaveň, mám to jen na terč



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#12 » úte 7. lis 2023, 17:16

papel píše:...Nejraději bych tac a1 od tikky ale momentálně ta cena 55 tisicíc mi příjde moc


Když jsi ochotný dát 40 tisíc, tak jsi ochotný dát určitě i 45 tisíc. No a pak těch dalších 10 tisíc je v porovnání s tím, kolik peněz proženeš laufem ve výsledku pakatel. Tak neblázni a kup si to, co koupit chceš - stejně ti to jinak bude pořád vrtat hlavou a nakonec levnější flintu se ztrátou prodáš a Tikku ještě dráž koupíš ;-)
A určitě bych volil 6,5CM - je to přecijen modernější ráže na LR střelbu.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#13 » úte 7. lis 2023, 20:11

Castecne je to pravda , ale nevim jestli na moje vyuziti dokazu ospravedlnit cenovy rozdil 20 -25 tisic proti savage, remingtonu atd. Zkusim tikku poptat levneji pres nekoho ale priznam se ze ty ceny sleduju dlouho a 55 tisic bych za ni nedal. Vim ze je skvela a pravdepodobne by mi trvalo dlouho nez bych s ni srovnal krok ale 55 tisic za flintu je pro me az az , prijde mi to pro me uz zbytecne. Mam to jako relax, zadne ambice na bednu. Ale jsem rad za kazdy nazor a prispevek, vazim si toho.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#14 » úte 7. lis 2023, 20:47

Řešil jsem to samý, nakonec jsem pořídil 308 a nelituju. Ale naopak pokud bych pořídil 6,5 tak bych nejspíš taky nelitoval, proti 308 to v podstatě nemá žádný nevýhody. Pušku jsem zvolil savage axis II precision. Chodí perfektně, jen mi přijde, že je dost vybíravá na střelivo. Druhá věc byl chod závěru, takže to vyžadovalo pár úprav.



papel
Příspěvky: 131

Příspěvek#15 » stř 8. lis 2023, 05:12

Moc dekuji za nazory. Ja nejspis pujdu do 308 , chtel bych 6,5 ale musim nejprve neco vystrilet at si naprebijim a 308 je porad levnejsi. Navic mam moznost strelnice 100 metru temer za rohem a 300 metru jezdim jednou za mesic dale se nejspis dostanu jen vyjimecne kvuli casu. Jsem moc spokojeny s 223 ale preci jen neni to plnotucny naboj a 308 uz me laka dlouho . 6,5 cm je myslim si modernejsi lepsi nez 308 ale bohuzel bych si nemohl dovolit jit kazdy mesic vypraskat 100 kusu. Priznam se ze se mi libi savage 110 tact asi nejvic , prijde mi to slusna puska za slusny penize. Mam od nich ar15 a nemuzu si to vynachvalit . Axis II precision mi taky prijde skvela ale to co tikka, pamatuju casy kdy byla s bidou za 30 dneska jsou nekde temer za 40 a to uz je kousek od vysnene tac a1. Jestli se muzu jeste zeptat nejvic me zajima kolikrat lze provest formatovani a prebiti z kazde raze?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti