Přebíjení .44-40Win (a .45LC)



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » pon 1. dub 2024, 11:10

Ahoj.
Dávám dotaz do puškového střeliva (i když výkonově spíš pistole a možná by to patřilo i do obsolete nábojů) - chci pušku - repliku 1783 od ubertiho - řeším zde:
viewtopic.php?f=60&t=16920

Nejvíc by se mi líbila v originální ráži .44-40

Shrnu co si myslím že vím:
1) (a mám to potvrzené) - nové pušky tohoto kalibru se vyrábí s vrtáním .429, originály byly .427 a stejný průměr má i munice od Magtech
2) Bude to chtí i vzhledem k ceně nábojnic přebíjet
3) Nenašel jsem ne koupi olověnou střelu (ideálně kolem 200gr) .429 (i ARES vyrábí .427čky, výrobu .429 asi ukončili - všude čtu že už není možné objednat).
- víte někto o nějakém zdroji? Pokud ne, znamená to střely si odlévat = pořídit si na to vybavení a vybrat správné kleště (dále) :(

4) Nábojnice - ideální na přebíjení jsou Starlite, u Magtech má prý silnější stěnu a při lisování střely (typicky .429 z kleští LEE) je problém s lisování/roztažením nábojnice - můtže být problém že nejde do pušky.
- máte někdo zkušenost s lisováním?
- máte někdo geniální zdroj nábojnic (nebo nábojů) Starline 44-40?
- s jakými kleštěmi bude Magtech fungovat? Kleště/kalibraci na .427 nechci používat.

Informace jsem čerpal hlavně na jiném : :ugeek: serveru:
https://www.strelectvi.cz/forum/44-40-wcf-t31193.html
(zde jsem téma nenašel)


Přebíjení samotné - musím dostudovat, ale zdá se to celkem jasné. Lis asi Lee Turrent (asi jen value), prachovač LEE AUTO-DRUM, váhy mechanické základní LEE, lisovací matrice asi taky od lee třídílné.

Bohužel z těchto důvodů vážně přemýšlím o pušce v neorigo ráži .45LC. Tam není problém koupit střely ani nábojnice :shock:
- a snad i řáže je tam správná - i když i tam se prý v čase měnila.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 1. dub 2024, 17:05

3) Napiš jim, jestli by to od nějakého množství neudělali a od jakého... např. 5tis ks, což má na dva roky střílení a není to tak moc ...
4)Starline dělá jen nbc, náboje ne. Koupíš je u strobl, brownells, kerberos, dave, jinde asi ne.

Pokud budeš mít jen 3 matrice, mělo by se správně zvlášt dělat "usazení střely" a "škrcení", což znamená přeštelovávat ji... jinak budeš, při silnějším krimpu, deformovat hrot střely...

Dnes se používá pro .45LC i ACP stejný diameter střely a v podstatě i pro .454 Cassull

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#3 » pon 1. dub 2024, 19:13

Neboj, deformovat se nic nebude. Přebíjel jsem i z měkkého olova a žádný problém.
Škrtit právě nesmíš moc, prostě krček schovat do drážky.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#4 » pon 1. dub 2024, 21:08

Hlizny Starline .44-40 teď bohužel nikde pořádně nejsou. Co jsem se ptal prodejců, tak čekají od léta (prý dohání zpoždění z covidu - jak jsem dostal info SZ)

BTW: kde sháníte olovo na případné odlévání střel a jaké (čisté měkké nebo tvrdší)?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#5 » úte 2. dub 2024, 19:09

Kerberos Trade má napsané skladem, zkus tam. Je s ním super domluva.
Olovo beru kde se dá. Z autobaterií, záložních zdrojů, něco se vyšmelí v kovošrotu, v nákladním pneuservisu a hlavně na střelnici z valu.
Tvrdší je na to vhodnější.



Corwin_102
Příspěvky: 24

Příspěvek#6 » úte 2. dub 2024, 19:59

Já vím. Už jsem jim psal minulý týden, ale odpověď že je to neaktuální informace, že jsou objednané už od minulého léta a termín dodání je neznámý :-(
Psal jsem i do pár shopů jde je mají "na objednání" - ale buď bez odpovědi, nebo s podobnou...



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#7 » úte 2. dub 2024, 21:15

Olovo z ups? Jak to dostavas ven a ma to smysl?



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#8 » úte 2. dub 2024, 21:16

Taky odlevam prevazne z olova vytaveneho co se posbiralo z valu na strelnici. Na .45 acp, .45 colt, .38/.357 mi to funguje bez legovani dobre.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#9 » stř 3. dub 2024, 19:58

Každý kousek olova má smysl. Raz za čas, když přetavuju nasbírané olovo, tak než se mi to roztaví, tak při tom využívám čas a rozebírám baterky a ups, Moc tam toho není, ale v součtu už to něco dá.
A ještě jeden fígl mám. Protože střílím do gongů, tak je mám strčené v pneumatice. V ní se mi zachytí spousta olova, které by skončilo rozprášené po celé střelnici.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#10 » sob 6. dub 2024, 20:10

Redsnake píše:Taky odlevam prevazne z olova vytaveneho co se posbiralo z valu na strelnici. Na .45 acp, .45 colt, .38/.357 mi to funguje bez legovani dobre.


Protože to nalegoval už někdo před tebou...nbc 44-40 by neměl být problém přetvarovat z 44RM.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#11 » sob 6. dub 2024, 20:59

Nenalegoval.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#12 » ned 7. dub 2024, 20:59

Ani na 45ACP atd nefunguje alespoň trochu legované olovo.Tím že vyluxuješ střely a jejich zlomky z valu vysbíráváš neidentifikovatelně nalegované olovo.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#13 » pon 8. dub 2024, 05:14

Nikde netvrdim ze je to ciste olovo. Neni. Jen ze tam uz nic nepridavam a range scrap funguje.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#14 » pon 8. dub 2024, 15:40

Tvrdíš,že olovo které vyluxuješ z valu před tebou nikdo nenalegoval.
Redsnake píše: mi to funguje bez legovani dobre.

staM píše:Protože to nalegoval už někdo před tebou...

Redsnake píše:Nenalegoval.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#15 » pon 8. dub 2024, 15:58

Tvl, to je debata o hovne, s prominutim.
Pisu ze pouzivam normalne range scrap, jasne ze to neni ciste olovo a uz v tom neco je, ale cilene jsem do te jiz existujici smesi nic jiz nepridaval.

Jeste si udelame nejakej jazykovedeckej rozbor nebo by slo i neco k tematu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host